241 zeeland Waterschapsfusie kost negen miljoen euro Liedjes 'deel' CDA Reimerswaal zet in op digitale snelweg Verontwaardiging over inval van politie Criminoloog geeft lezing over drugs in Kapelle NIEUWE WONINGTYPES NU EXTRA VOORDELIG!!! GRATIS BROCHURE www.selekthuis.nl De van oorsprong Vlissingse musicus Danny Weijermans maakte de muziek voor de serie over Annie M.G. Schmidt. woensdag 3 februari 2010 KOSTEN VOOR DE BAAT Vooral regelingen personeel tikken door door Harmen van der Werf terneuzen - De kosten van de fu sie van de twee Zeeuwse water schappen zijn aanzienlijk. Ze zijn voorlopig geraamd op een bedrag van negen miljoen euro, waarvan meer dan de helft opgaat aan rege lingen voor medewerkers voor wie geen plaats meer is in het nieuwe waterschap. De besturen van beide waterschap pen, Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen, hebben vorige week al ingestemd met het beschikbaar stellen van 3,4 miljoen euro voor personeelslasten die voortvloeien uit de fusie. Dat bedrag wordt over 2009 afgeboekt. Voor 2010 komt daar nog 1,4 miljoen euro bij, laat financieel bestuurder Jaap Hoek man van waterschap Zeeuwse Ei landen weten. Hij tekent aan dat de loonkosten van boventallig of bovenformatief verklaard perso neel niet meer op de gewone be groting drukken. In totaal negen waterschapsmede werkers zijn boventallig verklaard. Zij krijgen nog drie jaar hun loon, als ze in de tussentijd geen andere baan hebben gevonden. „Vinden ze snel elders werk", merkt Hoek man op,„dan vallen de kosten voor ons lager uit." Nog eens 26 medewerkers zijn bovenformatief verklaard. Ze zijn ouder, eind vijf tig en begin zestig jaar, en kunnen niet meer zo simpel elders aan de slag. Ze worden doorbetaald tot hun pensionering. Waterschapsperso- neel heeft een sterke rechtspositie. door Luc Oggel kruiningen - Mensen die geïnteres seerd zijn in de ideeën en plannen van het CDA in Reimerswaal, kun nen vanaf nu terecht op 'Reimers- waalTV", het Youtube-kanaal van de partij. Het CDA wil meer van de digitale snelweg gebruikmaken om onder meer jongeren te bereiken. Via filmpjes' op de populiare vi deo-website Youtube hoopt de par tij dat te bewerkstelligen. „Niet om te scoren of modern te doen", zegt lijsttrekker Hans de Kunder. „Want we willen niet al leen in de aanloop naar de ge meenteraadsverkiezingen gebruik maken van youtube, maar structu reel filmpjes opnemen waarin on ze ideeën naar voren komen. Je moet dan denken aan drie, vier keer per jaar. We gaan in die vi deo's ter plekke in op zaken die spelen in de dorpen. Mensen zijn tegenwoordig veel meer visueel in gesteld." Op www.youtube.com/reimers- waaltv staan inmiddels twee film pjes, over Yerseke en Rilland-Bath. Overigens wil het CDA volgens De Kunder dit voorjaar ook een soort campagne beginnen om nieuwe, jongere aanwas te werven, alvast met het oog op verkiezingen in 2014. „Daarnaast krijgen steunfractiele- den specialisaties en worden ze meer bij de besluitvorming betrok ken." Q www.cda.nl/reimerswaal Andere fiisiekosten betreffen auto matisering (acht ton), verkiezin gen (1 miljoen euro), uitbesteding van het laboratorium (1,2 miljoen) en overigen (1,2 miljoen, onder meer nieuwe huisstijl en oplei- dingskosten). Dat maakt samen ne gen miljoen euro. Hoekman erkent dat dit een be hoorlijk bedrag is, maar, stelt hij, 'de kosten gaan in dit geval ook voor de baat'. Op een totale begroting van 110 miljoen euro levert de fusie jaar lijks een vaste kostenbesparing op van zes a 6,5 miljoen euro, meldt de financieel bestuurder. Dit is vooral te danken aan een for se daling van het aantal formatie plaatsen bij het nieuwe Zeeuwse waterschap Scheldestromen, van 540 tot 470. kapelle - De Tilburgse crimino loog dr. A Spapens geeft op woens dag 17 februari in centrum De Vroone in Kapelle een lezing over 'drugs, waar overheid en misdadi gers botsen'. Er gebeuren dingen die niet door de beugel kunnen, maar is het echt zo'n drama met de veilig heidsbeleving in Kapelle? Verhan delen jongeren drugs op 'duistere' plekken? Wordt er ergens in de ge meente hennep geteeld? Wat ge beurt er als ook Goes straks geen coffeeshops meer gedoogt? Wat was er aan de hand met het labora torium dat pas is ontmanteld in Yerseke? Wat doet de overheid aan het ontmantelen van criminele netwerken? De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. bel 054B-537555 of kijk op TV-SERIE ANNIE M.C. door Miriam van den Broek Ga er maar aan staan. Ge dichten van Annie M.G. Schmidt verande ren in mooie liedjes, die ook nog eens perfect passen in een televisieserie. Componist en 'sounddesigner' Danny Weijer mans, geboren en getogen in Vlis- singen, ging de uitdaging graag aan. Het resultaat is momenteel te horen en zien in de succesvolle te levisieserie Annie M.G. Danny is geboren met muziek in zijn genen. Op zijn vijfde kreeg hij al accordeonlessen van Harry Schroevers. Daarna speelde hij trompet in de Jeugd Deltaband en nog later, volgde hij ook piano- en orgellessen. Op zijn achttiende verliet Danny zijn ouderlijk huis aan de Kasteel straat om aan het conservatorium in Utrecht te gaan studeren. Niet om perfect een muziekinstrument te leren bespelen, maar om alles te leren over de combinatie muziek en techniek. „Ik leerde wat er ge beurt en wat erbij komt kijken als je muziek overzet op studioappara tuur. Ook leerde jk composities te maken met de modernste midde len." Daar ligt nog altijd zijn passie. Met zijn eigen bedrijf Soundpalette zorgt hij al een aantal jaren voor de muziek en geluiden in films en voor televisie. Zo werkte hij mee aan de film Zus je en aan de serie De 9 dagen van de Gier'. De opdracht voor Annie M.G. was wel de meest bijzondere opdracht tot nu toe. „Van april 2008 tot de cember 2009 heb ik er keihard aan gewerkt. Om een beeld te schet sen: soms krijg je voor een hele film maar drie maanden de tijd. Maar in deze serie vervult muziek natuurlijk een heel belangrijke, na drukkelijke rol. De liedjes en de teksten maken echt deel uit van de persoonlijkheid van Annie M.G. Schmidt. Die moeten dan ook wel heel erg goed zijn én helemaal pas sen in het verhaal. Bovendien wor den er bijna nooit series zoals deze gemaakt. Dus het zal ook wel lang duren voordat ik weer zoiets spe ciaals op mijn pad vind." In het script stond al vast welke liedjes op welk moment werden gezongen. „Aan sommige bestaan de liedjes, op muziek van Harry Bannink, hoefde ik niet zo veel te doen. Van andere liedjes hebben we de tekst of de muziek veran derd. Ook heb ik van gedichten liedjes moeten maken." Het meest trots is hij op het num mer 'Het is nooit te laat'. Een frag ment daarvan is vaak als aankondi ging te zien geweest op tv. „De 'oude' Annie zingt dat nummer, sa men met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt." Na het inzingen door acteurs en zangers-moesten de liedjes wor den aangekleed met instrumen ten. „Ik ben naar Moskou gegaan om daar een week orkestopnames te maken. Ik wilde het niet met een metropoleorkest, omdat die te weinig strijkers hebben. Daarom hebben we zelf een orkest samen gesteld. Dat we naar Moskou zijn gegaan, heeft de producent be paald. Zo gaat dat." Over het eindresultaat is Danny wel tevreden. „Elke zondag zit ik voor de buis te kijken en te luiste ren naar hoe het geworden is. Na tuurlijk zitten er dingen in die ik achteraf anders had gewild. Maar daar was gewoon geen tijd meer voor. Ik sla ze wel op in mijn ge heugen om er voor een volgende keer lering uit te trekken." Annie M.C. Annie M.G. Haar liedjes, haar lief de, haar leven is een zevendelige tv-serie die is gemaakt onder regie van Dana Nechushtan. De serie is geïnspireerd op de bio grafie Anna die is geschreven door Annejet van der Zijl. De tv-serie wordt elke zondag avond uitgezonden door de NPS/VARA.. AMERSFOORT MOORDRECHT RUSSEN door Harmen van der Werf terneuzen - De politie heeft tot grote verontwaardiging van de be woners gisterochtend een inval ge daan in hun huis aan de Koren bloemstraat in Terneuzen. De poli tie vermoedde dat er een hennep kwekerij in de woning was. „Ze hadden hun huiswerk gewoon be ter moeten doen", aldus Terneuze- naar Bram de Pooter, wiens zoon en schoondochter in het huis wo nen. „Er was geen kwekerij en die zal er ook nooit komen." Volgens De Pooter waren wel zo'n twintig man bij de inval betrok ken. „Gelukkig werd mijn schoon dochter wakker, anders hadden ze zeker de deur ingetrapt." De Poo ter heeft direct contact gezocht met de politie. Die meldde offici eel dat na 'voorbereidend onder zoek' tot de actie was besloten. In de woning 'zou mogelijk een hen nepkwekerij zijn', aldus de politie. „Weet je", zei De Pootet na een be zoek aan de politie, „ze hadden ge zien dat de sneeuw sneller van het dak van hun huis was dan van an dere huizen. Delta had in de buurt ook pieken in het stroomverbruik gezien. En er waren pas, rolluiken geplaatst. Ja, wat wil je, we zijn het huis aan het opknappen." De Poo ter laat het er verder bij. MODELWONINGEN OPEN! ZATERDAG S FEBRUARI S.OO UUR IS.OO UUR - MARKELO, KLUNDERT EN OOSTERWQLDE U bent van harte welkom in woningtype: fvlatterhom aan de Rijweg 41 te Oosterwolde (gem. Ooststellingwerf) Matterhorn aan de Twikkeierweg 8 te Markeio (gem. Hof van Twente) jungfrau aan de Noordschans 8 te Klundert Klundert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92