Zeeland PZC Groen licht voor wijk in Nieuwdorp 4,99 ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Slaapplek BEVELANDEN-THOLENi 22 en 23 24 en 25 WONINGBOUW Uitbreidingsplan krijgt naam van neergestorte Engelse bommenwerper Het laatste puzzelstukje Deze week: Buurtcadeau in Heinkenszand almanak Goese Voorstad begint zijn glans te verliezen Woensdag 3 februari 2010 Vlissingse musicus 'schreef de liedjes in tv-serie Annie M.G. Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel NIEUWDORP - Op het terrein van transportbedrijf Boot en Buteijn in Nieuwdorp verrijzen begin vol gend jaar 71 woningen. Na jaren van onderhandelingen tussen de gemeente Borsele en Boot en Buteijn ging deze week de kogel door de kerk. Wethouder Marga Vermue spreekt van een kroon op een uiterst moei zame klus. „We konden Boot en Buteijn niet dwingen te verhui zen, maar gelukkig zijn we er nu eindelijk uit. De kurk kan nog niet van de fles, de handtekeningen zijn immers nog niet gezet, maar de champagnefles kan alvast in huis worden gehaald." De dorpsraad van Nieuwdorp ha merde al sinds 2003 op woning bouw. In een brief aan het gemeen tebestuur trok zij vorige week nog eens fel van leer over de trage voortgang van de onderhandelin gen. Zij vond dat de gemeente mo reel verplicht was om snel zaken te doen. Dat schrijven is nu 4US achter haald. Voorzitter Jan Polderdijk van de dorpsraad wilde met de brief de boel nog eens op scherp zetten. „Donderdag is immers de laatste raadsvergadering voor de ge meenteraadsverkiezingen. Ik ben overigens blij dat onze brief nu mosterd na de maaltijd is. Dit is goed nieuws, vooral voor de senio ren in ons dorp die al zolang wach ten op nieuwe huisvesting." Boot en Buteijn zorgt voor de sloop en sanering van de bestaan de gebouwen. Daarna wordt de grond verkocht aan R&B Wonen, die er zes vrijstaande woningen, vier twee-onder-een-kappers, acht rijtjeswoningen, vier koop- en ne gentien zorgappartementen voor verhuur op realiseert. In de twee de fase verrijzen er nog zeven vrij staande huizen, tien twee-on- der-een-kap-woningen en twaalf huizen op vrije kavels. De provin cie steekt 725.000 euro in het pro ject, de gemeenteraad van Borsele wordt gevraagd 425.000 euro be schikbaar te stellen. De gemeente legt immers de wegen en het open baar groen aan. Het bouwplan luis tert naar de naam Lancaster, een verwijzing naar de Engelse bom menwerper die in 1944 neerstortte op het terrein van Coudorp. 'S-GRAVENPOLDER - Pas toen het allerlaatste puzzelstukje door burgemeester Jaap Gelok en directeur Peter Bevers van R&B Wonen was gelegd, was multifunctioneel centrum De Zwake in 's-Gravenpolder gistermiddag offici eel geopend. Leerlingen van de drie basisscho len in 's-Gravenpolder, die regelmatig in de sporthal sporten, puzzelden tijdens een to neelstukje met betrokkenen (zoals bewoon ster mevrouw Van Dijk, foto) net zo lang tot het plaatje van het nieuwe centrum compleet was. Het complex is gebouwd rondom de be staande sporthal en bestaat uit acht koopap partementen, 25 huurappartementen, ont moetingsruimtes, drie groepswoningen, de bi bliotheek en een sportkantine. Zaterdag is er van 10.00 tót 16.00 uur open huis. foto Ronald den Dekker Video www.pzc.nl/bevelanden Ruitensproeier Antivries reinigt streeploos 5 Liter. Druk- en zetfouten voorbehouden Maximaal 3 gratis artikelen p> t Geldig van woensdag t/m zaterdag Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl HEINKENSZAND - Het Oranje Fonds geeft buurtvereniging Samen Buur ten in Heinkenszand drieduizend euro cadeau. In buurten waar de straatprijs van de Nationale Postcode Loterij valt, verblijdt het Oranje Fonds een lo kale organisatie met een donatie. Samen Buurten gebruikt het geld voor de aanschaf van een vaatwas ser voor het seniorencomplex aan de Mr. dr. Meslaan én een schom mel op het terrein van de speel tuinvereniging. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggever van deze courant moest vorige week vrijdagavond in actie komen om verslag te doen van het benefietevenement Hulp voor Haïti in de Zeelandhallen. Op het groots opgezette evenement traden tal van artiesten op, zowel bekende van Zeeuwse bodem als ook een gro te naam als Gordon. Allemaal wa ren ze belangeloos afgereisd naar Goes voor het goede doel. Helaas viel de opkomst van het publiek te gen. Was het benefietmoeheid? Een te hoge entreeprijs? Hoe dan ook, wat zeker meespeelde was het weer. Door plotselinge hevige sneeuwval was het spekglad op de weg, wat ook de verslaggever bemerkte wen hij de afslag Goes-Zuid opglibberde. Toen hij later Gordon backstage sprak, wilde hij toch wel weten hoe de showbizznicht zijn weg naar het Gooi dacht terug te maken. „Of blijf je hier slapen?" De zanger kreeg een twinkeling in zijn ogen. „Nee, maar als je een goed voorstel hebt..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89