Waterschapsfusie kost negen miljoen Zeeland PZC 4,99 'Weiger sloopvergunning kerk Axel' ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Procestechnische bedrijven laten menselijk gezicht zien ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Deze week: TERNEUZEN - Een groot aantal vmbo-leerlin- gen maken deze week kennis met de proces techniek. Deze activiteit is voor de zesde keer. Volgens projectcoördinator Jan Slokkers van Procestechniek Zeeland-West Brabant is er bij bedrijven nog steeds veel behoefte aan opera tors. „Het is daarom belangrijk deze techniek een menselijk gezicht te geven door aan de leerlingen te laten zien waar de bedrijven mee bezig zijn. Het op realistische wijze laten zien wie je bent." Een van de deelnemende bedrijven gisteren was verpakkingsfabriek Elocoat waar zeven tien leerlingen van het Zeldenrust-Steeland college het bedrijf beter leerden kennen. Zo gaf Jan Bakker van Elocoat uitleg over het verpakkingsmateriaal aan leerlingen Virginia, Zo', Merel en Sharon. foto Mark Neelemans KOSTEN VOOR DE BAAT Vooral regelingen voor vertrekkend personeel tikken flink door door Harmen van der Werf terneuzen - De kosten van de fu sie van de twee Zeeuwse water schappen zijn aanzienlijk. Ze zijn voorlopig geraamd op een bedrag van negen miljoen euro, waarvan meer dan de helft opgaat aan rege lingen voor medewerkers voor wie geen plaats meer is in het nieuwe waterschap. De besturen van beide waterschap pen, Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen, hebben vorige week al ingestemd met het beschikbaar stellen van 3,4 miljoen euro voor personeelslasten die voortvloeien uit de fusie. Dat bedrag wordt over 2009 afgeboekt. Voor 2010 komt daar nog 1,4 miljoen euro bij, laat financieel bestuurder [aap Hoek man van waterschap Zeeuwse Ei landen weten. Hij tekent aan dat de loonkosten van boventallig of bovenformatief verklaard perso neel niet meer op de gewone be groting drukken. In totaal negen waterschapsmede werkers zijn boventallig verklaard. Zij krijgen nog drie jaar hun loon, als ze in de tussentijd geen andere baan hebben gevonden. „Vinden ze snel elders werk", merkt Hoek man op, „dan vallen de kosten voor ons lager uit." Nog eens 26 medewerkers zijn bovenformatief verklaard. Ze zijn ouder, eind vijf tig en begin zestig jaar, en kunnen niet meer zo simpel elders aan de slag. Ze worden doorbetaald tot hun pensionering. Waterschaps- personeel heeft een sterke rechts positie. Andere fusiekosten betreffen auto matisering (acht ton), verkiezin gen (1 miljoen euro), uitbesteding van het laboratorium (1,2 miljoen) en overigen (1,2 miljoen, onder meer nieuwe huisstijl en oplei- dingskosten). Dat maakt samen ne gen miljoen euro. Hoekman erkent dat dit een be hoorlijk bedrag is, maar, stelt hij, 'de kosten gaan in dit geval ook voor de baat'. Op een begroting van 110 miljoen euro levert de fu sie jaarlijks een vaste kostenbespa ring op van zes a 6,5 miljoen euro, meldt de financieel bestuurder. Dit is vooral te danken aan een for se daling van het aantal formatie plaatsen bij het nieuwe Zeeuwse waterschap Scheldestromen, van 540 tot 470. CDA, WD en PvdA willen krimp in Sluis op agenda zetten Woensdag 3 februari 2010 Zevenhonderd jongeren naar Hulster scoutingfeest Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten axel - „Als gemeente moeten we een sloopvergunning voor de ka tholieke kerk in Axel eenvoudig weg weigeren." Dat betoogt het Terneuzense raadslid Peter Clijsen (Groenlinks). „De kerk met het park eromheen is onvervangbaar en het kan niet zo zijn dat het bisdom zomaar voor iedereen bepaalt dat dit ge bouw geen andere functie meer mag hebben en zomaar mag ver dwijnen uit het historisch stadsge zicht van Axel", stelt Clijsen. „Ook een bisdom heeft cultuurhisto rische verantwoordelijkheden en de mogen niet louter tot Rome be perkt blijven." Volgens de nieuwste bisschoppelij ke inzichten mogen kerken die niet meer voor de eredienst wor den gebruikt geen andere functie krijgen, omdat het gewijde gebou wen zijn. „Maar dat is gewoon een goedkoop argument om de grond voor dik geld te kunnen verkopen aan projectontwikkelaars", vindt Clijsen. „De sloop van de kerk zou een behoorlijke ingreep zijn in de historische bebouwing van Axel. De kerk kan best een andere func tie krijgen met een niveau dat past bij het gebouw. Bijvoorbeeld wo nen." Clijsen pleit ook voor een aanpak van de blinde gevels op het Szydlowskiplein aan de zijde van de Noordstraat. „En dat op een wat historische manier, zodat Axel weer een hoop gezelligheid te rugkrijgt." Ruitensproeier Antivries reinigt streeploos 5 Liter. Druk- en zetfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63