indI27 willekeur is van de IND' gedonder mee krijgen' I omdat haar man vaart brieven woensdag 3 februari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ie bruiloft in augustus vorig jaar. betreft een groep van duizenden hard werkende, volop belasting be talende mensen." Samenwonen op de Filipijnen - een suggestie die de IND heeft ge daan - is geen optie voor het stel. Johns werkgever betaalt zijn vlieg ticket vanaf zijn werkplek naar Schiphol: iedere keer heen en weer naar Manilla vliegen is voor Andriessen niet te betalen. Boven dien is hij licht astmatisch: na twee weken in de tropen is zijn ademhaling van slag. En in een an der land gaan wonen willen ze lie ver niet, want Charito kent alleen mensen hier en in Nederland: haar schoonfamilie. „Dit is discriminatie van zeevaren den", reageert Helene Perfors van de Vereniging Maritiem Gezinscon tact. „Ik maak me hier verschrikke lijk boos over. Het is verbijsterend. Natuurlijk is het toegestaan om je vrouw naar Nederland halen, het gebeurt regelmatig dat zeevaren den wat leuks tegenkomen op een reis: op de Filipijnen of in Brazilië. Zelf ken ik iemand die op een bag gerschip werkt en een Afrikaanse vrouw heeft." Het mag dan voor een buitenstaander een raar be sluit zijn, protesteren tegen het be sluit is niet mogelijk. „Mijn vrouw kan wel een nieuwe aanvraag doen bij de ambassade in Manilla, maar dat kost 830 euro. Bovendien duurt het drie maanden voor er een nieuw besluit wordt geno men. Tegen die tijd mag Charito nen dat de pesterijen tegen hem persoonlijk zijn gericht. „Het is waar dat het na 8 december weer erger is geworden", stelt hij. Op die dag stelde Blom de overlast door jongeren aan de kaak tijdens vanwege haar zwangerschap mis schien wel niet meer vliegen." Navraag bij de IND leverde Andriessen zelf geen duidelijkheid op, zegt hij. „Degene die ik daar aan de telefoon kreeg, vond het be sluit ook verrassend. Maar recht op protest heb ik niet. Ik denk ei genlijk dat het willekeur is van de IND." Een woordvoerster van de dienst kon dinsdag niet uitgebreid op Anriessens geval ingaan. Ze wil alleen kwijt dat de IND 'de zaak nog een keer bekijkt'. Op de vraag of dat inhoudt dat de zaak van John Andriessen opnieuw beoor deeld wordt en hoelang dat even tueel duurt, kan ze geen antwoord geven. „Ik kan er echt geen zinnig woord over zeggen." de PvdA-ledenvergadering. Het Kamerlid wil de zaak nu laten rusten. „De afgelopen periode was heftig voor mij en mijn gezin. Ik wil dat het rustig wordt. Dat be reik ik waarschijnlijk niet door het te blijven oprakelen." De paar jongeren die gistermiddag in het dorp te vinden waren, wil den maar weinig over de zaak kwijt. Eén jongen zegt dat een deel van de jeugd het inderdaad een beetje op Blom heeft voor zien. „Dat waait wel over." Een woordvoerster van de politie stelt dat er af en toe meldingen van overlast komen uit de straten rond het uitgaansgebied, waar ook Blom woont. Mede naar aanlei ding daarvan is onlangs een buurt- onderzoekje gehouden. „We doen wat we kunnen om de overlast in te dammen. Zo zijn we op uit gaansavonden opvallend en onop vallend aanwezig in het dorp." Zorgtoeslag Volgens minister Ab Klink zijn de gevolgen van de bezuiniging op zorgtoeslag voor mensen met een lager inkomen erg klein. De minis ter vergeet dat de gevolgen voor zorgtoeslag vanaf 2009 voor lagere inkomens al verminderd is. Ook kunnen 65-plus- en invaliditeitsaf- trek, huisapotheek, alphahulp, pen- sionprijs bejaardenoorden en bril len niet meer worden afgetrokken. De eenmalige bijdrage voor chro nisch zieken is een lachertje. Als de minister 2011 naast 2009 en 2010 legt, zullen de effecten kleiner zijn, maar het geeft niet de werkelijk heid weer. Zou het niet veel beter zijn om alle rompslomp, zoals tege moetkoming zorgkosten, eigen bij drage zorg van de kaart te vegen? Alle brieven en arbeid die hierin worden gestopt geven een hele be sparing. Houdt op alle inkomens een rechtvaardig procentueel be drag in en stort dat in de pot Volks gezondheid en gebruik dit geld voor de zorg. Diana van de Vijver-de Puijsseleyr Prins Bernhardstraat 26, Clinge Rekeningrijden Een interviewster vraagt een hoog leraar: Iemand met een bestaande auto betaalt toch eigenlijk veel meen BPM en verhoogde wegenbe lasting. De hoogleraar ontkent dit, bewandelt een zijstraat: de aan schaf van de volgende auto is goed koper. Nee, iemand heeft een auto en BPM betaald. De staat incas seert deze BPM. Nu verhoogt de staat de wegenbelasting en verlaagt de BPM voor de volgende auto, dus de staat incasseert weer. Wie is er beter af? Ik weet het wel: 2 1 3 en niet 1 of 2. Wanneer elk argu ment voor het rekeningrijden zo eenvoudig weerlegd kan worden, is maar 1 conclusie mogelijk: de koe wordt gemolken, op een ma nier, waarop zij het niet merkt. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Water Als eerste deltacommissaris is Wim Kuijken, topambtenaar bij V8tW, aangesteld om, 'de vaart er in te houden voor maatregelen te gen klimaatverandering'. 'Meebe wegen met het water': het water meer ruimte geven, huizen op pa len, drijvende huizen, deltadijken bebouwd met prachtige huizen of waterrijke natuurgebieden. Dat we in Zeeland te maken hebben met krimp van de bevolking, leegstand van huizen en onze buik vol heb ben van waterrijke natuurgebieden is hij vergeten. De eerste drijvende modelwoning in de haven van Zierikzee, is we gens geen belangstelling van ellen de weggesleept. Als 'Kuijken in de dop', kan hij beter aanvangen met transparantie, goed publiekelijk overleg en voorlichting, eerlijke overweging van belangen en reali teitszin. Alleen met begrip van de Zeeuwse bevolking heeft zijn aan pak kans van slagen. Ab Blok Vriesesweg 2, Bruinisse Kaasschaaf Gelukkig dat mevrouw van 't West einde constateert dat er niet meer bezuinigd kan worden met de kaas schaaf. Het zou van politieke moed getuigen als zij bij de keuzes die ge maakt moeten worden eens uit gaat van bezuinigen. Ieder huishou den moet de tering naar de nering zetten. Geen enkel huishouden kan toch zo maar even eisen dat er geld moet worden bijgelegd als het huishoudboekje niet sluit. Waar om zou de gemeente Goes dan wel kunnen zeggen dat de belastingen moeten worden verhoogd? Laat de gemeente eerst maar eens begin nen iedere belastingeuro twee keer om te draaien voor die wordt uitge geven. Welke politieke partij durft bij de raadsverkiezingen te zeggen dat de belastingen niet hoeven te worden verhoogd, ja zelfs kunnen worden verlaagd? Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Bekeerling In uw artikel over bekering tot de islam zegt een jonge bekeerling dat haar hoofddoek aanvoelt als een handleiding. Wat heeft een hoofd doek te maken met het geloof? In Duitsland wil niemand naast haar zitten. Een gebrek aan respect? Na tuurlijk, maar het kan erger. In Pa rijs wordt een imam weggejaagd, omdat hij van zijn geloofsgenoten doodsbedreigingen kreeg nadat hij zich had uitgesproken vóór het boerkaverbod. Een Egyptische vriend heeft Egypte verlaten, om dat hij zich daar als christen niet kon handhaven. In de naam van het geloof wordt door fanatieke moslims met bommen gesmeten. Ik hoor op tv een man beweren dat vrouwen met onbedekte ar men en gelaat in de hel komen. Hij is analfabeet en heeft de Koran nooit gelezen; wat hij weet is van horen zeggen. Zoveel verschil in uitleg, zo weinig tolerantie. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene ROC-buslijn Het CDA in Vlissingen wil voor het vangen van leerlingen een spe ciale ROC-buslijn. Zo'n voorstel maakt leerlingen lui en is ook geld verslindend! Bovendien betutte ling ten top en boterzacht. Wat is er mis met de fiets? Als leerlingen dagelijks met de fiets en met veel versnellingen naar school trappen is dat milieuvriendelijk en geeft ze een zelfstandige actieradius; komt bij: fietsen zorgt ervoor dat het lijf en de conditie perfect blijft. Kenne lijk is het CDA de weg kwijt! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Gaspedalen Reactie op artikel over haperende gaspedalen, die bij de dealer niet se rieus worden genomen. In het be zit van een Dodge Caliber heb ik drie keer een bijna-ongeval door dit mankement gehad en ben ik bij de garage geweest voor een repara tie. Op 6 februari bleef het pedaal bij het inhalen van een bus weer hangen. Omdat er een voertuig te gemoet kwam, moest ik uitwijken en knalde tegen een boom. ik heb het overleefd en daardoor moet ik vertellen over dit onrecht. De ANWB is bezig met kilometerhef fing, maar geeft geen reactie op mijn brieven over deze misstand. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes dient hij trouwens niet. Dit is een trieste situatie." Een andere buur vrouw heeft wat minder medelij den. „Blom moet niet zo zeuren", stelt ze. „Hij heeft zelf ook twee boefjes rondlopen. In de goede zin van het woord, want dat zijn leuke knullen. Maar ze zullen ook wel eens kattekwaad uithalen." Toch lijken de pesterijen aan het adres van Blom wel iets verder te gaan dan 'af en toe wat katte kwaad'. Blom zegt zodanig te wor den lastiggevallen dat het intimide rend is geworden voor hem en zijn gezin. De pesterijen vinden vooral plaats in het weekend. Het Tweede Kamerlid spreekt onder meer over verbale agressie en het besmeuren van ramen met mayo naise en pindasaus. Er zijn ook wel eens bloembollen tegen zijn huis gegooid. „De buitenlamp is ook een keer beschadigd." Blom zegt dat het zomaar zou kun Luuk Blom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29