221 zeeland Drie landelijke partijen Bouwplan Zoutestraat Hulst is aangepast Geen staatsieportret Sluise raad Waterschap: verdaag ontpoldering een jaar www.bezorgers.nl Ondernemersavond bij UWV Werkbedrijf almanak Slaapplek EERSTE DISCUSSIE-AVOND VERKIEZINGSCAMPAGNE SLUIS WD, CDA en PvdA inventariseren meningen over krimp. Welke voorzieningen heeft Sluis nodig om de leefbaarheid in heel de gemeente op peil te houden? Verkiezingen Sluis Uit op Zondag met muziek van Elvis Expo sieraden en beeldjes van keramiek woensdag 3 februari 2010 PZC door Harold de Puysseleijr hulst - Woonstichting Hulst komt tegemoet aan de bezwaren van bewoners van de IJzerenhand- straat en de Zoutestraat in Hulst te gen de bouwhoogte van het ge plande appartementencomplex in die omgeving. Het oorspronkelijke ontwerp voor de locatie van de voormalige cafe taria aan de Zoutestraat telde vier bouwlagen op de kop en drie bouwlagen aan de vleugels van het gebouw. De Woonstichting had daar van de gemeente vorig jaar ook al een bouwvergunning voor gekregen, maar heeft na de bezwaren beslo ten die vergunning zelf weer in te trekken. „We stellen nu voor in drie lagen te bouwen op de kop en in twee la gen aan de vleugels", zegt direc teur Jos Valckx van de Woonstich ting Hulst. „Dat betekent dat er geen dertig wooneenheden wor den gerealiseerd, maar twintig." Die zijn in principe bestemd voor het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis. Een deel van de woningen komt volgens Valckx echter mogelijk in de vrije verhuur als blijkt dat Emergis niet alle twintig appartementen nodig heeft. De cliënten van Emergis gaan er zelfstandig wonen, maar krijgen een aantal uren in de week begeleiding. De woonvorm is ver gelijkbaar met die in De Steenput in de binnenstad. Ook daar wo nen cliënten van Emergis. TERNEUZEN In het Terneuzense stadskantoor houdt UWV Werkbedrijf dinsdag 9 februari een inloopavond voor werkgevers. Ze kunnen tussen 16.00 en 20.00 uur terecht met vra gen over onderwerpen als perso neelszaken, in- en uitstroom, deel- tijd-WW, ontslagzaken of grensar- beid. Geïnteresseerde werkgevers kunnen zich aanmelden via 0115-751074 of via dick.faas@uwv.nl. Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg, gedateerd 21 januari 2010, is onder curatele gesteld de heerTjepko Friedrich van der Werft, geboren te Amsterdam op 22 oktober 1917, wonende te 's-Heer Hendrikskinderendijk 104, 4461 EC Goes, en is tot curator benoemd de heer Tjepko Fredrik van der Werff, wonende te Maria Cherubinastraat 15, 4817 KZ Breda. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggever van deze courant moest vorige week vrijdagavond ver slag doen van het benefietevenement Hulp voor Haïti in de Zeelandhal len. Tal van artiesten traden op, zo wel bekende van Zeeuwse bodem als ook een grote naam als Gordon. He laas viel de opkomst van het publiek tegen. Was het benefietmoeheid? Een te hoge entreeprijs? Hoe dan ook, wat zeker meespeelde was het weer. Door plotselinge hevige sneeuwval was het spekglad. Toen de verslaggever later Gordon back stage sprak, wilde hij toch wel weten hoe de showbizznicht zijn weg naar het Gooi dacht terug te maken. „Of blijf je hier slapen?" De zanger kreeg een twinkel in zijn ogen. „Nee, maar als je een goed voorstel hebt..." door René Hoonhorst De drie in de Sluise ge meenteraad verte genwoordigde lande lijke partijen trap pen vrijdag de ver kiezingscampagne af met een in formatie- en discussieavond over krimp. Met het debat willen PvdA, CDA en WD aangeven dat samenwer king hard nodig is om geld binnen te halen van provinciale, landelijke en Europese overheid. „Krimp is zo'n veelomvattend thema, dat los sen wij lokaal niet op. We moeten geld bij hogere overheden lospeu teren. Als landelijke partijen heb ben we aanspreekpunten op die ni veaus. Vandaar de samenwerking", leggen lijsttrekkers Robert Evers (PvdA), Peter Ploegaert (CDA) en Stan Lauret (WD) uit. De drie lijsttrekkers ontkennen dat ze de vertegenwoordigers van lokale partijen buitenspel willen zetten. De collega-lijsttrekkers zijn zelfs van harte welkom op de bij eenkomst, maar voor het forum is doelbewust gekozen voor landelij ke politici, Kamerleden Marianne Besselink (PvdA) en Brigitte van der Burg (WD) en Europarlemen tariër Lambert van Nistelrooij (CDA). Zij kunnen ervoor zorgen dat Zeeuws-Vlaanderen (Sluis voorop) ook in Den Haag en Brus sel aandacht krijgt als krimpge- bied. „Krimp als te bestrijden probleem heeft intussen aandacht. Maar die aandacht en het geld gaan nu naar Zuid-Limburg en Oost-Groningen. We moeten landelijke, provinciale en Europese politici ervan overtui gen dat de problemen hier net zo Vrijdag 5 mei: Maoneblusser, Schoondijke; discussieavond Pv dA, CDA en WD over krimp. Vrijdag 12 februari: Zwingebouwtje bij de NH kerk Cadzand; politiek forum Dorpsraad Cadzand. Maandag 15 februari: Zwin College Oostburg; verkiezingsavond Ra dio Scheldemond. Woensdag 17 februari: Ledelthea- ter (Rabozaal), Oostburg; verkie zingsavond PZC en BN DeStem. Dinsdag 23 februari: Mauritshof, IJ- zendijke; verkiezingsavond veront ruste ondernemers. Vrijdag 26 februari: Drie Koningen, Groede; verkiezingsavond dorps raad Groede. nijpend zijn. In absolute aantallen mag het nog meevallen, maar het is onomkeerbaar. En als het inwo nertal van Sluis over enkele jaren onder de 24.000 komt, wordt on ze financiële positie nog nijpen der. Dan krijgen we aanzienlijk minder geld uit het gemeente fonds", betogen de drie lijsttrek kers. Lauret, Ploegaert en Evers bena drukken alledrie dat Sluis hard moet werken aan een toekomstvi sie. Wat hen betreft wordt die vi sie van 'onderaan opgebouwd'. De bevolking is aan zet om te laten ho ren hoe ze de toekomst ziet. On der het motto: 'van meer naar be ter'. Op termijn kunnen misschien niet alle basisscholen en sportvel den blijven bestaan. „We moeten zoeken naar alternatieven, die de leefbaarheid in stand houden en de kwaliteit op peil houden of zelfs verhogen", stelt Lauret onder instemmend geknik van zijn twee kompanen. WD, PvdA en CDA willen dat niet alleen doen. De drie lijsttrek kers hopen dan ook dat lokale poli tici overmorgen naar De Maone blusser in Schoondijke komen. „Om mee te denken, te discussië ren en meningen te vormen, zon der in welles-nietes te verzanden." HULST Stichting Hulst Cultureel biedt de stichting Welzijn in het kader van het tienjarig bestaan van Uit op Zondag een concert aan. De Bel gische Elvisimitator Marco Kimsen treedt zondag 7 februari op vanaf 14.30 uur. De toegang tot De Lieve aan de Broodmarkt is gratis. Kim sen is wereldrecordhouder met zijn geslaagde poging 75 Elvis-num- mers live te brengen. HOEK In de vitrine in de bibliotheek in Hoek is een tentoonstelling van beeldjes en sieraden van keramiek te bezichtigen. De werkstukken zijn gemaakt door mevrouw Kohier. De tentoonstelling is nog tot eind maart te zien tijdens de ge bruikelijke openingsuren van de bi bliotheek in Hoek. Nestor Joop Wielakker van de Sluise ge meenteraad vindt liet toch wel een beet je jammer dat de foto straks in zijn col lectie ontbreekt. In het werkkamertje van Wielakker hangen zes foto's van ge meentelijke 'regeringsploegen' van de laatste twee de cennia. De oproep van CDA'er Ronald de Crook om ook nu een groepsfoto te maken was de sociaaldemo craat dan ook sympathiek. „Natuurlijk was de afgelo pen raadsperiode niet de leukste. Maar ondanks dat er problemen waren, moet je de grootheid kunnen opbrengen om zo'n foto te laten nemen. )e sluit er een periode mee af en geeft een nieuwe ploeg de kans met frisse moed te beginnen." Van Hans Meijer, fractievoorzitter van Helder Zeeuws, hoeft dat niet. Niet omdat hij geen deel uit zal maken van de nieuwe ploeg, maar omdat hij de zin van een staatsiefoto niet ziet. „Ik heb sowieso niets met foto's. Maar ik vind het ook onzin om aan het eind van een roerige periode nog een foto te ma ken. Als we het nu niet doen, is dat gelijk een mooie gelegenheid om een einde aan die traditie te maken. Er staan postzegels van alle raadsleden op de gemeen telijke website en dat lijkt me meer dan voldoende." Chris van de Vijver (Liberaal Sluis) deelt die mening. „Als iedereen vindt dat die foto echt moet, ga ik niet dwarsliggen. Dan zet ik mijn beste glimlach op. Maar wat mij betreft, vergeten we de afgelopen periode snel en gaat volgende maand een nieuwe ploeg al dan niet op de foto om vervolgens fris van .start te gaan." De Crook blijft het jammer vinden dat niet al le raadsleden aan hun 'voorbeeldfunctie' denken. „Fatsoenlijke omgangsvormen horen ook bij de nor men en waarden, die we willen uitdragen." door Sheila van Doorsselaer terneuzen - In een ultieme po ging de ontpoldering van de Herto gin Hedwigepolder van tafel te krij gen, vraagt waterschapsbestuurder Paul Weemaes (PvdA) het ministe rie van LNV een jaar respijt. In dat jaar moet volgens Weemaes gezocht worden naar zeshonderd hectare natuurcompensatie ver- deeld over héél Zeeland. „Locaties genoeg voor kleinschalige natuur ontwikkeling." Weemaes liet zijn proefballon gisteravond op tijdens de informatieavond over het Rijk- sinpassingsplan Hedwigepolder op het waterschapskantoor in Ter- neuzen. Zijn idee klonk vooral de van origine Zeeuws-Vlaamse wa terschapsbestuurders sympathiek in de oren. De leden van het alge meen bestuur 'van de overkant' waren er wat minder van gechar meerd. De hoge ambtenaren van LNV torpedeerden het plan met een; natuurherstel moet gekop peld zijn aan de Westerschelde. Weemaes herinnerde de heren er aan dat de Westerschelde twee oevers heeft. Tijdens de informatie avond werd ook veel geklaagd over het door LNV 'zomaar' terzijde schuiven van het alternatieve na tuurcompensatieplan van het wa terschap. IN ZEELAND 1. Massaal protest ontpolderen 2. Bouw fietsbrug Otheense Kreek 3. Toch macht aan B en W EN VERDER Laat uw mening weten en stem op de stelling op de pzc-site: 'Softdrugs beleid Terneuzen was in orde' STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64