buitenland 19 groeien Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Duitsers Twijfel over lot kopstuk Taliban ongerustheid en maatregelen Drijvende bommen Iran hangt snel nog negen tegenstanders van regime op Frankrijk weert man met vrouw in boerka Arrestatiebevel tegen Auschwitz-dief Topmilitair VS: homo mag ervoor uitkomen Obama ontmoet toch dalai lama Smokkelaar met geld in korset opgepakt Honger leidt tot geweld Noord-Korea België pakt mensensmokkelaars op woensdag 3 februari 2010 4I.1.V 's'ef en ti *132.. ,tVusWe boeken -kaartentl Zie stipreizen.nl/movie extra testen zal het toestel grote vertraging oplopen. Binnen het Pentagon wordt rekening gehou den met een overschrijding van de deadline van 2014. Amerika zelfheeft hoog ingezet op de JSF, die de ruggengraat van de luchtmacht moet gaan vormen. Het Pentagon wil 2458 toestellen kopen voor ongeveer 350 miljard dollar. De productie van andere straaljagers is stilgelegd ten faveure van de F-35 JSF. Het Pentagon is dan ook in grote verlegenheid ge bracht. Een drie-sterren-generaal zou nu de leiding krijgen over het project. Nooit eerder werd zo'n ho ge militair aangesteld voor een der gelijke klus. Nederland heeft al jaren de inten tie om 85 JSF's te kopen, al is voor alsnog alleen de aanschaf van één testtoestel goedgekeurd door de Tweede Kamer. Het definitieve be sluit over de koop van de toestel len is vooruit geschoven naar de volgende kabinetsperiode. De Re kenkamer komt morgen met een rapport over de Nederlandse be trokkenheid bij de ontwikkeling van het toestel. Er bestaan al lan ger twijfels of de gecreëerde werk gelegenheid opweegt tegen de enorme investeringen. JERUZALEM - Palestijnse strijders in de Gazastrook hebben explosieven naar Israëlische stranden laten drij ven. Dat gebeurde uit wraak voor de dood van een Hamas-leider in Dubai, zeiden ze gisteren. Er zou den nog steeds explosieven in de Middellandse Zee drijven. Israël sloot een deel van de kustlijn afin afwachting van een zoektocht. SSSSi^8a8BeeB98@&i MIR ALI - De Pakistaanse Taliban vinden het niet nodig om te bewij zen dat hun leider, Hakimullah Mehsud, nog in leven is. Dat heeft hun woordvoerder Azam Tariq gis teren gezegd. „We vinden het niet nodig om op dit moment een vi deo vrij te geven, maar wanneer we daar aanleiding toe zien, dan zullen we dat wel doen", vertelde hij persbureau AP. De ommezwaai ten aanzien van hun verklaring van maandag, waar in de Taliban beweerden dat bin nen twee dagen zou worden bewe zen dat Mehsud nog in leven is, maakt het aannemelijk dat Meh sud toch is omgekomen. Mogelijk wil de organisatie tijd creëren om een opvolger aan te wijzen. Een zelfde situatie speelde in augustus, toen de voorganger van Mehsud werd gedood bij een raketaanval. Ook toen ontkenden de Pakistaan se Taliban de dood van hun leider, totdat een opvolger was gekozen, drie weken later. Ook zou Mehsud 'niet in de media willen verschijnen om te bewijzen dat hij leeft, omdat dit gevaarlijk kan zijn. TEHERAN - De executies van twee dissidenten in Iran krijgen op kor te termijn een vervolg met de uit voering van de doodstraffen van negen andere tegenstanders van het bewind. Dat heeft Ebrahim Raisi, een topfunctionaris binnen de rechterlijke macht in de islamiti sche republiek, gisteren gezegd te gen het Iraanse persbureau Fars. Afgelopen donderdag werden twee mannen, Mohammad Reza Ali-Zamani (37) en Arash Rahma- ripour (19), al geëxecuteerd door middel van de strop. Naast hen werden nog negen anderen veroor deeld tot de doodstraf Ze zouden allemaal mohareb (vijanden van God) zijn, een misdrijf waarop in Iran de doodstraf staat. Ook zou den ze lid zijn van verboden mili tante bewegingen. PARIJS Een buitenlander die zijn vrouw dwong tot het dragen van een boer ka, is het Franse staatsburgerschap ontzegd. Tijdens een standaardon- derzoek naar de achtergrond van de man bleek dat hij zijn vrouw verplichtte tot het dragen van de al- lesverhullende sluier. De naam en nationaliteit van de man die Frans staatsburger wilde worden, zijn niet naar buiten gebracht. WARSCHAU De rechtbank in het Poolse Krakau heeft gisteren een Europees arresta tiebevel uitgevaardigd tegen de Zweed Anders Hogstrom, het ver moedelijke brein achter de diefstal van het 'Arbeit macht'frei'-bord dat boven de poort van Auschwitz hing. Vijf Polen werden eerder ge arresteerd nadat ze bekend hadden dat ze op 18 december het bord van het toegangshek hadden gestolen. WASHINGTON De hoogste Amerikaanse militair, admiraal Mike Mullen, wil dat er een einde komt aan het verbod voor homo's om in het leger open lijk voor hun geaardheid uit te ko men. Muilen zei gisteren tegen een Senaatscommissie dat het beleid waarbij mannen en vrouwen hun seksuele geaardheid geheim moe ten houden, hem zorgen baart. WASHINGTON De Amerikaanse president Barack Obama houdt vast aan een ontmoe ting met de dalai lama, de geeste lijk leider van Tibet, ondanks ver zet van de Chinese regering. Dat maakte het Witte Huis gisteren be kend. Peking waarschuwt dat de ontmoeting de relatie tussen beide landen kan schaden. Het is nog niet bekend wanneer de ontmoe ting zal plaatsvinden. STUTTGART De Duitse douane heeft een man opgepakt die een strak korset droeg met daaronder 150.000 euro. De smokkelaar bevond zich in een trein naar Zwitserland, waar hij het geld zou willen witwassen. Dit maakte de douane in Duitsland gis teren bekend. Bedragen van meer dan 10.000 euro moeten bij een reis van Duitsland naar Zwitser land worden aangegeven. SEOUL In Noord-Korea hebben hongerlij dende burgers agenten aangeval len, meldt de oppositiekrant Daily NK, die in Zuid-Korea verschijnt. De voedselprijzen zijn door de in flatie sterk gestegen. Er is sociale onrust sinds de revaluatie van de Noord-Koreaanse won vorig jaar. Daarbij gold een limiet voor hoe veel geld kon worden gewisseld. BRUSSEL - De politie in België heeft een bende mensensmokkel aars opgerold. Negen mensen, van wie de meesten uit Irak komen, zijn opgepakt, meldt de Europese politieorganisatie Europol. De ben de smokkelde illegale immigran ten van België naar Groot-Brittan- nië. Ze werden meestal verstopt in vrachtwagens en vanuit de haven van Antwerpen naar Britse havens getransporteerd. den naar buiten. Over de precieze aard van het misbruik is nog wei nig bekend. „We gaan uit van sek suele overtredingen, maar niet van zwaar misbruik", zei Duitslands hoogste Jezuïet, Stefan Dartmann, afgelopen maandag bij een pers conferentie. „We hebben niet kun nen vaststellen dat het tot penetra ties of verkrachtingen is geko men." Slachtoffers reppen van lichamelij ke betasting, op schoot moeten zit ten, het tonen van geslachtsdelen en masturbatie. Onder het Duitse publiek over heerst ontsteltenis, dat er weder om een misbruikschandaal is opge doken waarvan de kerk dacht het intern te kunnen oplossen. "voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/re: boek online of bel 020 - 66 22 222 :l. Calamlteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. besproeid om ervoor te zorgen dat het er zo uitziet als op de foto. foto Paul Sancya/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9