21 zeeland Geruisloze verhuizing In sneltreinvaart via een beeldscherm door laboratoriumuitslagen bladeren Onderbroekenlol PZC donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! De twee Zeeuwse waterschappen fuseren op t januari 2011. De medewerkers verhuizen nu al van Middelburg naar Terneuzen én andersom, want de twee kantoren blijven bestaan. donderdag 4 februari 2010 door Willem van Dam Geen mooiere onder broeken dan die van Nellie van de Reepe. Meestal droeg ze een roze, waarop vlindertjes waren ge drukt. Soms, als we op straat aan het voetballen waren, kwam Nel lie langs. Of we haar onderbroek je misschien wilden zien. Nou, dat wilden wij wel. En dan volg den wij haar naar een duister poortje, waar ze - tegen vergoe ding van een stuiver - haar rokje tilde en ons een blik op haar vlin dertjes gunde. Heel soms mochten we zelfs in haar broekje gluren. Daarvoor re kende ze dubbel tarief - een dup pie dus, waarmee ze onmiddellijk naar de kruidenier om de hoek holde om er een negerzoen te ko pen. Waarom ik plotseling moet den ken aan Nellie van de Reepe en haar onderbroek? Omdat De On derbroek de afgelopen dagen vol op in het nieuws was. Heel Mün- chen ligt al wekenlang in een deuk over de lange onderbroek waarin Arjen Robben tegenwoor dig op de velden verschijnt. Arjen heeft last van kouwe beentjes, vandaar. De Duitse media vinden dat hoogst vermakelijk, maar dat deert Arjen geenszins. Sinds hij de grijze Jansen Tilanus uit zijn opa's klerenkast heeft getrokken, voetbalt hij im mers de sterren van de hemel, dankzij (de woordgrap is snel ge maakt) zijn wonderbroek. Nóg leuker was het gedoe rond de on derbroek van onze minister-presi dent. Om de partijkas te spekken bracht de WD-Amersfoort het voorbije weekeinde een oerdege lijke slip ter veiling die ooit de bil len van JP zou hebben omspan nen. Smakeloos, riep men in CDA-kringen. Geintje, kraaiden de WD'ers en zij sloegen zich van pure pret op de knieën. Hoe veel de minister-presidentiële on derbroek heeft opgebracht is niet geheel duidelijk. Het weekblad HP/De Tijd spreekt over €75,-de nieuwssite Nu.nl. houdt het op €65,- Nee, ik heb geen bod uitgebracht. Wat moet ik met de onderbroek van JP? Doe mij die van Nellie van de Reepe maar. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Telefoonnummer Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening FUSIE WATERSCHAPPEN door Cornelleke Blok en René Schrier Uitgangspunt bij de ver huizing van verschillen de afdelingen van het waterschap is dat de burger er niets van mag merken. Dat is niet zo moeilijk, legt woord voerder Sandra Minneboo van het waterschap uit, omdat in de prak tijk nog maar weinig mensen naar het kantoor van het waterschap ko men. De meeste zaken gebeuren telefonisch, per e-mail of met be hulp van het internet. Daar komt bij dat de verhuizing alleen de mensen van de binnendienst aan gaat. Voor de buitendienst veran dert er niets. Het komt nog wel eens voor dat mensen hun waterschapsbelasting zelf komen betalen in een water schapskantoor. Dat kan nu in de kantoren in Terneuzen en Middel burg en zo zal dat ook in de toe komst het geval zijn. De afdeling belastingen is sinds december al in Middelburg gevestigd. „De aansla gen zijn er namelijk in januari uit gegaan. Dan krijgen we altijd veel vragen van burgers. We willen dat zij goed terecht kunnen." Minneboo noemt een voorbeeld van iemand uit Middelburg die iets van een waterschapsambte naar wil weten over waterbeheer. Die afdeling zit in Terneuzen. „Stel dat dat erg ingewikkeld is en niet over de telefoon kan, dan hoeft zo iemand niet naar Terneu zen af te reizen. We kijken dan wat er geregeld kan worden, bij- voorbeeld of de ambtenaar naar Middelburg kan komen voor een gesprek." Een ander voorbeeld is de muskus- rattenbestrijding. Van oudsher lag het zwaartepunt van de werkzaam heden op het gebied van de ratten bestrijding in Zeeuws-Vlaanderen. Maar de coördinator van die werk zaamheden hield kantoor in het toenmalige gebouw van het water schap in Goes en verhuisde enkele jaren geleden naar Middelburg. Daar blijft hij zitten. Dus ook op dat terrein verandert er niets. Van de vijfhonderd medewerkers ver wisselen er ongeveer honderd van standplaats. Drie van de veertien afdelingen worden gevestigd in Terneuzen. Het gaat om Waterbeheer (onder verdeeld in twee afdelingen), Zui vering en Installatiebeheer. Eén van de fusieafspraken was dat het aantal waterschapsambtenaren in Terneuzen gelijk zou blijven én dat het om hoogopgeleide mede werkers ging, zegt Minneboo. De kantoren van de Zeeuwse wa terschappen in Middelburg en Ter neuzen zijn vandaag en morgen ge sloten in verband met het verhui zen van afdelingen en een perso neelsbijeenkomst. zie ook de reacties op www.pzc.nl Zeeuwse Eilanden Gevestigd in Middelburg Zes dagelijkse bestuursleden (inclu sief dijkgraaf) Waterschap Zeeuwse Eilanden beheert onder meer: 444 kilometer waterkeringen 2368 kilometer wegen 6984 kilometer sloten 38 poldergemalen 17 rioolwaterzuiveringsinstallaties 157 rioolgemalen 580 kilometer rioolpersleiding Verontreinigingsheffing 2010: 52,62 euro per vervuilingseenheid. Ingezetenenheffing 2010: 80,79 euro per woonruimte. door Nadia Berkelder iet colofon treft u nadere informatie Ze zwaaien even naar elkaar. „Dahag, dokter Van Lies hout"; „Hallo, dokter Van Popta." De één zit in een vergader zaal in het ziekenhuis in Goes, de ander in het ziekenhuis in Vlissin- gen. Ze kunnen elkaar zien op een scherm. En dat is handig om snel patiënten te kunnen bespreken. „We moeten nou eenmaal voorlo pig op twee plaatsen zaken doen", zegt Teun van Popta. „Het is heer lijk om op deze manier te overleg gen." En er is niet alleen verbin ding mogelijk tussen de twee vesti gingen van het De Ruyterzieken- hüis, maar ook met het kankercen trum Rotterdam en het Erasmus Medisch Centrum. Het systeem is inmiddels driekwart jaar in de lucht en scheelt vooral reistijd: de artsen van het kankercentrum kun nen zich nu de wekelijkse tocht naar Zeeland besparen. Artsen kunnen niet alleen elkaar zien, ze kunnen ook een breuk aanwijzen op een röntgenfoto, meekijken door de microscoop in het andere ziekenhuis en in snel treinvaart door de laboratoriumuit slagen bladeren, commentaar lever end en vragen stellend. Ze zijn in het De Ruyterzieken- huis inderdaad niet de snelste met de introductie van videoconferen cing, vergaderen met een beeldver binding, geeft Sjors van Lieshout toe. „Deze techniek bestaat al lan ger, ik heb in het bedrijfsleven sys temen gezien waar je akelig van wordt, maar dat kost veel geld." Het systeem wordt alleen gebruikt om gevallen te bespreken waar geen haast bij is. De computer is ook niet bedoeld om doktoren te vervangen, zeg Van Lieshout. „Het blijft nodig dat een arts bij een pa tiënt is, om te kijken, te luisteren en te voelen. De gelaatsuitdruk king van een patiënt als je een hand op de buik legt, daar gaat het in ons vak om." Medewerkers van het waterschap in Middelburg treffen voorbereidingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2