van Zeeuwse waterschappen NSEEr 3 Checkpointproces gaat toch door Klimaatsceptici commentaar 'Meer plannen, anders blijf je heen en weer rijden!' Nieuwe werkplek, nieuwe baan én nieuwe collega's 'Ik was liever in Middelburg blijven zitten' HZ onderzoekt kankermedicijn Met Demmers en Peijs in debat donderdag 4 februari 2010 Dat is het aantal medewerkers (in voltijdfuncties) dat bij het nieuwe waterschap Scheldestromen werkt. ja, het lijkt misschien inefficiënt, maar ik vind het niet meer dan logisch dat de afdelingen bij elkaar zitten' Wouter Quist, aquatisch ecoloog van het waterschap ~y ederlandse weten- maat aan minister Jacqueline voor de verhuizing, foto's Ruben Oreel Zeeuws-Vlaanderen Gevestigd in Terneuzen Vier dagelijkse bestuursleden (in clusief dijkgraaf) Waterschap Zeeuws-Vlaanderen beheert onder meer: 162 kilometer waterkeringen 1451 kilometerwegen 4243 kilometer sloten 34 poldergemalen 7 rioolwaterzuiveringsinstallaties 61 rioolgemalen 149 kilometer rioolpersleiding Verontreinigingsheffing 2010: 55 euro per vervuilingseenheid. Ingezetenenheffing 2010: 92 euro per woonruimte. WERELDFOTO'S Dit on-Nederlandse ijslandschap en andere opmerkelijke foto's: www.pzc.nl/wereldinbeeld UIT ETEN Geen zin om te koken? Onze restaurantrecensies vindt u op www.pzc.nl/uiteten Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Alles weten over wielerjaar 2010? www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Anke van Hartevelt (30) woont in Vlissingen, maar werkt vanaf maandag in Terneuzen. „Ik vind het jammer dat ik straks niet meer op de fiets naar mijn werk kan. Ik heb een dieselauto aange schaft, omdat ik straks een langere afstand moet rij den. Ik heb ook een vast ploegje mensen met wie ik tussen de middag altijd ga lunchen. Gisteren hebben we een afscheidslunch gehouden. Maar ach, dat komt vanzelf wel weer goed in Terneuzen." Voor haar baan als beleidsmedewerker waterbodem kwaliteit heeft Anke vaak afspraken met Rijkswater staat en de provincie. „Daarvoor moet ik dus aan de ze kant zijn. Ik ga proberen die gesprekken zoveel mo- Chantal de Putter (39) woont in Axel, maar werkt sinds 4 januari in Middelburg. „Eerst was ik tien minuten onderweg naar mijn werk, nu bijna drie kwartier. Veel mensen zien die tunnel misschien als obstakel, maar ik niet. De reistijd valt me mee." Chantal wisselde niet alleen van werkplek, maar ook van baan. Ze werkte in Terneuzen als management assistente en is nu communicatiemedewerker. Eerst deelde ze een kamer met medewerkers van de afde ling belastingen en financiën. „Er zijn wel veel vrou wen op de communicatieafdeling", lacht ze. „Maar ik ben goed opgevangen. Ik moet nog even uitzoeken bij wie ik voor wat moet zijn. In Terneuzen was het Wouter Quist (28) woont in Meliskerke, maar werkt vanaf maandag in Terneuzen. „Ik was liever in Middelburg blijven zitten", geeft de aqua tisch ecoloog toe. „De reistijd is langer en ik kan niet meer naar mijn werk fietsen. Ik ga wel proberen om te carpoolen, maar dat is vrij lastig, omdat ik veel overleggen bij Rijkswaterstaat en de provincie heb in Middelburg. Gelukkig komen er flexplekken in Mid delburg. Als ik dan om tien uur een overleg in Middel burg heb, hoefik niet eerst naar Terneuzen te rijden. Ja, het lijkt misschien inefficiënt, maar ik vind het niet meer dan logisch dat de afdelingen bij elkaar zit ten." Wouter ziet er ook wel het voordeel van in. Anke van Hartevelt gelijk aan het begin van de ochtend en het eind van de middag te plannen, of allemaal op één dag. An ders blijf ik heen en weer rijden!" Chantal de Putter wat kleinschaliger, maar ik voel me in Middelburg wel op mijn plek. Ik ken de stad helemaal niet: ik ben wel van plan om het hier eens te gaan verkennen." Wouter Quist „Mijn vakgebied wordt groter. Ik hou me bezig met visbeheer: in Zeeuws-Vlaanderen heb je meer zoet water. Daar zal ik me meer in moeten verdiepen." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt het niet nodig dat nogmaals burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen, officieren van justitie, politiechefs en ambte naren worden gehoord over hun houding ten opzichte van coffee shop Checkpoint. Morgen krijgt of ficier van justitie Rob Rammeloo de ruimte om zijn requisitoir te houden en zijn strafeisen te formu leren tegen Checkpoint, eigenaar Meddie Willemsen, medewerkers en leveranciers. Ook twee van de acht advocaten mogen dan hun mening geven. De rechtbank vindt dat er de afge lopen maanden voldoende geke ken is naar de rol van de overheid, de integriteit als het gaat om het gedoogbeleid en waarom het OM besloten heeft Checkpoint te ver volgen. Nog meer getuigen horen, zal volgens de rechtbank geen nieuw licht op de zaak werpen, zo beslisten de drie rechters gisteren. De verdediging vroeg gisteren juist om aanhouding van de strafzaak om nog eens negen getuigen te ho ren. De gespreksverslagen van de Terneuzense driehoek - burge meester, OM en politie - gaven daar volgens hen alle aanleiding toe. Want volgens hen zitten er flinke tegenstrijdigheden tussen de verklaringen van vooral burge meester Jan Lonink en een Terneu zense ambtenaar, afgelegd bij de rechter-commissaris, en de ge spreksverslagen. Ook vonden de Cramer van Milieu. De overhan diging kwam als mosterd na de maaltijd, want het klimaat was de afgelopen dagen al volop in de publiciteit na ernstige slor digheden van het klimaatpanel IPCC van de Verenigde Naties. Veel klimaatsceptici zagen een kans om hun gelijk te halen: zie je wel, het bewijs dat de aarde door toedoen van de mens op warmt, deugt niet. Ze werden meteen tegengesproken en de fouten werden verklaard. Cra mer laat een en ander nog eens uitpluizen. Wat rest, is onnodi ge verwarring. De commotie over het klimaat panel verandert niets aan de brede wetenschappelijke basis voor het besluit om voorzichtig te zijn met de uitstoot van CO2. Er is geen reden voor terughou dendheid. Eerder voor stevig in grijpen. Want ook als de maatre gelen iets worden overdreven, zijn ze een zegen voor het mi lieu en voor de leefbaarheid. VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land heeft meegewerkt aan de ont wikkeling van een mogelijk nieuw geneesmiddel tegen kanker. HZ-docenten Sunny Anuels en Dolf Evenberg ontdekten anti-kan kereigenschappen in een platina- verbinding. Ze hebben er met col lega's van een Poolse en Franse universiteit verder onderzoek naar verricht. advocaten het vreemd dat lang niet alle verslagen van de gesprek ken in de driehoek boven water waren gekomen. Volgens de recht bank mag er op vertrouwd wor den dat het OM zijn best heeft ge daan om alles boven water te krij gen. Gisteren kwam ook naar voren dat het OM, gemeenten en politie ge probeerd hebben Checkpoint im populair te maken door een vier tal jaren terug de jacht op Zeeuw se hennepkwekers te intensiveren. Het idee was dat door die jacht de hennep duurder zou worden, waardoor Checkpoint zich uit de markt zou prijzen bij vooral bui tenlandse klanten. Dat plan werk te echter niet, want per jaar nam het bezoekersaantal toe. Stel nu uw vraag aan commissaris van de koningin Karla Peijs en Letty Demmers, korpschef van de Zeeuw se politie. Zij zitten in het forum van het PZC-debat dat met het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland is opgezet. Uw vraag kan aan hen worden voorgelegd tijdens het debat op 16 februari, aanvang 19.00 uur in de filmzaal van het Mid delburgse abdijcomplex. De rode draad is: *Het aantal slachtoffers kan met de huidige hoeveelheid verkeer niet omlaag. *Verkeersovertreders moeten zwaarder beboet worden. *Er moet een algemeen alcoholver bod ingevoerd worden. Zie ook www.pzc.nl/verkeersdebat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3