zeeland 13 de aanval op openbaar bestuur winstpercentage van 38,23 procent 9zr™" Tim (15) is topper bij Wiskundewedstrijd commentaar Integriteit Subsidie Portaal van Vlaanderen Meer controles gevaarlijke stoffen bij tunnel woensdag 3 februari 2010 moest flink wat geld uittrekken voor afvloeiingsregelingen van het personeel. Het Openbaar Ministerie (OM) wil 27.650.000 euro ontnemen van eigenaar Meddie Willemsen. Die 'illegale' winst, aldus het OM, zou Checkpoint gemaakt hebben in de jaren 2006 tot en met 2008. In de jaren 2001 tot en met 2005 maakte de Terneuzense coffeeshop ruim 24 miljoen winst Het OM heeft geen plannen ook dat geld te ont nemen. Een flink deel van de winst van Checkpoint werd overgemaakt op een Zwitserse bankrekening, zo maakte de rechtbank eveneens be kend. In totaal zou het gaan om een bedrag van zestien miljoen eu ro, 'geparkeerd' in het land waar Willemsen nu ook officieel woont. Als de eigenaar van de coffeeshop veroordeeld wordt door de Middel burgse rechtbank voor illegale han del in softdrugs, loopt hij het risi co dat de inspecteur van de belas tingdienst ook nog eens bij hem langs komt met een ze^r forse na- heffing. Want na een veroordeling vervallen alle aftrekposten van de laatste vijf jaar, aldus de recht bank. Tijdens de behandeling van de ontnemingszaak bleek dat Checkpoint zijn boeken keurig op orde had. Zo keurig dat de ontne mingsvordering voor een belang rijk deel gebaseerd is op die eigen administratie. In de gisteren hervatte rechtszaak Checkpoint staan zestien verdachten terecht. Checkpoint-eige- naar Meddie Willemsen en vijf tien anderen worden er onder andere van verdacht lid te zijn van een criminele organisatie. Justitie liet gisteren weten een kleine 28 miljoen euro te eisen van de eigenaar. Ondertussen wordt de aan dacht telkens weer gericht op Openbaar Ministerie, politie en gemeentebestuur. Die drie par tijen staan niet terecht, maar ko men desalniettemin onder vuur te liggen. Zo beticht de verdediging van Willemsen bur gemeester Jan Lonink er van dat hij bij verschillende gelegen heden tegenstrijdige verklarin gen heeft afgelegd. Die aantij ging raakt de integriteit van Lo nink. Het is in het belang van inwoners van Terneuzen, de raad en de burgemeester dat er snel klaarheid komt in deze kwestie. Want ook al draait het in de rechtszaak om de zestien verdachten, er ontstaat in Ter- neuzen bestuurlijk een onhoud bare situatie als die twijfel niet snel wordt weggenomen. terneuzen - Het nieuwe portaal van Vlaanderen in Terneuzen krijgt 355.000 euro Europese subsi die. Het nieuwe Portaal op het slui- zencomplex moet een modern, goed uitgerust, vernieuwend en fi nancieel gezond informatiecen trum worden en uitgroeien tot een toeristische attractie. De ambitie is 12.000 bezoekers per jaar te trekken, bestaande uit toe risten, recreanten, scholieren, zake lijke bezoekers en mensen uit de streek. De gemeente Terneuzen, Zeeland Seaports, het Rabobank stimuleringsfonds en het regionale bedrijfsleven investeren ook nog zo'n 250.000 euro in het project. TWEE MAAL DAAGS? 's Ochtends de krant en 's middags de nieuwsbrief? Schrijf u gratis in op www.pzc.nl/nieuwsbrief DIRECT OP DE HOOGTE? Volg de PZC op Twitter om op elk moment van de dag bij te zijn: www.twitter.com/pzcredactie Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Mooie (nieuws)foto gemaakt? Plaats hem op www.pzc.nl/foto oost-souburg - Meer dan vijfdui zend wiskundeknobbels uit het he le land doen deze weken mee aan de Nationale Wiskunde Olympia de, een wedstrijd voor havo- en vwo-scholieren. Tim de Jonge (15) uit Oost-Souburg hoort bij de ab solute toppers. Hij maakte geen en kele fout in de eerste ronde. En dat lukt jaarlijks maar een handjevol deelnemers. „Ik ging in sneltreinvaart door de opgaves heen", vertelt Tim, die in 5 vwo zit op het Scheldemond Col lege in Vlissingen. „Ik had al twee keer eerder meegedaan aan de wedstrijd. Ik dacht al: 'Zou het er dit jaar in zitten om alle opgaven goed te hebben?"' Ja dus. Tim haal de de volle 36 punten. „Redelijk bijzonder", geeft hij toe. Tim de Jonge uit Oost-Souburg. Tim vond rekenen en wiskunde al tijd al leuk. „Door logisch naden ken kan je altijd een oplossing vin den. Dat is voor mij makkelijk." Bij de Wiskunde Olympiade krijg je geen normale wiskundesom- men, zegt Tim. „Je krijgt bijna geen informatie bij de sommen. Je moet zelf gaan nadenken. Bijvoor beeld: 'op welk getal eindigt zeven tot de macht 720?'" Tim trainde al flink met sommen. Hij hoort bij een clubje van dertig scholieren uit het hele land dat maandelijks oefent voor de inter nationale Wiskunde Olympiade, komende zomer in Kazachstan. Uiteindelijk worden slechts zes scholieren geselecteerd. De concur rentie is sterk, weet Tim. „Ik schat mijn kansen niet al te hoog in." Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, SSG Nehalennia (Middelburg), het Goese Lyceum, Ostrea Lyceum (Goes) en het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen doen ook mee aan de Wiskunde Olympiade. middelburg - De Inspectie Ver keer en Waterstaat (IVW) gaat vanaf medio februari het toezicht op het vervoer van gevaarlijke stof fen door de Westerscheldetunnel intensiveren. Reden is dat de nale ving van het tunnelregime de afge lopen jaren niet zichtbaar verbe terd is. Ook zijn de Europese re gels voor de veiligheidsindeling van tunnels aanleiding voor inten sievere handhaving. In totaal gaat IVW dit jaar 3000 controles op het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg uitvoeren. De IVW gaat daarnaast zeer intensief con troleren bij vier tunnels: de Wes terscheldetunnel, Botlektunnel, Velsertunnel en Koningstunnel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3