241 zeeland Caféverbod carnaval blijft van kracht Honderden jongeren Een beetje Schotland in Gents congrescentrum Bewoonster wil terug 4 en 5 februari kantoren waterschappen gesloten Kroegverbod Horeca Hulst zorgvuldig WaterschapTS^^^ woensdag 3 februari 2010 De kantoren van de Zeeuwse waterschappen in Middelburg en Terneuzen zijn op 4 en 5 februari gesloten in verband met het verhuizen van afdelingen en een personeelsbijeenkomst. In dringende gevallen kunt u ons bereiken via 0118-621000. Op vrijdag 5 februari zijn de medewerkers van de afdeling Belastingen wel telefonisch bereikbaar. Voor vragen over belastingen kunt u op 5 februari bellen met 088-2461100 (lokaal tarief). door Sheila van Doorsselaer middelburg - De voorzieningen- rechter in Middelburg vindt dat de Hulster horeca terecht een collec tief horecaverbod heeft uitgevaar digd tegen een broer en zus uit Hulst. Zij mogen voorlopig 28 kroegen en cafetaria's in de ge meente Hulst niet in. Dus ook niet tijdens carnaval. Het tweetal kreeg in november een kroegverbod aan de broek van wege hun betrokkenheid bij een vechtpartij bij café Lazarus in Sint Jansteen. De broer mag een jaar niet binnen bij de cafés en cafeta ria's die deelnemen aan het conve nant Veilig Uitgaan Hulst, voor zijn zus geldt dat voor de duur van drie maanden. Het duo probeerde vorige week via een kort geding het caféverbod van tafel te krijgen. Indien hun vordering zou worden toegewe zen, zouden ze in elk geval carna val kunnen vieren, overal waar ze dat maar willen in de gemeente Hulst. Bovendien zouden ze dan wellicht nog een aardig zakcentje te besteden hebben, aangezien on derdeel van de vordering een dwangsom betrof van vijfhonderd euro per dag dat de horeca zou na laten het duo binnen te laten. Nu hun eis is afgewezen, zullen ze niet alleen hun route van hun kroegentocht tijdens carnaval da nig moeten aanpassen, maar wor den ze ook nog eens flink in de portemonnee getroffen; ze moe ten namelijk de proceskosten (1316 euro) betalen. De raadsman van de twee Hulsten aren, Ab Sol, voerde tijdens de zit ting aan dat zijn cliënten onevenre dig hard zijn getroffen door het kroegverbod en dat het verbod is opgelegd zonder dat onderzoek is gedaan naar wat precies is ge beurd. De rechter stelt dat het besluit tot het opleggen van een horecaver bod op zorgvuldige wijze tot stand is gekomen. Carnaval valt volgens de rechter 'toevalligerwijs' binnen de termijn van de kroeg verboden. Aangezien van de 103 horecavoorzieningen in de ge meente Hulst in totaal 'slechts' 28 aangesloten zijn bij het convenant, zou het duo nog gelegenheid ge noeg hebben carnaval te gaan vie ren. Sol wil eerst het vonnis bespreken met zijn twee cliënten alvorens hij eventueel besluit tot hoger beroep. door Anoek de Gardeijn gent - Voor de 32e' keer vindt ko mend weekend de Schotse beurs in Gent plaats. De organisatie van het cultureel evenement is in han den van de Caledonische vereni ging, een Vlaamse vereniging met een Zeeuws-Vlaamse voorzitter, Reggie Picavet. Picavet uit Hulst is al vier jaar voor zitter van de vereniging voor lief hebbers van de Schotse cultuur. „Zelf ga ik twee keer per jaar naar Schotland. Het is een enorm mooi land, een land van uitersten, elke hoek is anders. Met erg vriendelij ke mensen en lekker eten." Met de beurs in het congrescentrum ICC aan de Van Rysselberghedreef in Gent wil hij 'een beetje Schotland naar Gent halen'. De beurs trekt jaarlijks zo'n 5.000 bezoekers. Het publiek kan op diverse manie ren van de Schotse cultuur proe ven: doedelzak leren spelen, ver toeven in een Schots café, scones bakken, een workshop Schotse dans volgen en er is een mode show waarin natuurlijk de ruit cen traal staat. Picavet: „Het is meer dan rondlopen en standjes bekij ken." De beurs begint vrijdaga vond al om acht uur met een gra tis toegankelijke Keltische avond. Zaterdag en zondag is de beurs van 10.00 tot 18.00 uur. De entree prijs is vijf euro. zaamslag - Catherine Schank uit Heikant wil, na zes jaar te hebben gewoond in een gewoon huis, te rug naar het woonwagencentrum in Zaamslag. De gemeente Terneu zen voert inmiddels echter een be leid dat daar geen nieuwe bewo ners meer worden toegelaten. Ze hoopt dat ze toch een woonwagen mag huren op de standplaats die al meer dan een jaar leeg staat. „Nu kost die lege standplaats de ge meente alleen maar geld." Schank wil terug omdat ze niet kan wen nen aan een huis. „De muren ko men op me af, ik slaap slecht en ik heb last van stress, ik loop bij de huisarts." Volgens wethouder Cees Liefting worden in Zaamslag lege standplaatsen niet meer opgevuld om spanningen te voorkomen. Schank kan zich wel op de wacht lijst laten zetten voor een ander woonwagencentrum. VLAVOVODIVO Voorbereidingen voor evenement rond buitencentrum door Harold de Puysseleijr hulst - Het vier hectare grote ter rein rond buitencentrum 't Jager tje aan de Zoutestraat in Hulst wordt in het tweede weekeinde van april druk bevolkt. Met als thema 'fluorised' vindt dan het tiende Vlavovodivo-evene- ment van de Hulster scouting plaats. Vlavovodivo is in scouting- kringen een bekende afkorting die staat voor Vlaams Voetbal Volley bal Disco Vogeltjesmarkt, waar mee het programma in een note- dop is beschreven. Toenmalig groepsvoorzitter Karei Blommaert van scouting in Hulst kwam op het idee toen hij in 1983 iets moest verzinnen waarmee hij de Gilwell Woodbadge van scou ting kon behalen. De Gilwelltraining is een leiders training die door scoutingorganisa- ties over de hele wereld wordt ge geven, maar het model kan afwij ken. Zo is de training in Engeland toegespitst op scoutingvaardighe- den, maar de training in Neder land heeft meer de persoonlijke vorming als doel. Het doel van de training is het aan leren van geavanceerde leidersvaar digheden en het kweken van een stevige band met scouting. De trai ning bestaat in het algemeen uit een schriftelijk gedeelte en een praktische opdracht die in een aan tal maanden uitgewerkt moet wor den. Sinds 1985 wordt het Vlavovodivo eens in de vijf jaar gehouden als lustrumviering van de Rowanafde- ling die in 1965 is opgericht. „Om de vijf jaar komen er zo'n zeven honderd Rowans, Sherpa's en Exp- lo's om mee te doen aan het week end", vertelt Kerwin Stevens (25) uit Clinge, die als voorzitter van het Vlavovodivocomité en Rowan- leider betrokken is bij de organisa tie. „Die jongeren in de leeftijd van vijftien tot en met achttien jaar zijn afkomstig uit het hele land. Het gros komt uit het zuiden, maar er zijn ook scoutinggroepen uit de omgeving van Utrecht bij. Daarnaast proberen we ook scou tinggroepen uit Vlaanderen er bij te krijgen, maar dat is een beetje moeizaam verhaal. Het is niet zo gemakkelijk om contacten te leg gen met scoutinggroepen in Vlaan deren, maar we proberen dat wel om zo een internationaal tintje aan het evenement te kunnen ge ven." Zevenhonderd jongeren slapen in tentjes in het bos op het scouting terrein. „Wel gedurfd voor de tijd van het jaar. Ik weet nog goed dat er vorige keer een laag sneeuw lag toen ie dereen 's morgens uit zijn tent rol de." De deelnemers aan Vlavovodi vo worden gefaciliteerd door zo'n honderd vrijwilligers die volgens Stevens al twee jaar bezig zijn met de voorbereidingen. „Vergunningen aanvragen en spon sors zoeken kost tijd. Vooral de sponsors zijn erg belangrijk voor ons. Dankzij hen slagen we er in de kosten voor deelname op het vriendelijke tarief van 15,99 euro te houden. Wie all-in boekt, dus Kerwin Stevens (links) helpt mee bij het maken van het bord dat straks de Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wze.nl www.wze.nl info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66