Goese Voorstad begint 221 zeeland 'Plan Vogelaar is voorbeelaproject' p1! Inschrijving Beeckman deze maand 'Sloop Erasmusflat is verspilling van geld' €35,- Fruitteler wil werknemers huisvesten www.bezorgers.nl LEEGSTAND Sommige panden maken een verloederde indruk woensdag 3 februari 2010 IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' A KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: <'f 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 7 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Als het aan het Rei- merswaalse college van burgemees ter en wethouders ligt, mag Voge laar Fruitcultures in Krabbendijke permenent arbeidsmigranten huis vesten op het eigen terrein. B en W willen de benodigde planologi sche procedures in gang zetten, on danks kanttekeningen van de pro vincie. „De tijd van praten is voor bij", zegt wethouder Jaap Sinke. Vogelaar, met 128 hectare het grootste fruitbedrijf in Reimers- waal, wil op het terrein aan de Oude Rijksweg een permanent ge bouw van 1200 vierkante meter neerzetten om de buitenlandse werknemers in onder te brengen. Als 'tegenprestatie' wordt een werktuigenloods van 600 vierkan te meter afgebroken. In de piek van het seizoen heeft Vogelaar zo'n honderd arbeidsmigranten in dienst, gedurende het hele jaar zijn dat er zo'n dertig tot veertig. Veel gemeenten worstelen met de problematiek rond de huisvesting van arbeidsmigranten, maar de weGGNGR NieuwsMedia jCÏMi PZC M provincie lijkt tot nu weinig coöpe ratief. Zo staat 'Middelburg' in het geval van Vogelaar sceptisch tegen over 1200 vierkante meter perma nente bouw, omdat die een groot gedeelte van het jaar half leeg zal staan. Oneigenlijk gebruik ligt dan op de loer, is het argument. Vogelaar heeft echter aangegeven alleen arbeiders van zijn eigen be drijf onderdak te zullen bieden en is ook bereid een convenant met de gemeente te sluiten. Hij wil zo snel mogelijk beginnen. Ook wat betreft wethouder Jaap Sinke is er nu 'genoeg overlegd'. „We willen een stap voorwaarts maken. Vogelaar wil met eigen geld en op eigen terrein een pro bleem oplossen op een goede ma nier. Je kunt het niet mooier heb ben, dit is een voorbeeldproject. Daarom zullen we planologisch medewerking verlenen aan het ver zoek van Vogelaar. We zien wel wat de provincie doet." Desalniettemin wil Sinke in over leg blijven met de provincie. „Je moet elkaar als overheden niet gaan bekampen." MEEST GELEZEN 1SCP wil geen sportverdwazing. 2. Zangster bezorgt fans Skippevel. 3. De Tweern springt spullen bijeen. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Frank Balkenende en Mieke van der Jagt De Voorstad in Goes dreigt te verloederen. Winkel- en kantoor panden staan te huur, sommige al tijden. Enkele maken een smoezelige indruk. „Er vallen gaten. Dat is zonde", reageert uitba ter Kees Baarends van het gelijkna mige café. De Voorstad is de eerste uitbrei ding van Goes, nadat de stad bin nen de vesten en langs de kreek ruggen was volgebouwd. Tussen de stad en de Kloetingseweg verre zen de eerste planmatige wijken. De Voorstad is daarvan het randje. Tegenwoordig een fietsstraat, een verkeersader voor Goesenaren die van Zuid naar de binnenstad trap pen en vice versa. Goes maakte er indertijd goede sier mee. Een heu se straat waar de fietser de dienst uitmaakte, dat was nog nooit ver toond in Zeeland. Toenmalig wet houder Charles Linssen was er ape trots op. Als het gaat om het beeld van de Voorstad is de glans er hier en daar af De 'doffe' plekken nemen toe. Grootste smet op de straat is het voormalige WEA-kantoor op de hoek met de Oostsingel. Dat staat al vele jaren leeg. Althans, an tikrakers zorgen dat er niet wordt ingebroken. Marsaki, de projectontwikkelaar van zes woningcorporaties, wil er appartementen bouwen. Al sinds 2003. De plannen liepen echter steeds stuk. De gemeente eiste par keren op eigen terrein, maar de ge plande parkeerkelder stuitte op be zwaren uit de buurt. Een tweede, aangepast plan valt bij de gemeen te niet in de smaak. Inmiddels ligt een derde variant op het stadskan toor. „Het is nu wachten op de reactie van de gemeente", zegt pro jectontwikkelaar jan Vermeule van Marsaki. De voormalige bakkerij, op de hoek met de Kamperfoeliestraat, hoort eveneens bij de WEA-boe- del. Ook daar stoffige, soms scheef- KAPELLE - De inschrijving voor de nieuwe middelbare school Isaac Beeckman in Kapelle is geopend, half februari is de sluitingstermijn. Dat blijkt uit de nieuwsbrief van gisteren. „We hebben dus nog nul inschrij vingen", schrijft directeur Suzan Polet. Wel zijn er 200 reserverin gen. In totaal kan de school 80 leer lingen plaatsen. Ze verwacht de meeste inschrijvingen te kunnen plaatsen, omdat niet iedereen zal voldoen aan de toelatingseisen. Re serveringen komen voor 39 pro cent uit de gemeente Kapelle, 21 procent uit Reimerswaal, 19 pro cent uit Goes, 11 procent uit Borse- le, 5 procent uit Middelburg, 2 pro cent uit Schouwen-Duiveland en 2 procent uit Noord-Beveland. hangende lamellen voor de ramen. Aan de overkant staat al tijden een kantoorpand te huur. Verderop nog eentje. Sinds eind 2008 ligt de kantoormarkt op zijn gat. Een aantal winkelpanden aan het stuk Voorstad langs de oostvest staat of komt leeg. De gehoorwin- kel heeft, enkele deuren verder, het voormalige, ter ziele gegane restaurant Buena Vista gekocht en is verhuisd. De Kopieerwinkel van Stichting Het Gors is verkast naar bedrijventerrein De Poel. Er moest worden bezuinigd. Van den Berg Interieur gaat bin nenkort naar de Turfkade. Daar had de familie een monumenten- pand, dat nu vrijkomt. „De uitstra ling past beter bij ons assortiment dan dit pand aan de Voorstad", zegt eigenaar Dick van den Berg. Van den Berg heeft het rijtje win kelruimten vlak bij de Stenen Brug.in eigendom. Twee van de drie staan straks leeg. Nieuwe huurders hebben zich nog niet aangediend. Het is de vraag of dat snel zal gebeuren. „Het is een moeilijke tijd", zegt Van den Berg. „Er zijn meer faillissementen dan starters. Gelukkig gaat het met ons nog goed." Mevrouw Kalmthout, de bijna 82-jarige eigenares se van een sigarenwinkel denkt te weten waarom de pan den zich moeilijk laten verhuren. „Alleen bedrijven die het onroe rend goed bezitten zoals Houtza ger, café Baarends en ikzelf, kun nen het hoofd boven water hou den. De huren zijn hier niet te be talen, te hoog voor de Voorstad." Verkoper Fons de Maat van Hout- DEN HAAG - 'In tegenstelling tot wat de gemeente Goes beweert, is een meerderheid van de bewoners van de Erasmusflat tevreden en willen ze geen sloop en nieuw bouw,' zei flatbewoonster H. van de Lans dinsdag tijdens een spoed procedure bij de Raad van State. Van de Lans hoopt dat de Raad een stokje steekt voor het bestem mingsplan dat de sloop van de der tig jaar oude Erasmusflat en de bouw van vier nieuwe woonto rens met seniorenappartementen regelt. Van de Lans meent dat sloop en nieuwbouw niet nodig is en een verspilling is van geld. 'De Erasmusflat mag dan wel dertig jaar oud zijn, maar het voldoet aan alle bouweisen. Als de gemeente zo nodig wil slopen omdat wonin gen oud zijn kan ze beter oude middeleeuwse woningen slopen. Die voldoen helemaal niet aan de zager Radio TV maakt zich zorgen om de straat. „De omgeving gaat achteruit. Kijk maar naar het oude WEA-pand tegenover ons. Voor onze branche maakt dat op zich niet zoveel uit, want de klanten die bij ons binnenlopen, komen om iets te besteden. Ben je afhan- kelijk van kijkpubliek, dan is juist de sfeer van de straat ook van be lang." Bij Café Baarends, het bruine café met uitzicht op de oost- vest, eenzelfde geluid. Kees Baarends: „De straat wordt er door de leegstand en de aanblik van enkele panden niet gezelliger op. Je krijgt ook gaten en dat is zonde." Zo'n gat ligt ook net in het verleng de van de Voorstad, aan de oost- vest, maar dan aan de Jacob Val- ckestraat. Daar ligt een stuk grond braak, waarop projectontwikkelaar Synchroon tien luxe appartemen ten wil bouwen. Een statig pand (Villa Valcke) moet het worden, in vroeg i9e-eeuwse stijl. Er is weinig beweging, niet zo verwonderlijk gezien de moeilijke woningmarkt en koopprijzen van 422.000 tot 765.000 euro. Aan de andere kant bezweert Baar ends dat de Voorstad en omgeving een prima plek is. Ook voor win kels. Elke dag fietsen honderden mensen langs. In die zin zit je er op een A-locatie. Soms is een win kelruimte net buiten de binnen stad een voordeel. Slijterij Domini- cus op de hoek met de Rimme- landstraat heeft nu in de directe omgeving betere parkeermogelijk- heden. Wie wil er met een doos wijn door de binnenstad zeulen? moderne bouweisen,' zei Van de Lans. De gemeente Goes stelde eer der het bestemmingsplan vast dat de bouw regelt van 156 nieuwe ap partementen verdeeld over vier to- 1 rens. Van de Lans heeft een reeks 1 van bezwaren tegen de sloop en nieuwbouw. Zij vindt dat een aan tal nieuwe woningen te dicht bij het nabijgelegen tankstation komt te liggen. De woordvoerder van de project ontwikkelaar probeerde Van de Lans, die ook kritiek had op de so ciale veiligheid in en rond het Eras- muspark, vooral gerust te stellen. Overigens is de bouw al begonnen omdat de projectontwikkelaar al over een onherroepelijke bouwver gunning beschikt. Zelfs al schiet de Raad van State het bestem mingsplan af dan nog zal de bouw door kunnen gaan. Uitspraak over enkele weken. Vogelzang^S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90