Verdediging frontaal in Checkpoint had 2 zeeland Minister Verburg reikt Hulst de hand Knuppel PZC! woensdag De krant 5 weken voor 15 euro! woensdag 3 februari 2010 door Ernst Jan Rozendaal De PvdA gaat een mooie toekomst tegemoet. Op 3 maart moet nog even door een zure ap pel worden gebeten, want aan de gemeenteraadsverkiezingen valt natuurlijk geen eer te behalen, maar de verwachte afstraffing geeft partijleider Wouter Bos mooi de kans terug te treden. Sinds kort weten we dat zijn op volger klaarstaat: Luuk Blom, Ka merlid uit Sint Annaland. Voor de ogen van de koningin vertolkte hij begin december in Carré de rol van LPF'er in het door PvdA- Kamerlid John Leerdam geregis seerde toneelstuk Claus!. 'Hij is het type dat daar het dichtstbij komt', aldus Leerdam. Blom beves tigde dat onlangs door twee jonge ren met een honkbalknuppel te achtervolgen, omdat ze zijn huis met sneeuwballen zouden heb ben bekogeld. Volgens mij was dat geen uitglijder, maar een zorg vuldig geregisseerde actie. Einde lijk heeft de PvdA weer een politi cus a la Jan Schaefer, de Amster damse wethouder die het pro bleem van de woningnood ooit sa- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed t T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl 1 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: i een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) J een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 wéken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) J Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om nel persoonsgegevens In hei colofon treft u nadere infoimalie CHECKPOINT Hervatte rechtzaak tegen Checkpoint al weer geschorst menvatte als: 'in gelul kun je niet wonen'. De sociaal-democraten hebben inmiddels dondersgoed in de gaten dat je met het pappen en nathouden van Bos de massaal naar Wilders overgelopen kiezers niet terughaalt. De PW-leider dreigt om de haverklap het leger in te zetten om Marokkanen in hun knieschijven te schieten, maar Blom is pas echt een bikkel. Die stapt gewoon zelf met een honkbalknuppel naar buiten. Daar vallen de kiezers voor. Dat hij deze week zijn excuses maak te, doet daar niets aan af. Als de boodschap maar is overgekomen. Dat Blom in de prestigieuze Ka mercommissie zit die de finan ciële crisis onderzoekt, bewijst dat hij wordt klaargestoomd voor het leiderschap. Nu alleen nog op passen dat de briljante comeback strategie van de PvdA niet wordt verstoord door Kamerleden als Paul Kalma en Pierre Heijnen, die het te koud vinden om campagne te voeren voor de verkiezingen. Dat soort watjes kan nog wel een corrigerende tik met een honkbal knuppel gebruiken. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Na een gedwongen pauze van drie maanden werd de recht zaak tegen Checkpoint hervat en een paar uur later alweer ge schorst. De verdediging wil inza ge in de gespreksverslagen van Openbaar Ministerie, politie en de burgemeester van Terneuzen. door Emile Calon en Marcel Modde Strafpleiter André Beckers weet de aandacht aardig af te leiden van de eigen lijke kwestie. Niet Check point en zijn medewer kers stonden gisteren bij de hervat ting van het proces in het beklaag denbankje, maar het openbaar be stuur. Beckers en zijn zeven collega's zijn De hoofdrolspelers Op 1 juni 2007 en 20 mei 2008 deden politie en justitie invallen in de Terneuzense coffeeshop Check point en panden in de omgeving. In de rechtzaak vervolgt het Open baar Ministerie (OM) 17 verdach ten voor lidmaatschap van een criminele organisatie. Hoofdverdachte is de 58-jarige ei genaar Meddie Willemsen. Daarnaast richt het OM zijn vizier ook op 12 medewerkers van de coffeeshop, onder wie de bedrijfs leider, inkopers, het kassaperso- neel en vier leveranciers uit Vlaar- dingen, Maastricht en Oosterhout. Bij de meesten is thuis ook een voorraad softdrugs gevonden. Ze worden bijgestaan door 8 advo caten, onder wie André Beckers, Ab Sol, Martijn van der Want, Gerrit Veen en Alfons Bals. Voorzitter van de meervoudige rechtbank is Saskia Meeuwis. Officier van justitie is Rob Ram- meloo. zie ook: www.pzc.nl/checkpoint reuze benieuwd naar het 'werkelij ke verhaal' van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Ze willen hem voor de rechtbank horen als getuige, om zo bloot te leggen wat de burgemeester in 2005 al precies met toenmalig politiechef Arie Graafland en officier van justitie Rutger Jeuken heeft besproken over Checkpoint. Als het aan de verdediging ligt, mogen ook zij voor de rechter komen uitleggen waarom ze ruim anderhalf jaar hebben toegekeken hoe de coffee shop snel groter groeide, terwijl ze al concrete aanwijzingen hadden over de aangeleverde voorraden. Beckers en consorten denken dat ze mogelijk bewijs hebben gevon den dat het Openbaar Ministerie (OM) heeft zitten treuzelen en niet heeft doorgepakt bij Check point. Wat de verdediging betreft zou het OM zelfs niet-ontvankelijk verklaard kunnen worden zodat de hele strafzaak tegen Check point, eigenaar Meddie Willem sen, medewerkers en levernanciers geschrapt kan worden. Zover is het echter nog lang niet. Vandaag moet het OM alle versla gen van de Terneuzense 'driehoek' aan de rechtbank overleggen. Het gaat om de gesprekken die de bur gemeester, de officier van justitie en de districtschef van de politie voerden in de jaren 2000 tot en met zomer 2008. De raadslieden vermoeden dat dan wel eens naar buiten kan komen dat Checkpoint al langer onderwerp was van dis cussie. Misschien vindt de verdedi ging dan wel voldoende materiaal om twijfel te zaaien bij de bewe ring van het OM dat er pas in 2006 reden was voor een onderzoek naar de handel en wandel van Checkpoint. Bij het begin van de zitting had het OM gisteren nog het idee dat het eindelijk zou toe komen aan het requisitoir en het formuleren van de strafeisen. No vember vorig jaar was officier van justitie Rob Rammeloo ook al niet toegekomen aan die taak. De straf zaak werd toen geschorst omdat er een foto zou zijn van burgemees ter Ron Barbé en Meddie Willem sen, gezellig het glas heffend in een appartement op Curasao. Be wijzen voor die foto zijn er niet ge vonden, bevestigde de rechtbank een verhaal in deze krant vorige week. Geen van de verdachten was giste ren aanwezig om getuige te zijn van het steekspel tussen verdedi ging en Openbaar Ministerie. Geen van hen zag dan ook hoe of ficier van justitie Rammeloo de rechtbank ervan probeerde te over tuigen dat langer uitstel van de strafzaak écht niet nodig was. Vol gens hem is intussen meer dan duidelijk hoe het openbaar be stuur dacht en handelde als het ging om Checkpoint. Nog weer eens burgemeesters, officieren van justitie, advocaten en politiemen sen verhoren, levert volgens hem geen nieuwe inzichten op. Dat leidt alleen maar af van de hoofd zaak, het berechten van Check point. Vanmiddag bespreken rechtbank, officier van justitie en verdediging de verslagen van de Terneuzense driehoek. Naar verwachting zullen de advocaten nog een reeks na men noemen van autoriteiten die gehoord moeten worden, zodat de kans zeer groot is dat het nog maanden duurt voor Rammeloo zijn eisen kan formuleren. Checkpoint was een zeer winstgevende onderne ming. Uit de boeken van de Terneuzense coffeeshop blijkt dat er in 2006, op een omzet van 26 miljoen, ruim tien miljoen winst werd geboekt, oftewel 38,23 procent. Alleen in het laatste jaar van het bedrijf, 2008, was er een forse winstterugval. Maar dat had alles te maken met de sluiting na de in val door politie en justitie, zo kwam gisteren aan de orde tijdens de rechtszaak tegen de Terneuzen se coffeeshop en haar eigenaar. Reeds gekochte voorraden soft drugs werden toen in beslag geno men en konden dus niet meer worden verhandeld. En het bedrijf door Jeffrey Kutterink den haag - Minister Gerda Ver burg (CDA, Natuur) is verbaasd over de kritiek van de gemeente Hulst dat zonder overleg de Hedwigepolder onder water wordt gezet. Toch geeft Verburg Hulst vier weken extra tijd om te reage ren op de plannen waarin staat hoe de polder onder water gaat. De gemeenteraad van Hulst nam maandag een Verklaring aan en stelde dat vooral over en niet met Hulst is gepraat over de ontpolde- ring. De gemeente pakt dan ook al le juridische mogelijkheden aan om ontpoldering tegen te houden. „Er is geen sprake van onzorgvul digheid en het niet rekening wil len houden met Hulst", reageert Verburg. „Het kabinet heeft alles uit de kast gehaald om ontpolde ring te voorkomen." De minister stelt bereikbaar te zijn en steeds te overleggen met de provincie en Zeeuwse organisaties. „De deur staat altijd open. Het verlengen van de inspraaktermijn laat zien dat ik constructief wil overleggen." Ook kijkt de minister of de pach ters in de Hedwigepolder elders hun bedrijf kunnen voortzetten. Verburg: „We bekijken wat we voor hen kunnen betekenen." Ook probeert het ministerie met eige naar Gery de Cloedt een vrijwilli ge verkoop van de polder overeen te komen. Verburg wil de verkla ring van Hulst niet analyseren en becommentariëren. „Aan de geno men besluiten verandert het kabi net niets. De zoektbcht naar alter natieven heeft lang genoeg ge duurd." Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst is niet blij met de hand reiking. „De deur staat altijd open? Dan moet je eerst het ministerie zien binnen te komen. Extra tijd? So what. Dat krijgen we drie da gen voordat we onze reactie moe ten geven. Vanaf de kerst doen we alle moeite om voor 5 februari te reageren. De minister had die extra tijd eerder moeten geven." Mulder vindt het niet naïef om nog steeds te ageren tegen het kabi netsbesluit. „Hulst is nooit iets ge vraagd. Het is verdorie ons grond gebied dat wordt ontpolderd. Vindt u het gek dat we ons daar nu alsnog over uitspreken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2