4 luit selectie selectie donderdag 4 februari 2010 Schreck Ensemble Componist luigi Nono biedt in La lontananza nostalgica utopica jutura een eenzame viool dwa lend door een onbekend land schap van acht speakers met vioolklanken. Dit in combinatie met mysterieuze 'Nucteme- ron-muziek' van Hans van Eek. Vrijdag 5 februari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Drie baritons De drie baritons Ernst-Daniël Smid, Henk Poort en Marco Bak ker nemen samen met L'Or- chestra Particolare o.l.v. dirigent Maurice Luttikhuis het publiek mee op een muzikale reis. Die voert langs onsterfelijke melo dieën uit Wenen, Milaan, New York en Hamburg. Zaterdag 6 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. In formatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Ivo Niehe Na een jaar afwezigheid is Ivo Niehe terug met Time Out, een nieuw en zeer persoonlijk pro gramma met conferences, cross-talks met bekende landge noten en liedjes. Het doel van dit alles is dat iedereen na af loop wat gelukkiger vertrekt. Zaterdag 6 feb., Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Bart Peeters Zes jaar geleden besloot Bart Peet ers over te stappen van Engelstalig repertoire naar Nederlandstalig. Deze avond brengt hij tal van nummers van zijn cd's als 'Slim mer dan de zanger' en 'De Hemel in het Klad'. Dat levert een boeien de mix op van folk, wereldmuziek, cabaret, zelfs een beetje hiphop en een vleugje jazz. Zaterdag 6 februari,Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Smartlappengala Poppodium Brogum houdt voor de twaalfde keer een Smartlappen- gala. Dit keer zal een aantal beken de Amsterdamse zangers het echte Jordaanrepertoire ten gehore brengen: Ans Tuin, Henk van Mo- kum, Jan Haver, Tjerk en het drie-stemmig gezelschap Jordanis- simo. Alles onder muzikale leiding van André Vrolijk (accordeon). Zaterdag 6 februari, Poppodium Brogum, 21.30 uur. Benefietconcert Leerlingen binnen het cluster Wel zijn van ROC Zeeland houden in navolging van het succes vorig jaar een benefietconcert voor Bosnië. Vier bands tekenen voor een afwis selend programma. Dat zijn de Zeeuwse groepen The Outback, De Hobbyisten (foto) en hiphop formatie 'extreem cyclob' en de Brabantse coverband Garfield. Zaterdag 6 februari, Café De Ceere, Middelburg, 21.30 uur. Fremdkunst Fremdkunst brengt een mix van jazz, beats en elektronica en be staat uit de Zeeuwse dj's Mace, Op- timus en Vindictiv en gitarist Shy- cop. Het viertal creëert met draaita fels, live instrumenten en effectap- partuur een gesyncopeerd brouw sel van postmoderne jazz, triphop- beats, soundscapes en hoogstaand scratchwerk. Zaterdag 6 februari, De Piek,Vlissingen, 21.00 uur. Nog nooit eerder ston den ze samen in één productie, maar dit seizoen vinden musi caldiva's Joke de Kruijf en Maris- ka van Kolck elkaar in Chicago. Komende week is de musical twee dagen te zien in Middel burg. Chicago vertelt het verhaal van moordenaressen Velma Kelly en Roxie Hart die in de vrouwenge vangenis hun proces afwachten, maar doet dat zonder één mo ment zwaar te worden. De onder linge strijd om roem en de aan dacht van hun corrupte advocaat Billy Flynn (een rol van Thom Hof fman) zorgt eerder voor een hu moristische verhaallijntje. Voor Mariska van Kolck is de rol van Roxie Hart een droom die uit komt. „Chicago vind ik in al zijn eenvoud een van de mooiste musi cals die er is. Deze rol stond altijd al hoog op mijn verlanglijstje, maar tien jaar geleden mocht ik niet eens auditie doen. Ik ben echt als een baby'tje zo blij dat ik nu als nog die kans heb gekregen." De rol van Velma Kelly kwam juist onverwachts op het pad van Joke de Kruijf „Het is simpelweg nooit in me opgekomen dat dit een rol is die ik zou kunnen spelen. Toen ik hoorde dat er audities waren, kreeg ik wel een prikkel, maar ik ben uiteindelijk niet eens gegaan omdat ik het heel druk had. Ik heb toen lachend gezegd 'bel maar als jullie niemand vinden', maar dat gebeurde uiteindelijk dus echt. In mijn eentje heb ik toen op een zondagmorgen om tien uur in een doorzichtig shirtje auditie staan doen en ik hoorde dezelfde dag nog dat ik de rol had. Uiteraard vind ik het nu waanzinnig. Deze rol biedt me de kans om weer een grafieën van Bob Fosse zijn best klassiek. Voor mij is het als een jas die ik weer aantrek." Waar Van Kolck vooral gecast werd voor, zoals ze dat zelf noemt, 'basiswijven' (zoals Nancy in Oli ver en Tantje Jans in Ciske de Rat), staat loke de Kruijf vooral bekend om haar lyrische zangstem die tot ver boven de hoge C reikt. Hoewel heel andere kant van mezelf te la ten zien." Dat geldt ook voor Van Kolck, die een klassieke dansoplei ding volgde en nu na jaren weer in een echte dansrol op het podium staat. „Ik vind het heerlijk, al moet ik zeggen dat het in het begin con ditioneel best pittig was. Gelukkig kan ik terugvallen op mijn klassie ke dansopleiding, want de choreo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22