WD: legale wietteelt mogelijk Hulp bij stemmen voor de gemeenteraad J. eerste hulp 8pf" bij stemmen Ambtenaren beginnen acties in Middelburg en verder 4 en 5 26 en 27 SOFTDRUGS Kamermeerderheid tekent zich af voor toestaan wietteelt voor Nederlandse gebruikers Gewone leven komt aarzelend op gang in Port-au-Prince DEN HAAG - De WD neigt ertoe de teelt van wiet voor de Neder landse markt toe te staan. Voor waarde is dat de straffen op illega le export van softdrugs omhoog gaan van vier naar twaalf jaar. Ook moeten coffeeshops besloten clubs worden, zodat alleen vaste klanten ('leden') softdrugs kun nen kopen. „Tachtig procent van de cannabis gaat naar het buiten land", zegt VVD-Kamerlid Fred Teeven. „Als je die export afknijpt, valt er wat ons betreft te praten over de twintig procent die voor de Nederlandse markt wordt ge produceerd." Met de koerswen- ding van de liberalen komt een meerderheid in de Tweede Kamer in zicht die het verbouwen van hasj voor Nederlandse gebruikers wil legaliseren. Nu wordt de ver koop gedoogd, maar is de aanvoer van wiet naar coffeeshops verbo den. Criminele organisaties verdie nen naar schatting jaarlijks twee miljard euro aan de illegale handel in softdrugs. PvdA, D66, Groen- Links en de SP zijn al langer voor stander van regulering van de teelt, omdat zij denken dat crimi nele bendes op die manier de pas kan worden afgesneden. In Neder land zou dan op kleine schaal can nabis mogen worden geteeld voor de eigen markt. Veel burgemees ters van steden zijn ook voorstan der. Zij hopen zo af te komen van de overlast die gepaard gaat met de handel in en de teelt van soft drugs. Vandaag praat de Kamer over het drugsbeleid. In het regeer akkoord is afgesproken tijdens de ze kabinetsperiode geen ingrijpen de koerswijzigingen door te voe ren. Desondanks werkt coalitiepar tij CDA nu aan een verbod op growshops, winkels waar wietpro- ducenten benodigdheden kopen. PORT-AU-PRINCE - Het gewone leven komt weer aarzelend op gang in het door een aardbeving ge troffen Haïti. In het centrum van de hoofdstad Port-au-Prince scheert kapper Raymond Matin (47) een klant met om hem heen nog de puinho pen van wat eens zijn kapsalon was. Matin, die zijn veertienjarige dochter verloor tijdens de aard beving op 12 januari, besloot weer aan het werk te gaan met de schaarse spullen die hij nog over had. Zijn elektrische scheerapparaten voorziet hij met een accu van stroom. Matin begon zijn kapsa lon 26 jaar geleden. foto Rodrigo Abd/AP door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Deze krant komt in de aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen met een stemwijzer voor alle gemeenten in de provin cie Zeeland. Kiezers kunnen aan de hand van kwesties die spelen in hun eigen gemeente bepalen op welke partij ze op 3 maart gaan stemmen. De stemwijzer gaat Eer ste Hulp Bij Stemmen heten en is vanaf 10 februari te-raadplegen op de website van de krant. Kiezers krijgen bij de stemwijzer tien vra gen voorgeschoteld over actuele politieke zaken in hun gemeente. Die vragen zijn geformuleerd door onze verslaggevers. De antwoor den waaruit de kiezers kunnen kie zen zijn afkomstig van de lijsttrek kers van de deelnemende partijen. Behalve deze krant bieden ook de andere dagbladen van uitgeverij Wegener de stemwijzer aan. De stemwijzer is ontwikkeld door stu denten van Fontys Hogescholen. Het initiatief wordt ondersteund door regionaal provider Claranet pagina 22/23: belangrijke dag MIDDELBURG - De ambtenarenac- ties beginnen vrijdag in het Zeeuw se provinciehuis te Middelburg. Met een werkonderbreking om 11.00 uur, een lezing van een FNV-econoom en een petitie die de ambtenaren aan GS willen aan bieden, begint een estafette aan ac ties verspreid over het hele land. De gezamenlijke vakbonden wil len met hun actie hun cao-eisen voor behoud van de koopkracht en banengaranties kracht bijzet ten. Ook wordt gedacht aan stipt heidsacties van de gemeentelijke reinigingsdiensten, waarbij bijvoor beeld geen zwerfvuil meer wordt opgeruimd. Softdrugs moeten gelegaliseerd worden reageeropwww.pzc.nl reacties: 321 Lonink is beschadigd door rechtszaak Checkpoint eens j 62% oneens 38% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 26 t/m 31; Televisie: 34, 35. Bijlage: UitCids. Bewolkt, later zonnig 7° Groenink heeft lat te hoog gelegd PSV wint dankzij invaller Engelaar Vandaag in de Straofeesten op Schouwen-Duiveland Musical Chicago te zien in Middelburg De postbode moet meewerken zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 4 februari 2010 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 29 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1