zeeland 125 op kleindierenshow Serieuze aandacht voor plan Vrouwenpolder I I& i jj wZ Winnaar 9rjsJll| Verloren Pelsdieren en knagers op Kleindierenshow Zierikzeeënaar zet passie op een lager pitj'e Debat over het Scheldekwartier Inbreker duikt onder in sloot en raakt onderkoeld Zes auto's beschadigd woensdag 3 februari 2010 11 riff* Op de kast prijkt een deel van de oogst van een paar maanden meedoen aan tentoonstel lingen. Ook dochter Linda is besmet. Zij sleepte op de Nationale Kleindierenshow een geldprijs en een keurmeesterprijs in de wacht b/ Gerrit Bakker betreurt de tanende belangstel ling van de jeugd. „Er gaat wel wat verloren, ja." Om het ras zuiver te houden moet de Zie rikzeeënaar steeds verder reizen. Dat gaat uit eindelijk ten koste van de kwaliteit." npioenen van 2009 en 2010. in zijn rol als meervou- houder van de nationale kam- >ioenstitel. Zeker op een evene ment als de Nationale Kleindieren show worden hoge eisen aan de deelnemers gesteld. Bakker blaast in de vachten van 310 en 522. „Dit wordt een rozet genoemd", wijst hij op de parelwitte ring die de foto Dirk-Jan Gjeltema vacht onthult. „Die mag bijvoor beeld niet breder zijn dan een hal ve centimer." De Nationale Kleindieren show is de bondsshow voor zowel pelsdieren (ko nijnen, cavia's en kleine knagers) als duiven. Op het Utrechtse evene ment waren 4100 konijnen pre sent. Met sierduiven erbij waren er rond de 9000 dieren. Uit die club van 4100 konijnen werd Gerrit Bakkers' 7SR511 als 'al lermooiste vrouw-oud' verkozen. Dat wil zeggen dat de keurmees ters haar als mooiste voedster (vrouwtje ouder dan een jaar) heb ben aangewezen in die hele groep. Bakker: „Dus over alle rassen en kleurslagen heen." De Zierikzeese kampioene dankt haar naam aan een combinatie van geboortejaar (2007), vereni- gingsnaam (SR), geboortemaand (5) en het hoeveelste kind ze is (11). Bakker geeft zijn dieren geen 'gewone' namen. Dochter Linda doet dat meestal wel. „Zij noemt ze vaak naar wielrenners of soms naar een voetballer." Na de drukke tentoonstel lingsmaanden komt nu het rustiger fokseizoen er weer aan. Gerrit Bakker zet, om ge zondheidsredenen, zijn hobby ech ter even helemaal op een lager pit je. Hij kijkt het komende jaar rus tig aan. In zijn tuin, in hokken die nog van zijn pa zijn geweest, zit ten maar vier konijnen. De rest heeft hij verkocht. En nee, er valt geen grof geld te maken in het cir cuit. Bakker wijst op de prijzen die in de catalogus achter zijn im mer goed scorende knaagdieren staan: J5 euro is een topbedrag. Iet Zeeuwse Centrum voor Beel- ende Kunst houdt morgenmid- ag van twee tot vijf een debat ver de stedebouwkundige projec- ;n in de stad Vlissingen. Dat ge- eurt in het kader van het jaar pro- ramma Verblijf in Zeeland en pitst zich toe op het Scheldekwar- er. Het debat is gratis bij te wo- en in het Vlissingse stadhuis. Be- aekers dienen zich aan te melden ij het CBK: 0118-611443. www.fierloos.nl DIRKSLAND - Een 22-jarige inbreker uit Utrecht is afgelopen weekend gearresteerd, nadat hij zich na een inbraak in een sloot had verstopt. Zaterdagochtend werd ingebroken in een autobedrijf aan de Waterto ren. Toen agenten ter plaatse wa ren, zagen zij in de verte twee per sonen weglopen. Na enige tijd zoe ken, troffen zij één van hen in een sloot aan. De 22-jarige verdachte had ruim een half uur in de sloot gelegen, in een poging om niet ge arresteerd te worden. Hij werd met onderkoelingsver- schijnselen overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Later is de man overgebracht naar het poli tiebureau, waar hij nog steeds ver blijft. De tweede verdachte is niet meer aangetroffen. Naar hem wordt een onderzoek ingesteld. In de sloot werd ook een koffer met horloges gevonden, die tijdens de inbraak zijn weggenomen. door Selma Osman domburg - Het breed gedragen plan om Vrouwenpolder meer in harmonie te brengen met haar om geving, verdient het niet om in een Ia gestopt te worden. Dat was maandagavond laat de teneur tij dens een drukbezochte vergade ring van de Veerse raadscommis sie Ruimtelijke Ontwikkeling. Het college kreeg van alle kanten forse kritiek omdat B en W het plan, bedacht door een denktank, voor kennisgeving wilden aanne men en betrekken bij toekomstig beleid. Veel te vrijblijvend, reageer de de WD. PvdA/GL verweet het college dat het zich er wel heel makkelijk van af maakt zonder standpunt en zon der plan van aanpak. Temeer om dat de gemeente in de denktank zat en zelf de aandachtspunten aangaf Dorpsraadvoorzitter ]aap Tas, lid van de denktank, zei dat de groep niet bezig was geweest met luchtfietserij. Hij vond dat het college angstig omspringt met de resultaten en waarschuwde voor 'dorpscynisme' als er geen plan van aanpak volgt. „Dit rapport is zo verschrikkelijk belangrijk", verwoordde Tiny Pol derman (PvdA/GL). „We moeten het dorp en de denktank wel se rieus nemen." Geen van de com missieleden voelde er iets voor om het plan nog voor de verkiezingen af te raffelen. Wethouder lan Bostelaar (PvdA/GL) moest erkennen dat het college voorbarig is geweest om het plan in deze collegeperio de nog naar de commissie te breng en. Een nieuw college moet er na de verkiezingen mee aan de slag. ZAAMSLAG - Een 74-jarige automo bilist uit de gemeente Terneuzen heeft maandagmiddag aan de Mo lenstraat in Zaamslag zes auto's be schadigd, waaronder die van zich zelf. Bij het achteruit rijden raakte hij de eerste geparkeerde auto. In plaats van te remmen gaf hij per ongeluk gas en reed op nog vier andere geparkeerde auto's. De be stuurder bleef ongedeerd, maar was wel flink geschrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79