kampioen AZ Nieuwe puntentelling bij rentree Schumacher Chelsea morst punten in duel met Hull City Willeboordse begint het seizoen in Parijs Tennissters Oranje in Fed Cup tegen Israël Smith laat kogelstoten voorlopig links liggen Wereldrecord Dibaba erkend door IAAF Voorwaardelijke schorsing Suarez Topscorer aller tijden 'Als we zo blijven voetballen, komen de punten vanzelf AZ-trainer Dick Advocaat door Theo Brinkman BREDA - Tierend en scheldend liep hij het veld af, Stijn Schaars. De aanvoerder van AZ haalde nog wel verhaal bij scheidsrechter Janssen, die volgens Schaars vlak voor tijd een strafschop had moeten geven voor een handsbal, maar tever geefs. Het enige waar Janssen voor floot, was het eindsignaal van NAC-AZ (t-i). Schaars moest het in zijn eentje doen, het protesteren. Trainer Dick Advocaat liet het maar zo. Hij had zich tijdens de wedstrijd al druk genoeg gemaakt en daarbij gemerkt dat de arbiter zich er niets van aantrok. Na zijn recente schorsing had hij bovendien geen trek in weer een straf van de voet balbond. Intussen vierde NAC in de stro mende regen het gelijkspel als een overwinning. Die vreugde was be grijpelijk. NAC was de mindere ge weest en ontsnapte aan een neder laag. Door de 1-1 hielden de Bra banders bovendien AZ nog net achter zich op de ranglijst: zeven de om achtste. De meeste AZ-spelers dropen na het eindsignaal geslagen af Na de miserabele reeks uitslagen van de laatste twee maanden was de landskampioen eindelijk weer eens op weg geweest een goede overwinning te boeken. Een kwar tier voor tijd had AZ de zege bijna binnen door een doelpunt van ver dediger Niklas Moisander, maar toch ging het weer mis. Een wanhoopsoffensief van NAC leverde in de negentigste minuut de gelijkmaker op. Twee keer werd de bal voor het doel geslingerd en bij die tweede keer kopte centrale verdediger Kees Kwakman van dichtbij raak. Als een van de eerste AZ-spelers zocht Mounir el Hamdaoui met ge bogen hoofd de kleedkamer op. Op slag van rust had hij dé kans om AZ op voorsprong te zetten. Vrij voor lelie ten Rouwelaar schoot hij tegen de benen van de keeper. Ook in de slotfase van de wedstrijd was El Hamdaoui nog een keer dichtbij een doelpunt. Natuurlijk, er zijn meer spelers van AZ die model kunnen staan voor de terugval van landskam pioen AZ, maar El Hamdaoui is wel het treffendste voorbeeld. Vo rig seizoen topscorer van de eredi visie met 23 doelpunten, nu hunke rend naar een treffer. Al meer dan drie maanden staat hij droog. Zijn laatste goal in de competitie maak te hij eind oktober tegen Ajax. Een paar dagen later had hij nog een in- tikkertje in de bekerwedstrijd te gen Spakenburg. Het verhaal van El Hamdaoui sindsdien is treurig. Eerst een bles sure die hem de hele maand no vember aan de kant hield, daarna bij zijn rentree een thuisnederlaag tegen Vitesse (met het ontslag van trainer Ronald Koeman als gevolg) en een week later een rode kaart tegen PSV. Zo miste hij door een schorsing ook nog de enige overwinning die AZ in december en januari boek te: thuis tegen ADO Den Haag (3-0). In Breda was El Hamdaoui door Advocaat in de punt van de aanval gezet. Vanaf de zijkanten werd hij bijgestaan door Moussa Dembele en Maarten Martens, terwijl de Zweed Pontus Wernbloom gere geldbij hem in de buurt opdook. Met Stijn Schaars en Rasmus Elm (hij verving de geblesseerde David Mendes da Silva) als controlerend duo, heerste AZ in de wedstrijd. Genoeg voor een overwinning was dat echter niet. Wéér niet, zo als dit seizoen al zo vaak het geval was. door Hans Leber DEN HAAG - Dat de nek van Mi chael Schumacher de eerste trai ningsdag met veertig rondjes in zijn Mercedes MGPW01 goed door stond, was gisteren het belangrijk ste nieuws uit Spanje. De Formule t-teams rijden daar de eerste trai ningscyclus van het nieuwe sei zoen. De 41-jarige Schumacher is volgens zijn artsen volledig her steld van het nekletsel, dat hij een jaar geleden aan een motoronge luk overhield. In Valencia bleek Felipe Massa ook hersteld van het ongeluk dat hem vele maanden uit zijn stoeltje hield. Hij was met de Ferrari zo wel maandag als gisteren erg snel. De Formule i-commissie van de de internationale autosportfedera tie FIA maakte gisteren een nieu we puntentelling voor dit seizoen HULL Chelsea heeft gisteravond bij Huil City twee punten ingeleverd. De in haalwedstrijd tegen de degradatie kandidaat eindigde in 1-1. Daarmee verzuimde de Engelse koploper ver der weg te lopen van Manchester United. Het verschil tussen de twee clubs bedraagt nu twee pun ten. Huil City kwam dankzij Ste ven Mouyokolo na een half uur op voorsprong. Didier Drogba maakte nog voor de rust gelijk uit een vrije trap. Na de pauze kon Chelsea de winnende treffer niet afdwingen. MIDDELBURG Judoka Elisabeth Willeboordse is één van de zestien Nederlandse ju doka's die komend weekeinde mee doen aan het prestigieuze Tournoi de Paris. De van origine Middel burgse begint in de Franse hoofd stad aan haar seizoen. Later in het jaar richt ze zich op het EK in We nen en het WK in Tokio. Wille boordse (-63 kilo) kwam op het NK in november voor het laatst in ac tie. Toen werd ze verrassend in de halve finales uitgeschakeld. In au gustus greep ze namelijk nog zil ver op het WK in Rotterdam. AMERSFOORT Het Nederlandse Fed Cupteam moet het deze week opnemen te gen Israël, Slovenië en Bulgarije. Het favoriete Israël heeft als kop- vrouw Shahar Peer, de nummer 22 van de wereldranglijst. Oranje opent de strijd in de kwalificatier onde v^n de Europees/Afrikaanse zone vandaag in Portugal tegen Bul garije. Het Nederlandse team staat onder leiding van captain Manon Böllegraf en bestaat uit Arantxa Rus, Richel Hogenkamp, Chayenne Ewijk en Nicole Thijssen. ARNHEM Rutger Smith heeft besloten zich dit seizoen volledig te richten op het discuswerpen. De atleet laat het kogelstoten wegens rugklach ten voorlopig links liggen. Smith heeft zowel indoor (20,89 meter) als outdoor (21,62 meter) het Neder lands record met de kogel in bezit. Op dit onderdeel won hij in 2005 tijdens het WK in Helsinki zilver. Met de discus kan de Groninger, veelvoudig Nederlands kampioen, ook aardig uit de voeten. In 2007 veroverde hij tijdens het WK in Osaka brons op dit onderdeel. NIJMEGEN De internationale atletiekfederatie IAAF heeft het wereldrecord dat de Ethiopische Tirunesh Dibaba vorig jaar op de 15 kilometer vestigde tij dens de Zevenheuvelenloop in Nij megen officieel erkend. De Afri kaanse atlete legde de afstand af in 46 minuten en 28 seconden. Bij de mannen is de Keniaan Felix Limo wereldrecordhouder met 41.29. Dat liep hij in 2001, eveneens in Nijmegen. De Zevenheuvelen loop behoort tot de beste vijftig wegwedstrijden ter wereld. ZEIST Ajax-spits Luis Suarez heeft een voorwaardelijke schorsing gekre gen voor de manier waarop hij zon dag het doelpunt van zijn club vier de in de wedstrijd tegen Feye- noord. De Uruguayaan stak zijn middelvinger op naar het Feye- noord-publiek. De aanklager be taald voetbal kwam tot een schik kingsvoorstel van één wedstrijd voorwaardelijk, dat meteen werd geaccepteerd door Ajax. Spelers werden tijdens het duel voortdu rend bekogeld met sneeuwballen, aanstekers en glazen drank. bekend. De winnaar van een race in de Formule 1 krijgt 25 punten, de nummer twee achttien. Waar aanvankelijk 25 en twintig punten zouden worden uitgedeeld voor de nummers één en twee is dit ver schil iets groter gemaakt om cou reurs nog meer voor de overwin ning te laten gaan. De eerste plaats levert 25 punten op, gevolgd door achttien, vijftien, twaalf, tien, acht, zes, vier, twee en één punt. Een andere verandering betreft de banden. Wie niet rijdt in de vrije training, moet tóch bandensets in leveren, waardoor het binnenblij ven de teams geen bandenwinst meer oplevert. Verder moet de ra ce worden gestart met de banden set waarmee de laatste kwalificatie (Q3) werd geëindigd en mogen er in plaats van 14 nog maar 11 droog- weersets worden gebruikt in een raceweekeinde. MEMPHIS - Met een spectaculaire dunk vier minuten voor tijd schrijft basketballer Kobe Bryant geschiedenis voor Los Angeles Lakers. De Amerikaanse guard pas seert daarmee Jerry West als topscorer aller tijden voor de topclub uit Californië. West maakte in zijn lange car rière bij de Lakers 25.192 punten. Voor de 31-jarige Bryant staat de teller na de wedstrijd tegen de Mem phis Grizzlies op 25.208. Ondanks zijn totale bijdrage van 44 punten in de wedstrijd verloor Los Angeles wel van de Grizzlies, met 95-93. foto Mike Brown

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69