en figuurlijk in de hoek gezet' GEHELE MAAND FEBRUARI SHOWROOMFESTIVAL! 20% O 20% 20% 10% 20% imabo woensdag 3 februari 2010 ran#*! Jonge ruiters van de Gouwe Reijers in de buitenbak. Tot aan het perceel van de manege zijn de wegenbouwers gevorderd met het aanbrengen van zand als voorbelasting. foto's Ruben Oreel En dan zijn er nog de kosten van zo'n verhuizing. Als de N57 een maal is aangelegd kan Rhebergen zich niet voorstellen dat iemand zo veel betaalt voor de percelen en ge bouwen van de Gouwe Reijers dat er een nieuwe accommodatie voor gebouwd kan worden. Als het alternatief wordt gevon den, moet er ook geld op tafel ko men. En dan komt weer de ham vraag naar boven: is verhuizen no dig? Ja, zeggen de ruiters; nee, zegt Rijkswaterstaat. Die heeft de onteigeningsprocedu re in gang gezet. Eric Mostert van Rijkswaterstaat gaf maandagavond aan de raadscommissie in Veere uitleg over de voortgang van het project N57. Hij stelde dat voor de paarden het enige verschil is dat het geluid straks van de andere kant komt. Op de huidige weg pas seren ook tienduizend voertuigen per dag. Het asfalt op de nieuwe N57 wordt volgens hem stiller en er is aangeboden een geluidswal te bouwen. Mostert vindt de onteigeningspro cedure 'heel vervelend'. Rijkswater staat wil zichzelf ook niet een tijds druk opleggen. „Het liefst bouwen we door. Maar desnoods maken we de onteigeningsprocedure af en blijft: het verkeer langer over de Ka- detweg rijden. Maar ik heb hele maal geen zin uiteindelijk bij de rechter te moeten komen. Wij blij ven constant in gesprek en hopen dat we snel elkaar kunnen vinden en in der minne kunnen schik ken." Rhebergen hoopt dat ook. Ook hij heeft geen zin in een jaren lang juridisch getouwtrek. „Maar we worden nu letterlijk en figuur lijk in een hoek geduwd waar we niet willen zitten." Tot nu toe was de weg voor hem vooral een papie ren kwestie. Een lijn op de kaart. Maar nu komen de bulldozers let terlijk tot aan de perceelgrens. Rhe bergen: „We vinden het ook be langrijk dat de N57 er komt. Des noods gaan we akkoord met een tij delijke oplossing, zodat de aanleg van de weg door kan gaan. Maar dan moet er wel zicht zijn op een definitieve oplossing." Mostert denkt er met de Gouwe Reijers uit te kunnen komen. www.tmcwoonwinkels.ni Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 Kom snel naar Logus en profiteer van enorme festivalkortingen! Nu of nooit! Dinsdag Kassakorting op laminaat en lamel- parket! LOGUS: voor duurzaam (ver)bouwen. Slim, zuinig en milieubewust! Download onze brochure of kom naar onze showroom om te kijken wat we voor u kunnen besparen! Woensdag Donderdag Zaterdag Kassakorting op al het sanitair!5' Kassakorting op alle wand-en vloertegels!5' Kassakorting op al het hand- en elektrisch gereedschap!" Kassakorting op alle maatwerk-/ inloopkasten!" VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 GOES NOORD (sanitair en tegels) Albert Joachimikade 33, T. 0113 - 21 54 01 GOES ZUID (tegels) Nobelweg 1, T. 0113 - 24 95 31 www.logus.nl Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Acties zijn geldig t/m 28-02-2010. Huidige grond bij de manege Alternatieve grond aangeboden door Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25