Vernieuwd museum Folkwang 6 luit 1 Weer binnen. Vans era, 1 Cysffiw/Mr authentic, iPftÉi? yj 106 vulc, i'j'; 1 «fag. enlo pro balls' v.a.€50,« Street 5 Trendwear in fashion S shoes www.xrayfashion.nl. Bench Vans Ragwear Karl Kani Ecko Criminal Damage Dickies Kani ladies, enz. St. Jacobsstraat 18, Vlissingen, Papegaaistraat 14, Goes donderdag 4 februari 2010 Robin Janse van Budgetbedrijfskleding. ouderwetse spullen. Als een kle dingstuk niet verhuurd wordt, doen we het in de verkoop, voor een zacht prijsje. Half april hangt de winkel vol koopjes." De naam Budgetbedrijfskleding geeft wel aan waar Janse het bui ten het skiseizoen van moet heb ben. „Met de bedrijfskleding kom ik desgewenst langs, bijvoorbeeld om een presentatie te geven van kleding op een tandartspraktijk. Wij hebben heel veel medisch. Van schoonheidsspecialiste tot de thuiszorg. Maar we verkopen ook koks-, bakkers- en serveerkleding, kleding voor de uitvaartbranche, visserijkleding, werkkleding voor timmerlui en stratenmakers, sig- naalkleding voor wegwerkers en stofjassen. Eigenlijk kunnen we al les leveren, want wat niet in huis is, bestellen we." Janse verkoopt onder meer werkkleding van BB door Ondine van der Vleuten Een skipak van sx XL? Geen probleem, zegt Robin Janse van Bud getbedrijfskleding in Heinkenszand. „Vorig jaar heb ik daar nog een klant voor in de winkel gehad. Een reus was het, niet dik, maar groot. Die man kwam speciaal uit Den Haag om hier skikle ding te huren." Want Budgetbedrijfskleding ver koopt niet alleen skikleding, je kunt er de kleding ook huren, van minimaatjes (74) tot XXXXXXXL (7 x XL, dus). Moonboots huren kost 1,25 euro per dag, ski-jassen 2 euro. Pakken en broeken en jassen, Janse heeft ze te huur. „We rekenen per kle dingstuk wel 25 euro borg, maar als er een groep komt - we verhu ren ook aan scholen - maken we daar een leuk prijsje voor." Niet te huur, maar wel te koop zijn handschoenen, skibrillen, ski sokken, pully's, mutsen, sjaals en thermo-ondergoed. Het winkeltje in Heinkenszand is met z'n 60 m2 eigenlijk te klein voor de ski- en bedrijfskleding. „Ik zoek nog naar een betere ruimte, van zo'n 200 vierkante meter. Wat hier hangt is maar een deel van wat we verkopen. We doen veel via de website. Zo bereiken we mensen van buiten Heinkens zand, tot in de Randstad toe. Sinds we hier in december 2008 begonnen zijn, hebben we geluk kig wel veel mond-tot-mondrecla- me gehad. Onze skikleding ziet er goed uit, het zijn geen afgedragen, Beroepskleding voor medici en de thuiszorg.... ...maar ook voor wegwerkers, de horeca en uitvaartbranche. 1 i I f inr.i door Oene van der Wa! Strak, licht, zonder opsmuk. Het nieuwe Museum Folk wang in Essen is een terug houdend gebouw dat niet over zichzelf gaat, maar des te meer over de kunst. Na twee jaar we gens verbouwing te zijn gesloten, opent de kunsttempel in het hart van het Roergebied dit weekeinde zijn deuren voor het publiek. De Britse architect David Chipper- field, ook verantwoordelijk voor het afgelopen jaar geopende Neues Museum in Berlijn, brengt een hommage aan een van Duits- lands belangrijkste kunstcollecties, in koele, maar elegante stijl. Zes kubussen, gelijkvloers verbon den door vier glazen binnenplaat sen, ontwierp Chipperfield. Daar-' in wordt de bezoeker langs schilde rijen en sculpturen, fotografie en grafische kunst gevoerd. Zwaarte punten van de collectie zijn 19e- eeuwse Franse en Duitse kunst en schilderkunst na 1945. Het mu seum telt 550 schilderijen, 250 beeldhouwwerken, zo'n 14.000 te keningen en grafische kunstwer ken en 98.000 foto's. Daarnaast een collectie Oude en niet-Europe- se kunst met bijna 2000 objecten. Tenslotte een bijzondere verzame ling van 350.000 plakkaten, een van de grootste in Europa. Het Museum Folkwang geldt als het eerste museum voor moderne kunst in de wereld. Kunstverzame laar Karl Ernst Osthaus opende het museum in 1902 in Hagen. Ost haus was de eerste in Duitsland die werken van onder anderen Paul Cézanne, Vincent van Gogh, Paul Gaugain, Henri Matisse en Wassily Kandinsky aankocht. Met de Belgische designer Henry van de Velde richtte hij zijn museum in weelderige lugendstil in. Na het overlijden van Osthaus in 1921 kochten Essense ondernemers en particulieren de collectie. Het Hit- Ier-bewind (1933-1945) gaf de kunstwerken het stempel 'ont aard'. Na de oorlog wist het mu seum met hedendaagse kunst op- In het winterseizoen wordt skikleding verhuurd en verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24