Ieder mens heeft iets te verbergen Cappella luistert lustrum op uit 15 podium donderdag 4 februari 2010 ze ook cabaret en kleinkunst deed en rollen speelde in stukken als Rocky over the Rainbow blijft ze voor het grote publiek toch een klassieke zangeres. „We verbazen allebei, denk ik, vriend en vijand wel met deze rol. Hoe breed je ook bezig bent, mensen hebben toch een bepaald hokje waar ze je graag instoppen. Zowel voor Mariska als foto Peter van Casteren voor mij geldt dat Chicago iets heel anders is dan dat waar ze ons van denken te kennen." Hoewel ze nog nooit samen op de planken stonden ('we zitten niet in eikaars vaarwater') zijn Mariska van Kolck en Joke de Kruijf ver heugd over hun samenwerking in Chicago. De Kruijf: „Het is heerlijk om op elkaar en eikaars ervaring te kunnen leunen. Eigenlijk staan we in dit stuk niet eens zoveel sa men op de planken, want de twee verhaallijnen worden deels naast elkaar verteld, maar ook als we niet samen op toneel staan, voel je de chemie." Ook Van Kolck noemt de samen werking met haar tegenspeelster intiem en dat is ook nodig, legt ze uit. „Dit is comedy, dus je moet heel erg op elkaar ingespeeld zijn. Je moet elkaar aanvullen en aan voelen en vooral ook moet je el kaar iets gunnen. Als je heel erg je eigen koers gaat varen, ga je name lijk niet meer naar dat hoogte punt. )e mag nooit gaan overspe len." De rollen van Velma Kelly en Roxie Hart staan wereldwijd be kend als felbegeerde musicalpar tijen. „Chicago gaat terug in de zwart-wit tijd van gangsters, ma gie en finesse", licht De Kruijf de sfeer van de musical toe. „De char me zit hem in hele mooie men sen, zwart, erotiek, bijna geen de cor en dan een klein verhaaltje ver tellen. En daarbij natuurlijk heel mooi dansen en de prachtige jazzy muziek van Kander en Ebb." „Dit is het Chicago in de tijd dat er gegokt werd en maffia was", vult Van Kolck aan. „Maar dan laat deze musical de romantische kant zien. Smooth Criminal met Dick Tracy heeft dat ook. Je voelt heel erg de romantiek van de gangster- tijd en dat in een jazzy jasje." „De musical heeft een komische inslag, maar toch is er ook wel een verhaal. Dat heeft vooral te maken met de leugens en geheimen. Ie der mens verbergt wel iets, dat is de essentie. Daarbij is er de strijd om winnen en verliezen en din gen in stand houden, misschien wel tegen beter weten in. Hoeveel andere thema's vind je die zo her kenbaar zijn? Het verhaal is niet diepgaand, want men neemt zich zelf ook in de maling. Het is een spel, een landjepik eigenlijk." Chicago, dinsdag 9 en woensdag 10 feburari in Stadsschouwburg, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. De Stichting Anthonie Kel dermans Concerten, die veelal concerten in het oude stadhuis van Tholen organi seert, bestaat tien jaar. Ter gelegen heid van het tweede lustrum haalt de stichting een gerenommeerd ge zelschap naar Zeeland: Cappella Amsterdam, dat zaterdagmiddag in de Grote Kerk in Tholen op treedt. Cappella Amsterdam is een profes sioneel kamerkoor dat onder lei ding staat van Daniel Reuss. Het gezelschap, opgericht in 1970, is goed thuis in zowel het oude als het hedendaagse repertoire. Het besteedt in het bijzonder aandacht aan Nederlandse componisten. In Tholen staat echter Johann Se bastian Bach centraal. Daniel Reuss, artistiek leider van Cappella Amsterdam. De titel van het programma luidt De stilte van de wereld voor Bach. Deze is ontleend aan een gedicht van Lars Gustafsson, die de wereld voor Bach omschrijft als 'een Euro pa van grote lege vertrekken zon der weerklank', met 'overal onwe tende instrumenten'. Cappella Amsterdam voert zater dag in Tholen zes motetten uit: Singet dem Herrn ein neues Lied, Jesu, meine Freude, Komm, Jesu, komm!, Der Geist hilft unser Schwachheit auf, Lobet den Hemt al le Heiden en Fuerchte dich nicht. Bach schreef ze in 1723, nadat hij was benoemd tot cantor aan de Thomasschule in Leipzig. Deze motetten, die een hoog niveau van het koor vereisen en daarom maar zelden worden uitgevoerd, wor den gerekend tot de beste composi ties van Bach. Cappella Amsterdam, zaterdag in Crote Kerk, Tholen. Orgel: Jan de Viet. Aanvang: 15.30 uur. DONDERDAG 4 FEBRUARI Goes La Primavera brengt flamenco in 'Alegria Y Pena'. Podium 't Beest, 20.30 uur. Middelburg *Faulty Towers met 'The Dining Experien ce' is een dinervoorstelling van deze ko medie naar de tv-serie. Stadsschouwburg, 18.00 uur. *Vincent Geers brengt zijn cabaretpro gramma 'Onder Controle'. Stadsschouwburg, 21.00 uur. Vlissingen Zangeres Niki Romijn presenteert de mu- ziekvoorstelling 'Kate', met een hoofdrol voor de muziek van haar Britse collega Ka- te Bush. Arsenaaltheater, 20.15 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI Arnemuiden Kinderkorenavond met Jubilate en Imma- nuel, Hervormde Kerk aan de Markt, 19.15 uur. Hansweert De band Ma Rain van zangeres Marijn Wij- nands geeft een theaterconcert. Met Wouter Planteijdt, Nico Brandsen, Peter Wassenaar en Richard Heijerman. Kaj Munk, 20.00 uur. Heinkenszand As ik zing vur jou' van Gerard van Maas akkers in De Stenge gaat niet door vanwe ge familieomstandigheden. Domburg Hooikoorts. Podium voor jonge bands met Smout, Arïnop Catsman, Bente Alice, Zaniac en Dan Musk. Tramzicht, 20.00 uur. Middelburg *Faulty Towers met 'The Dining Experien ce' is een dinervoorstelling. Stadsschouwburg, 18.00 uur. *Het Schreck Ensemble voert de in Ne derland zelden gespeelde 'La lontananza nostalgica utopica futura' van de Italiaan se componist Luigi Nono uit. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Oostburg Toneelvereniging de Plattelanders brengt het Vlaamse verhaal 'De teleurgang van de Waterhoek', naar het boek van Stijn Streuvels. Ledeltheater, 20.00 uur. Terneuzen De Vlaamse cabaretier Wim Helsen brengt brengt 'Het uur van de prutser', verwarrend cabaret, vol absurdistische en fantasierijke zijpaden. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen *De Vlissingse muziekvereniging Vlijt en Volharding verzorgt een concert met Brassband Apollo. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. *Cabaretier Rachid Larouz neemt in 'I be lieve I can fly' zijn publiek mee naar zijn geliefde vaderland Marokko. Arsenaaltheater, 20.15 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI Goes Na een jaar afwezigheid is Ivo Niehe te rug met een niéuw persoonlijk program ma, 'Time Out', met conferences, cross talks met bekende landgenoten en zang. Theater De Mythe, 20.00 uur. *Psychedelic Rock Night met Astrosoniq uit Oss, Capital Sentimental (een jonge Walcherse psychedelische rockformatie die onlangs haar eerste cd uitbracht) en het Oostburgse The MassaCrista. Podium 't Beest, 21.00. Kortgene De blues-rock formatie Six Strings Down uit Zierikzee speelt eigen werk en covers van o.a. The Free en Johnny Lang. Café Graaf van Bure, 21.30 uur. Middelburg *De Zeeuwse band Going Dutch geeft een akoestisch optreden met nieuwe nummers van het tweede studioalbum. De Drvkkery, 15.00 uur. *Faulty Towers met 'The Dining Experien ce' is een dinervoorstelling van deze ko medie naar de tv-serie. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 18.00 uur. *Vocaal Ensemble Voice Four verzorgt een Jubileumconcert bij het 10-jarig be staan. Met Maria Knops (harp), Jan Wisse (vleugel) en Michel de Wit (orgel). Koorkerk, 19.30 uur. *De Zeeuwse bluesband Champagne Charlie staat op het podium. Spiegeltheater, 20.00 uur. *Bart Peeters spreekt en zingt in het Ne derlands. Stadsschouwburg, 21.30 uur *Benefietconcert voor Bosnië, met The Outback, De Hobbyisten, Garfield en Ex treem Cyclob. Café De Geere, 21.30 uur. Nieuw- en Sint Joosland Ad Vanderveen zingt liedjes van zijn nieu we album 'Faithful to love'. Uitverkocht. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Toneelvereniging de Plattelanders brengt het Vlaamse verhaal 'De teleurgang van de Waterhoek', naar het boek van Stijn Streuvels. Uitverkocht. Ledeltheater, 20.00 uur. Terneuzen Ernst Daniël Smid, Henk Poort en Marco Bakker zijn de drie baritons in 'Live In Concert'. Samen met de dertig musici van L'Orchestra Particolare. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen *Het Scheldenloodsenkoor geeft een con cert met internationale zeemansliederen. Arsenaaltheater, 15.30 uur. *Fremdkunst brengt een mix van jazz, beats elektronica en bestaat uit de Zeeuwse dj's Mace, Optimus en Vindictiv en gitarist Shycop. De Piek, 22.00 uur. ZONDAG l FEBRUARI Goes Het Devich Trio speelt een vroeg piano trio van Beethoven, het Circolo van Joaquin Turina en het Pianotrio opus 15 van Smetana. De Mythe, 15.00 uur. Middelburg *Frank Groothof en Holland Wind Players brengen het sprookje De jongen, het meisje en de heks van het woeste woud (familievoorstelling, 7+). Stadsschouwburg, 14.00 uur. *De Middelburgse stadsdichter Johannes Herman Buma declameert zijn gedicht voor de maand februari, dat daarna wordt gerapt door Donald Joosse. Museum De Glazenkast, 14.00 uur. Tijdens de hardcore matinee staan op het podium Through This Defiance, Spin- kick Johnny Unstoppable, All Heads Rise en Make Them Suffer. Bar American, 16.00 uur. *The Hype, een jonge, door de muziek uit de jaren zestig geïnspireerde pop groep uit Haarlem, treedt op. Café 't Schuttershof, 17.00 uur. *Faulty Towers met 'The Dining Experien ce', een dinervoorstelling. Stadsschouwburg, 18.00 uur. Terneuzen Stichting Porgy Jazz presenteert het trio van de Belgische pianist Ivan Paduart en de Amerikaanse tenorsaxofonist Rick Margitza. Porgy en Bess, 16.00 uur. Vlissingen Slam by the Sea is 'de enige echte Zeeuw se poetryslam', aldus De Piek. De Piek, 15.00 uur (gratis). DINSDAG 9 FEBRUARI Middelburg Thorn Hoffman, Doris Baaten, Peter Lusse en Mariska van Kolck vertolken de hoofd rollen in Chicago, de musical. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Terneuzen Simone Kleinsma zingt een selectie uit het muzikale wereldrepertoire en spe ciaal voor de voorstelling geschreven nummers in Songs From The Heart. Scheldetheater, 20.00 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Goes Birgit Schuurman, Eva Duijvenstein, Jenni fer Hoffman en Loek Peters zijn te zien in Extreem!, een voorstelling over drie jon ge vrouwen, één verkrachter en drie vi sies. Theater de mythe, 20.00 uur. Middelburg Chicago, de musical. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Oostburg Toneelvereniging de Plattelanders brengt het Vlaamse verhaal 'De teleurgang van de Waterhoek', naar het boek van Stijn Streuvels. Ledeltheater, 14.00 uur. Terneuzen Chantal Janzen, Stanley Burleson en Jamai Loman zingen in Disney's Musical Sing-a-Long, een theaterconcert. Scheldetheater, 19.00 uur. Vlissingen Toneelgezelschap Beumer Drost brengt de filmische familievoorstelling 'Ganzen bord' op de planken. Arsenaaltheater, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23