241 zeeland Groen licht nieuwe wijk in Nieuwdorp Het publiek wil 'Schiet op, want straks hoeft het al niet meer' Vismarkt vreest vast te lopen in procedure WONINGBOUW Wijk krijgt naam neergestorte Engelse bommenwerper NIEUWE WONINGTYPES NU EXTRA VOORDELIG!!! woensdag 3 februari 2010 door Raymond de Frel NIEUWDORP - Op .het terrein van transportbedrijf Boot en Buteijn in Nieuwdorp verrijzen begin vol gend jaar 70 woningen. Na jaren van onderhandelingen tussen de gemeente Borsele en Boot en Buteijn ging deze week de kogel door de kerk. Wethouder Marga Vermue spreekt van een kroon op een uiterst moei zame klus. „We konden Boot en Buteijn niet dwingen om te verhuizen, maar gelukkig zijn we er nu eindelijk uit. De kurk kan nog niet van de fles, de handtekeningen zijn im mers nog niet gezet, maar de champagnefles kan alvast in huis worden gehaald", aldus de wethou der. De dorpsraad van Nieuwdorp ha merde al sinds 2003 op woning bouw. In een brief aan het gemeen tebestuur trok zij vorige week nog eens fel van leer over de trage voortgang van de onderhandelin gen. De dorpsraad van Nieuwdorp vond dat de gemeente Borsele mo reel verplicht was om snel zaken te doen. Dat schrijven is nu dus achter haald. Voorzitter Jan Polderdijk van de dorpsraad wilde met de brief de boel nog eens op scherp zetten. „Donderdag is immers de laatste raadsvergadering voor de gemeen teraadsverkiezingen. Ik ben overi gens blij dat onze brief nu mos terd na de maaltijd is. Dit is goed nieuws, vooral voor de senioren in ons dorp die al zolang wachten op nieuwe huisvesting", zegt Polder dijk. Het transportbedrijf Boot en Bute ijn zorgt voor de sloop en sanering van zijn bestaande gebouwen en terrein. Daarna wordt de grond verkocht aan woningcorporatie R&B Wonen, die er zes vrijstaan de woningen, vier twee-on- der-een-kappers, acht rijtjeswonin gen, vier koop- en negentien zorg- appartementen voor verhuur op realiseert. In de tweede fase verrijzen er nog eens zeven vrijstaande huizen, tien twee-onder-een-kap-wonin- gen en twaalf huizen op vrije ka- - veis. De provincie steekt 725.000 euro in het project, de gemeenteraad van Borsele wordt gevraagd 425.000 euro beschikbaar te stel len. De gemeente Borsele legt im mers de wegen en het openbaar groen aan. Het bouwplan luistert naar de naam Lancaster, een verwijzing naar de Engelse bommenwerper die in 1944 neerstortte op het ter rein van Coudorp. MIDDELBURG1940 Kijk op www.pzc.nl/middelburg1940 voor beelden en verhalen van het vooroorlogse Middelburg. MEEST GELEZEN 1. Nog nooit was een brand zo leuk 2. Afsluiting 30 april 3. Kastanje door ziekte geveld STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in he ;t album I www.pzc.r 1 1 door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - Laten renoveren door werkloze jongeren? Afbreken en vervangen door een replica? Zo lang in de Machinefabriek leggen? Vlissingse raadsleden weten niet wat ze aan moeten met de roesten de Scheldekraan. En de gemeente, die heeft geen geld. Vier ton subsidie krijgt ze voor de restauratie van 'Europa'. De overi ge vier ton, die volgens de laatste berekeningen nodig zouden zijn, moet de gemeente zelf bijleggen. Maar dat geld is er niet, legde wet houder Frans Prins gisteravond uit aan commissieleden. Het leerwerk ■óiffigjSsz&B&agmz-: door Maurits Sep project, dat de SP vorig jaar opper de, zei hij een goed plan te vin den. „Dat 'zoeken we uit." En toen knapte er iets bij de socia listen. „Hoe vaak is dat nou al be loofd?", zei Trix de Roos. „Straks hoeft het al niet meer." Prins gaf toe dat de belofte al vaak is ge daan. „We zouden moeten kijken of we sponsors kunnen vinden." Maar ook dat is al eerder beloofd; precies een jaar geleden door zijn collega Jacques Suurmond. Toen zouden al gesprekken gaande zijn. Cock Kapaan van de RPCU zucht te eens diep. „Kunnen we niet ge woon een replica neerzetten? Dat is stukken goedkoper!" Een blijspel in een zieken huiszaaltje of een klucht in een oud landhuis waar het spookt. Kies maar wat het meest aan spreekt. De twee Veerse amateurto neelverenigingen spelen vrijdag aanstaande allebei de première van hun nieuwe voorstellingen. De klucht in Arnemuiden, het blij spel in Biggekerke. Voor liefhebbers is het alleen die eerste avond moeilijk kiezen, want beide verenigingen geven de ko mende maanden nog voorstellin gen genoeg, en meestal op verschil lende avonden. Afstemming over wie wanneer op treedt is ook niet zo moeilijk, met een zus in de ene en een zus in de andere vereniging. „Dan bel ik ge woon Marian even", lacht Caro- lien Wisse van de toneelvereni ging Serooskerke. Marian heet Geerse en speelt bij Tot Leringhe ende Vermaeck uit Veere. Vooral de afsluitende eigen voor stellingen in de thuisplaatsen Serooskerke en Veere worden op verschillende data gehouden. „We zitten zo dicht bij elkaar dat het wel heel dom zou zijn om die op dezelfde dagen te spelen", vindt Marian Geerse. Het mooist komt dat tot uiting in Gapinge: het ligt tussen Seroosker ke en Veere in en dus mag Tot Le ringhe ende Vermaeck dit jaar op treden in De Spil, en toneelvereni ging Serooskerke volgend jaar. Zo wisselen ze elkaar al jarenlang af Beide verenigingen hebben veel 'vaste klanten'. „De oranjevereni ging in Meliskerke bijvoorbeeld be staat dit jaar dertig jaar en wij spe len daar nu voor het 27e achtereen volgende jaar", illustreert Carolien Wisse de hechte connecties. De toneelvereniging Serooskerke - die het 65-jarig bestaan viert - treedt dit jaar vier keer op; Tot Le ringhe ende Vermaeck - opgericht in 1967 - speelt tien keer. „Onze ambitie is anders", legt Wisse uit. „Wij zijn blij met vier of vijf optre dens. Er gaat toch al heel veel tijd in zitten." Zus Marian weet niet of het echt met ambitie te maken heeft. „Als we aanvragen krijgen om op te tre den, dan spelen we. Maar tien keer is voor ons wel het maximum. Het seizoen is toch maar kort, zo'n twee maanden van begin februari tot begin april. Daarna is er min der belangstelling." Bovendien is het ook voor haar vereniging - die net als die van haar zus zo'n vijftien vaste leden telt - elke keer weer hard werken. „We doen alles zelf, spelen, sjou wen, bouwen. En alles zonder sub sidie." Klucht of blijspel, er zit een verschil tussen. Van Dale meldt bij klucht: kort to neelstuk waarin een komiek geval uit het dagelijks leven op boertige wijze wordt behandeld (tegenover Toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeck speelt de klucht Voorzich tig...breekbaar! foto Ruben Oreel door Selma Osman DOMBURG - De organisatoren van de Vismarkt in Veere vrezen de du pe te worden van de procedure die de gemeente kiest om de markt le gaal te maken. Dat zei |an Mos mans maandagavond tijdens een vergadering van de raadscommis sie in Domburg. De Vismarkt moest vorig jaar na tien keer stoppen toen na een klacht van een Kaaibewoonster bleek dat de vergunning niet in or de was. Omdat de markt wel een enorm succes was, heeft het colle ge een oplossing gezocht voor ko mend seizoen. Maar die stuit in het stadje op weerstand. De stads raad - die overigens niet tegen de Vismarkt is - meent dat de geko zen oplossing een vrijbrief is voor het volzetten van Veere met teras sen. Voorzitter Loeff overhandigde het college een pakket met 66 steunbetuigingen van bewoners die net als de stadsraad tegen een aanpassing van het bestemmings plan beschermd stadsgezicht Veere zijn. Ook andere Veerenaren lieten tij dens de commissievergadering van zich horen. Op 18 februari bpigt de raad zich vervolgens over een mogelijk aan gepast voorstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26