41 binnenland Hofstad proces moet over Zoon of dochter op bestelling TO©S Q-koorts: Kamer wil geen bokken ruimen Extra vakantie prinsesje niet strijdig met wet De Genderkliniek in Utrecht is weer open. Zakenman Bert van Delen wil toekomstige vaders en moeders daar de moge lijkheid bieden het geslacht van hun baby te kiezen. Kamer kiest voor snelle aanpak sms-diensten woensdag 3 februari 2010 HOGE RAAD Mogelijk toch terreurgroep GESLACHTSKEUZE den haag - Het proces tegen zeven leden van de-zogeheten Hofstad groep moet over. De Hoge Raad heeft gisteren de vrijspraken van het gerechtshof in Den Haag ver nietigd. Het hof oordeelde twee jaar gele den dat de Hofstadgroep niet geor ganiseerd genoeg was om van een terroristische organisatie te kun nen spreken. De Hoge Raad veegt daar nu de vloer mee aan. Volgens de Hoge Raad is het hof veel te streng in de definitie van een organisatie en kunnen ook vrij losse samenwerkingsverban den wel degelijk als terroristische organisatie worden beschouwd. De Hoge Raad haalt ook de uit spraak van het hof onderuit dat het zaaien van haat slechts straf baar is als dat gericht is tegen kwetsbare minderheidsgroeperin gen. Volgens de Raad is het zaaien van haat strafbaar, dus ook als het bij voorbeeld gericht is tegen 'ongelo- den haag - De bokken op de be drijven met Q_-koorts mogen niet worden geruimd. Die boodschap heeft minister Gerda Verburg (LNV) gisteren gekregen van een meerderheid van de Tweede Ka mer. De Kamer ziet het doden van gei ten op besmette bedrijven als een noodmaatregel om minder Q_-koortsbacteriën in de omgeving te krijgen. De bacterie kan vooral in groten getale vrijkomen als een geit een miskraam krijgt. Om dat te voorkomen zijn sinds eind december ruim 37.000 drach tige geiten op bedrijven gedood. De Q;koorts maakte in 2009 ruim 2.300 Nederlanders ziek: zes men sen met Q;koorts zijn overleden. Het kabinet wil ook de mannetjes ruimen waarmee wordt gefokt, zo dat de melkgeitenhouders met een schone lei verder kunnen. De vigen' in het algemeen. Het proces gaat nu opnieuw gevoerd worden voor het gerechtshof in Amster dam. Advocaat Victor Koppe van twee van de verdachten zegt 'zeer som ber' te zijn geworden van de uit spraak. Hij verwacht dat het nu tot een veroordeling gaat komen. Op het lid zijn van een terroristische organisatie staat een gevangenis straf van maximaal 15 jaar. Voor het aanzetten tot haat kan iemand tot maximaal een jaar cel worden veroordeeld. De Hoge Raad houdt wel het vonnis van vijftien jaar ge vangenisstraf voor Jason W. in stand. Hij werd daartoe veroordeeld we gens poging tot moord, (het gooien van een handgranaat naar de politie) toen hij zich in 2006 sa men met Ismael A in een woning in het Haagse Laakkwartier had verschanst A. kreeg voor het bezit van handgranaten vijftien maan den cel. Tweede Kamer denkt daar anders over en meent dat de mannetjes nu niet gedood hoeven te worden aangezien die geen direct gevaar voor de volksgezondheid vormen. Tot 1 juli geldt bovendien een fok- verbod. Dat biedt de mogelijkheid om de bokken en rammen op de bedrij ven de komende tijd herhaaldelijk te testen op Q.-koorts. Afhankelijk van de uitkomsten kan ruimen alsnog een optie zijn. Op het ministerie van LNV wordt de gisteren aangenomen Kamer motie bestudeerd, meldt een zegs man. De Qjkoorts is inmiddels vastge steld op 67 bedrijven. De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) begint vandaag aan de tweede ronde langs de bedrijven om te zien of er na de eerste ronde ruimingen toch nog drachtige die ren zijn achtergebleven. PAUL KUSTERS Het geslacht van je ongebo ren kind kiezen, hoe verwer pelijk is dat? In Nederland is het verboden. Honderden Nederlanders wijken dus uit naar klinieken in het buiten land waar ze wel kunnen be palen dat ze een meisje krij gen; of een jongetje. door Dick Hofland en Floor Ligtvoet Ze hadden lootjes getrok ken en zo bepaald dat ze een jongetje wilden krij gen. Of Bert van Delen hen daar even aan kon helpen. De oprichter van de Genderkliniek moest wel fronsen bij het verzoek van dit 'gekke' stel. „De meeste mensen die mij bel len, hebben al vier zonen en wil len nu wel eens een dochter. Of an dersom." Van Delen, die zelf geen kinderen heeft, vindt het volstrekt normaal dat mensen vooraf willen bepalen dat zij een meisje krijgen, of een jongetje. De medische tech nieken om die keuze te bepalen den haag - Prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima houden zich aan de Leerplichtwet. Dat stelt de Rijksvoorlichtings dienst in een korte toelichting op de bekendmaking dat het prinse lijk paar deze maand zijn drie kin deren twee weken meeneemt naar de Olympische Winterspelen in Vancouver. De volledige leerplichtige prinses Amalia (6) moet daarvoor een week van school verzuimen, de krokusvakantie duurt immers maar een week. De Leerplichtwet geeft een school directeur de bevoegdheid en moge lijkheid om extra verlof te geven. zijn er. Alleen zijn er wel pittige kosten aan verbonden: vanaf 1200 euro per poging. Ondernemer Van Delen richtte in 1995 een kliniek op waar artsen vrouwen aan hun favoriete nage slacht hielpen. Het initiatief riep in de samenleving veel weerstand op en in 1998 moest Van Delen, zelf overigens geen arts, door ver anderde wetgeving zijn kliniek slui ten. Via internet ging hij echter door. „Ik licht al jaren stellen voor over de mogelijkheden om het geslacht van een baby voor de zwanger schap al te bepalen. Ik verwijs hen vervolgens door naar klinieken in het buitenland waar het wel mag; zoals in Cyprus, Italië, Jordanië en de VS." Sinds eergisteren heeft hij zelf ook weer een kantoor in Utrecht. Poli tiek ligt dit uiterst gevoelig, maar daar is het Van Delen nu juist om te doen. „Ik wil de knuppel weer in het hoenderhok gooien." Vijf tien jaar later en ruim zeshonderd geholpen stellen verder, wordt het volgens hem tijd dat de wet op dit gebied wordt opgerekt. Ook in Nederland zou wat hem be treft, spermascheiding weer legaal moeten worden en zouden vrou wen met het selectieve voortplan- tingsmateriaal moeten kunnen Zolang de extra vakantie niet lan ger is dan tien dagen, hoeft daar voor ook geen overleg te worden gepleegd met een leerplichtambte naar. De Algemene Vereniging Schoollei ders verwacht niet dat andere ouders met Willem-Alexander en Maxima als voorbeeld zullen aan kloppen bij schooldirecteuren om een uitzondering te claimen voor hun kroost. „De beoordeling ver schilt van geval tot geval en van school tot school. Sommige scho len zijn heel streng, andere zijn meewerkend", legt woordvoerder Marc Matthies van de vereniging uit. worden geïnsemineerd. Zo ver gaat het evenwel niet ko men. De coalitiefracties CDA, Pv dA en Christenunie, alsmede op positiepartij SP, zijn mordicus te gen. „Wij willen geen 'u-vraagt- wij-draaien-gezondheidszorg'", zegt PvdA-Kamerlid Khadija Arib. „En ik hoop dat het ook nooit zo ver komt. Niet alles wat kan, moet ook kunnen." Haar CDA-collega Janneke Schermers denkt er net zo over. „Dit is een uiterste uiting van den haag - Staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) moet sneller maatregelen treffen tegen de handelwijze van malafide aanbieders van sms-diensten. Een Kamermeerderheid besloot dat gis teren. Vorige week woensdag zei Heemskerk wetgeving voor te be reiden. Tegelijkertijd zouden de aanbieders de kans krijgen orde op zaken te stellen. Maar PvdA, GroenLinks, D66, Partij voor de Dieren en de CU steunden giste ren een verzoek van SP-Kamerlid Arda Gerkens om sneller met wet geving te komen. De maatregelen zijn het gevolg van klachten over sms-diensten. Advertenties en de kosten zijn vaak niet duidelijk. VER&OÖ OP SEKS MET &IEREN tHEB IK TOCH NOS MAZZEL BAT JIJ SEEN STOE1POES BENj-r. 20&AT OI.J OOK KI IET BEEST HOEPT UilTE HAMSEN. J 1 2 a 1 2 01 05 'Geslachtsbepaling voor de zwangerschap is een uiterste uiting van de maakbare samenleving en de maakbare mens; dat vinden wij zeer onwenselijk'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4