van persoonlijkheid Annie n 25 Geen carnaval voor 'Afsluiting binnenstad op 30 april broer en zus uit Hulst was ook zonder Apeldoorn gebeurd' School De Rank haalt 2500 op voor Haïti Knutselmiddag over tijgers in het MEC CU-bijeenkomst over de lokale economie woensdag 3 februari 2010 'Het meest trots ben ik op het nummer 'Het is nooit te laat'. De 'oude' Annie zingt dat nummer, samen met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt.' Danny Weijermans 'S-HEER ARENDSKERKE De leerlingen vaan de christelijke basisschool De Rank in 's-Heer Arendskerke hebben ruim 2500 eu ro bij elkaar gekregen voor de we deropbouw in Haïti. De kinderen hielden vrijdag 29 januari een spon sorloop waarop met veel enthou siasme is ingetekend. Vanaf groep 2 zetten de klassen van de school zich in voor de indoor-loop. GOES Het Wereld Natuur Fonds houdt za terdag 6 februari een knutselmid dag in Goes. Kinderen van drie tot en met tien jaar kunnen tijgermas kers en kijkdozen maken. Er is een tijgerfilm en er wordt bingo ge speeld. Van 13.30 tot 16.00 uur in het MEC. Aanmelden: wnfzee- land@zeelandnet.nl THOLEN De Christenunie in Tholen houdt vanavond een thema-avond over de economie. Met name de rol van de gemeente hierin komt aan bod. Spreker is professor Johan Graaf land van de universiteit van Til burg. De avond begint om 20.00 uur in Meulvliet in Tholen-stad. Een fragment uit de tv-serie Annie M.G., met de acteurs Malou Gorter ais Annie M.G. Schmidt en Gijs Scholten van Aschat als Annies grote liefde Dick van Duijn, met wie ze een zoon (Flip) kreeg. foto GPD Plt=RL OS :i m fSi- KHiÜL www.fierloos.nl MIDDELBURG - De voorzieningen- rechter in Middelburg vindt dat de Hulster horeca terecht een collec tief horecaverbod heeft uitgevaar digd tegen een broer en zus uit Hulst. Zij mogen voorlopig 28 kroegen en cafetaria's in de ge meente Hulst niet in. Dus ook niet tijdens carnaval. Het tweetal kreeg in november een kroegverbod aan de broek van wege hun betrokkenheid bij een vechtpartij bij café Lazarus in Sint Jansteen. De broer- mag een jaar niet binnen bij de cafés en cafeta ria's die deelnemen aan het conve nant Veilig Uitgaan Hulst, voor zijn zus geldt dat voor de duur van drie maanden. Het duo probeerde vorige week middels een,kort ge ding het caféverbod van tafel te krijgen. Indien hun vordering zou worden toegewezen, zouden ze in ieder geval carnaval kunnen vie ren, overal waar ze dat maar wil len in de gemeente Hulst. Bovendien zouden ze dan wellicht nog een aardig zakcentje te beste den hebben, aangezien onderdeel van de vordering een dwangsom betrof van vijfhonderd euro per dag dat de horeca zou nalaten het duo binnen te laten. In plaats daar van worden broer en zus zelf in de portemonnee getroffen, want ze moeten de proceskosten betalen. door Theo Giele MIDDELBURG - Het afsluiten van een deel van de Middelburgse bin nenstad voor autoverkeer op 29 en 30 april was ook gebeurd als er vo rig jaar in Apeldoorn geen aanslag was gepleegd. „We hebben de ruimte gewoon nodig", aldus bur gemeester Koos Schouwenaar. De gemeente heeft twee ringen op de plattegrond van Middelburg ge tekend. In de binnenste ring mo gen zich op 29 april vanaf vijf uur in de ochtend tot 30 april vier uur in de namiddag geen voertuigen bevinden. Voor de buitenste ring geldt dat bestuurders wel het ge bied uit mogen rijden, maar dat ze niet met een voertuig in het ge bied mogen terugkeren. Omdat 29 april op donderdag valt, hebben deze bepalingen in de ko ninginnedagverordening gevolgen voor de weekmarkt en de koopa vond. De Markt, Pottenmarkt, Damplein, Bodenplaats en Wal- plein liggen in de binnenste ring. De gemeente wil de ondernemers voorstellen om de weekmarkt en de koopavond naar woensdag te verschuiven. Omdat er geen voer tuigen in de binnenste ring mogen komen, is het houden van de weekmarkt op de Markt niet moge lijk. Bovendien wordt donderdag al begonnen met het opbouwen van podium en andere voorzienin gen voor de koninginnedagvie ring. De gemeente houdt op maandag 8 februari een voorlichtingsbijeen komst voor ondernemers ('s och tends) en bewoners ('s avonds) in de Nieuwe Kerk. Daarbij komen de maatregelen aan de orde die worden getroffen rond de aan komst van de Ronde van Italië op 10 mei. Voor de bewoners van het gebied tussen de Koren- en Kinder dijk, de Loskade en de Maisbaai komt nog een aparte bijeenkomst. www.pzc.nl/blog/oranjeboven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93