22 zeeland 'Gouwe Reijers letterlijk Serieuze aandacht voor plan Vrouwenpolder Een villa als Valentijnscadeautje Cemeente verwerft voorkeur op boulevardpanden Zeevaartschool Gemeente stuurt digitaal aanslagbiljet www.bezorgers.nl Debat over het Scheldekwartier 2500 euro voor Haïti door actie Lichtboei woensdag 3 februari 2010 IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: 2X12 MINUTEN KARTEN 2 CONSUMPTIES T 0118-617475 KEUZEMENU: SPARE-RIBS/SATÉ/ '7 HALVE KIP door Selma Osman domburg - Het breed gedragen plan om Vrouwenpolder meer in harmonie te brengen met haar om geving, verdient het niet om in een la gestopt te worden. Dat was maandagavond laat de teneur tij dens een drukbezochte vergade ring van de Veerse raadscommis sie Ruimtelijke Ontwikkeling. Het college kreeg van alle kanten forse kritiek omdat B en W het plan, bedacht door een denktank, voor kennisgeving wilden aanne men en betrekken bij toekomstig beleid. Veel te vrijblijvend, reageer de de WD. PvdA/GL verweet het college dat het zich er wel heel makkelijk van af maakt zonder standpunt en zonder plan van aan pak. Temeer omdat de gemeente in de denktank zat en zelf de aan- door Wendy van den Hurk vlissingen - Mochten de HZ en het ROC de Zeevaartschool van de hand doen, dan wil de gemeente Vlissingen voorrang krijgen als po tentiële koper. Daarom heeft het college het voor keursrecht toegepast op de panden aan Boulevard Bankert 130, 154 en 156. Dat is een middel voor overhe den om een betere uitgangspositie MIDDELBURG Inwoners van de gemeente Middel burg kunnen hun aanslag voor de gemeentelijke belastingen digitaal ontvangen. Voorwaarde is dat ze via ING, ABN Amro of Rababonk gebruik maken van internetbankie- ren. Na het inloggen bij hun bank kan men via 'aanmelden bij bedrij ven' laten weten de aanslag digi taal te willen ontvangen. Men moet dit doen voor 8 februari. dachtspunten aangaf. Dorpsraad voorzitter Jaap Tas, lid van de denktank, zei dat de groep niet be zig was geweest met luchtfietserij. Hij vond dat het college angstig omspringt met de resultaten en waarschuwde voor 'dorpscynisme' als er geen plan van aanpak volgt. „Dit rapport is zo verschrikkelijk belangrijk", verwoordde Tiny Pol derman (PvdA/GL). „We moeten het dorp en de denktank wel se rieus nemen." Geen van de com missieleden voelde er iets voor om het plan nog voor de verkiezingen af te raffelen. Wethouder Jan Bostelaar (PvdA/GL) moest erkennen dat het college voorbarig is geweest om het plan in deze collegeperio de nog naar de commissie te breng en. Een nieuw college moet er na de verkiezingen mee aan de slag. Henk Rhebergen: „Die weg moet er komen, maar niemand mag van de Gou we Reijers verwachten dat we onszelf opheffen." PZC te bemachtigen op de grondmarkt. Doorgaans wordt dat toegepast als instanties er onderling niet uitko men. Dat is op de boulevard niet het geval, zegt wethouder Piet Pol derman. Hij wil de toepassing eer der een 'formaliteit' noemen. „Om dat de onderwijsinstellingen geld nodig hebben voor de Kenniswerf willen wij de panden wel verwer ven om iets moois van te maken. Dat gebeurt in overleg." VLISSINGEN Het Zeeuwse Centrum voor Beel dende Kunst houdt morgenmiddag van twee tot vijf een debat over de stedenbouwkundige projecten in de stad Vlissingen. Dat gebeurt in het kader van het jaar programma Verblijf in Zeeland en spitst zich toe op het Scheldekwartier. Het de bat is gratis bij te wonen in het Vlis- singse stadhuis. Bezoekers dienen zich aan te melden bij het CBK: 0118-611443 of info@cbkzeeland.nl WESTKAPELLE De groepen 5, 6 en 7 van Archipel school De Lichtboei te Westkapelle hebben gisteren een sponsorloop gehouden in de sportzaal. De leerlingen kwamen zelf op het idee om de sponsorloop te hou den. Tijdens een 'gewone' gymles liepen de kinderen allemaal twee keer zeven minuten rondjes met lichte hindernissen en haalden met elkaar het mooie bedrag van 2575,95 euro op. Een van de leerlin gen, Zailissah, liep maar liefst 55 keer de zaal rond. De buitenbak van manege De Gouwe Reijers in Seroos- kerke ligt in de weg. Letter lijk; de aanleg van de N57 stuit nu op een strook van 100 meter die in handen is van de manege. door Théo Giele en Selma Osman Die weg moet er ko men. Dat vinden wij ook. Er is bij ons nie mand die denkt op deze manier stiekem alsnog de aanleg van N57 te kun nen blokkeren. Maar niemand mag van ons verwachten dat we ons vrijwillig opheffen." Voorzitter Henk Rhebergen van manege De Gouwe Reijers in Serooskerke kijkt door het raam van het clublokaal de binnenbak in. „De ondergrond hadden we al lang willen vernieuwen. Maar ja, wie gaat daar geld insteken als je hier niet kan blijven?" Zo'n 135 ruiters rijden bij de Gou we Reijers. Die vinden dat ze niet op de huidige locatie künnen blij ven. De manege zou voor de aan leg zijn buitenbak moeten opoffe ren. In ruil is een driehoekig per ceel, grenzend aan het parkeerter rein van de manege aangeboden. Deze driehoek ligt echter inge klemd tussen de Kadetweg (de oude N57) en de nieuwe N57. De ruiters vinden het niet veilig. Paar den kunnen schrikken van het la waai van een klepperend dekzeil of van het licht van de auto's. Een rapport van ZLTO Paardenhoude- rij onderschrijft de visie van de ma nege. Rhebergen: „Maar Rijkswaterstaat accepteert die conclusies niet. Ze beroepen zich op de wet en vol gens de wet zouden ze niet ver plicht zijn mee te betalen aan een verhuizing. Als ons gebouw op het tracé had gelegen, dan was het vol gens hen anders geweest. Maar voor ons is die buitenbak net zo be langrijk. Je kan het één niet los zien van het ander. Als je wedstrij den wilt houden, heb je een bui tenbak nodig voor de ruiters die willen inrijden." Rhebergen zegt twee jaar geleden al eens met Rijkswaterstaat te heb ben gesproken over verplaatsing. „Ik heb ze toen gevraagd of ze hier in de buurt nog wat grond hadden liggen. Twee van de vijf percelen le ken wel bruikbaar. Ik heb het idee om de manege naar een van die plaatsen te verhuizen ingebracht bij de gemeente. Van ambtenaren heb ik te horen gekregen dat de ge meente hier niet aan mee zou wer ken omdat het een aantasting van het open landschap betekende. Dat viel eigenlijk wel mee, vonden wij, want die percelen lagen niet midden in de open ruimte, maar tegen bestaande bebouwing aan." Wethouder Jan Bostelaar van de ge meente Veere ziet voor de gemeen te nog geen rol als bemiddelaar weggelegd. Als de Gouwe Reijers willen verhuizen, zullen ze op zoek moeten naar een leegkomen de boerderij. Makelaars hebben al aangeklopt met aanbiedingen. Rhe bergen: „Maar nergens heb je zo'n grote schuur. Voor de binnenbak heb je een oppervlak nodig van mi nimaal twintig bij zestig meter. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ze wilde dat de men sen over haar huis zouden praten. Nou, dat is gelukt. In een paar uur tijd was haar advertentie op het prikbord van Zeelandnet al hon derd keer bekeken. De adverteerder, mevrouw Jonge- pier uit Middelburg, stond er zelf ook even van te kijken. Maar het is precies wat ze nodig heeft. „Ik heb het idee dat niemand Villapark De Vrijburgh kent. Het huis staat dan ook al een jaar te koop. Ik moest iets bedenken om het onder de aandacht te brengen. Ineens dacht ik aan Valentijnsdag." En dus toog ze zaterdag naar de bouwmarkt om zes grote afdekzei len, vierhonderd en zestig meter stof te halen. „Zondag zijn we met een manne tje of tien het dak op geklommen om alles te bevestigen en maandag gingen het lint en de strik erom heen." Het ingepakte huis in Villapark De Vrijburgh: Valentijnscadeau? foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24