261 zeeland Btw-tarief kozijnen leidt tot getouwtrek 'Ik denk dat het 'Blom, daar ga je Verras je geliefde met 'n miniconcert €99,60' in kpn Voor iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne 16 |6 woensdag 3 februari 2010 MILIEUKORTINC Klanten gedupeerd door complexe regeling door Lilian Dominicus kapelle - Jos en Marianne Vos uit Kapelle voelen zich gedupeerd. Ze lieten in december kunststof kozij nen met dubbel glas plaatsen door Aazet Kozijnen in Kapelle. Volgens een regeling van het ministerie van Financiën komen ze in aan merking voor milieukorting in de vorm van een btw-verlaging, maar Aazet werkt daar niet aan mee. 'Te ingewikkeld', aldus Aazet-direc- teur Dirk Minnaard. „Hij hoeft dat ook niet", zegt Al- bert Zegelaar van de Vereniging Kunststof Gevelelementenindus trie (VKG) in Haarlem en woord voerder van Aazet Kozijnen. Vere niging Eigen Huis denkt daar an ders over. „Volgens de letter van de wet hoeft dat wellicht niet, vol gens de geest van de wet wel. De regeling is bedoeld om mensen over de streep te trekken om isola tie in huis aan te brengen. Wette lijk is het een grijs gebied, maar moreel is het verwerpelijk dat een ondernemer het geld in eigen zak steekt", zegt André de la Porte, ma nager perszaken van Eigen Huis. Het ministerie van Financiën ver schuilt zich achter het standpunt dat het alléén te maken heeft met ondernemers. „Als een klant denkt recht te hebben op het geld, adviseren wij naar de rechter te gaan", zegt een woordvoerder. Wat is er nu aan de hand? In okto ber 2009 werd een regeling van kracht dat iedereen die tussen 1 juli 2009 en 1 januari 2010 kozij nen bestelt en die vóór 1 maart 2010 laat plaatsen, voor 40 procent van het aankoopbedrag aanspraak kan maken op een lager btw-ta- rief: 6 in plaats van 19 procent. Bij een opdracht van 10.000 euro le vert dat een voordeel van circa 520 euro op. Het is aan de ondernemer de btw terug te vorderen en dat mag met terugwerkende kracht. Het opmer kelijke is nu dat de VKG de onder nemers in oktober mailt dat 'er geen verplichting bestaat de terug gevorderde btw terug te betalen aan de klant'. „Zo is dat met het ministerie afgesproken", zegt Ze gelaar van de VKG. „Hoewel het niet ons advies zou zijn. Het geeft een slechte naam." Volgens Zegelaar staat Aazet in zijn recht. „De klant heeft gete kend voor een vast bedrag zonder btw-specificatie en dan hoeft het niet. Sommige ondernemers -kie zen voor die optie omdat het admi nistratief veel te ingewikkeld ligt. Deze regeling is een verschrikking, verzonnen door mensen achter een bureau. Tv-programma Kassa besteedt za terdag mogelijk aandacht aan de kwestie. middelburg - Houdt je geliefde van popmuziek? Wat is er dan mooier hem of haar op Valentijns dag te verrassen met een heus li ve-concert. Een champagne-ont bijtje met )ay Minor, Marsha op de koffie, een diner met Vota Fonzie, of een opwindende avond met Au- diofungus; PopaanZee en de PZC maken het mogelijk. Schrijf wie je zondag 14 februari wil verrassen met een liveconcert van een van deze PopaanZee-acts. En op welke locatie moet dat ge- Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheckofvraag i e - o p 1 ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand. HI j 51 s l-j a 1 c s, jaarlijks bespaar je Phone House BelGompany t sluit je aan HUWELIJKSLEED Vrouw mag Nederland niet in beuren? Het mooiste, leukste, ver rassendste, of liefste idee honore ren we! U leest het goed. De ar tiest van uw keuze komt dan een miniconcert geven. Mail uw idee voor donderdag 11 fe bruari naar web@pzc.nl. John trouwde afgelopen zo mer met Charito. Inmiddels is er een baby op komst. Ze willen graag samenwonen, maar dat mag niet. door Nadia Berkelder T ohn Andriessen uit Vlissingen I begrijpt het niet meer. Een I halfjaar geleden trouwde hij op de Filipijnen met Charito, in de verwachting dat zijn vrouw snel bij hem in Nederland zou kunnen komen wonen. Maar haar aanvraag bij de Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) voor een verblijfsvergunning werd resoluut afgewezen. En waarom? Omdat Andriessen vaart en voor zijn werk de helft van de tijd in het buitenland is, of, zoals de IND het zelf formuleert in de brief waarin de aanvraag werd afgewezen: 'vanwege uw werkzaamheden waarbij u voof lange perioden vaart en aldus van huis bent, kan er, als uw echtgeno te in Nederland zou zijn, dus geen sprake zijn van samenwonen en het voeren van een gemeenschap pelijke huishouding.' Andriessen (38) werkt dan wel re gelmatig in het buitenland, maar hij is gewoon in dienst van een Ne derlandse werkgever: Tideway in Breda, een offshorebedrijf Op dit moment werkt Andriessen net bui ten de kust van Noorwegen, aan boord van de Seahorse, een schip dat stenen stort op de zeebodem. „We gooien met behulp van een robot stefien op pijpleidingen die op de zeebodem liggen", vertelt hij via de telefoon. Hij ontmoette zijn vrouw Charito vorig jaar in januari. „We zaten voor het bedrijf in een dok in Sin gapore. Ik heb een paar Filipijnse collega's en ik had via internet al contact gehad met haar zusje. Zo heb ik haar leren kennen. Het is daarna inderdaad best snel gegaan met ons. We zijn in augustus al ge- Charito, John, zijn zus en zijn ouders tijd trouwd, op de Filipijnen. Mijn zus en mijn ouders waren bij de brui loft aanwezig." Charito bleef na het huwelijk op de Filipijnen. An derhalve maand geleden, tijdens een verlof van John, raakte ze zwanger. Andriessen heeft een arbeidscon tract zoals veel andere zeelieden dat ook hebben: hij is afwisselend vier weken aan boord en vier we ken vrij. Als hij buiten Europa werkt, is hij zes weken aan boord en zes weken thuis in Vlissingen. „Ik kan de brief van de IND niet anders vertalen dan dat elk per soon die werkzaam is als zeevaren de, in de bagger, of in de offshore, het recht wordt ontnomen om sa men te wonen", zegt hij. „En dat door Rob Paardekam SINT-annaland - Het heeft er alle schijn van dat de pesterijen aan het adres van PvdA-Tweede Ka merlid Luuk Blom uit Sint-Anna- land tegen hem persoonlijk zijn ge richt. Uitspraken die hij heeft ge daan over overlast door jongeren zouden de aanleiding zijn. Blom heeft dat vermoeden zelf ook, maar durft het nauwelijks hardop uit te spreken. „Ik kan het niet hard maken." De aangifte die twee jonge inwo ners tegen Luuk Blom deden, bracht de zaak aan het licht. Zij lie pen op 9 januari bij Bloms huis, toen de PvdA'er naar buiten kwam met een knuppel. Er waren ijshallen tegen zijn ramen gegooid en hij wilde de jongeren daarop aanspreken. De twee mensen die aangifte hebben gedaan, voelden zich bedreigd, maar zeggen niets met de pesterijen te maken te heb ben. Blom stelde maandag in een verklaring dat hij de knuppel puur uit zelfverdediging mee naar bui ten nam. Desondanks sprak hij over een 'onhandige actie', waar hij spijt van heeft. Veel buren - ze willen niet met hun naam in de krant - hebben de indruk dat de jongeren vooral Blom en zijn gezin moeten heb ben. „Wij ervaren allemaal wel eens wat overlast", stelt een buur vrouw. „Voor mij stelt dat niet veel voor, maar ik heb de indruk dat de familie Blom wel iets meer te ver duren krijgt." Een buurman van de Molendijk denkt te weten waarom de jonge ren Blom moeten hebben. „Vorig jaar heeft hij op een bijeenkomst iets gezegd over overlast door jon geren. Toen ik dat las in de krant dacht ik meteen: Blom, daar ga je gedonder mee krijgen. Dat ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68