PZCUr Waterschapsfusie kost negen miljoen 4,99 ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Slaapplek 22 en 23 24 en 25 Tweemaal de zandbak in Deze week: Zilver meisjes Sta verman almanak 'Manege Gouwe Reijers letterlijk en figuurlijk in de hoek gezet' Woensdag 3 februari 2010 Het publiek wil geen drama maar een avondje lachen Tip? walcheren@pzc.nl KOSTEN VOOR DE BAAT Vooral regelingen voor vertrekkend personeel tikken flink door door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De kosten van de fu sie van de twee Zeeuwse water schappen zijn aanzienlijk. Ze zijn voorlopig geraamd op een bedrag van negen miljoen euro. Meer dan de helft van dit bedrag gaat op aan regelingen voor medewerkers voor wie geen plaats meer is in het nieu we waterschap. De besturen van beide waterschap pen, Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen, hebben vorige week al ingestemd met het beschikbaar stellén van 3,4 miljoen euro voor personeelslasten die voortvloeien uit de fusie. Dat bedrag wordt over 2009 afgeboekt. Voor 2010 komt daar nog 1,4 mil joen euro bij, laat financieel be stuurder Jaap Hoekman van water schap Zeeuwse Eilanden weten. Hoekman tekent aan dat de loon kosten van boventallig of bovenfor- matief verklaard personeel niet meer op de gewone begroting drukken. In totaal negen waterschapsmede werkers zijn boventallig verklaard. Zij krijgen nog drie jaar hun loon, als ze in de tussentijd geen andere baan hebben gevonden. „Vinden ze snel elders werk", merkt Hoekman op, „dan vallen de kosten voor ons lager uit." Nog eens 26 medewerkers zijn bo- venformatief verklaard. Ze zijn ou der, eind vijftig en begin zestig jaar, en kunnen niet meer zo sim pel elders aan de slag. Ze worden doorbetaald tot hun pensionering. Waterschapspersoneel heeft een sterke rechtspositie. Andere fusiekosten betreffen auto matisering (acht ton), verkiezin gen (1 miljoen euro), uitbesteding van het laboratorium (1,2 miljoen) en overigen (1,2 miljoen, onder meer nieuwe huisstijl en oplei- dingskosten). Dat maakt samen ne gen miljoen euro. Hoekman er kent dat dit een behoorlijk bedrag is, maar, stelt hij, 'de kosten gaan in dit geval ook voor de baat'. Op'een begroting van 110 miljoen euro levert de fusie jaarlijks een vaste kostenbesparing op van 6 a 6,5 miljoen euro, meldt de finan cieel bestuurder. Dat is vooral te danken aan een forse daling van het aantal formatieplaatsen bij het nieuwe Zeeuwse waterschap Schel- destromen, van 540 tot 470. Ruitensproeier Antivries reinigt streeploos 5 Liter. Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl VLISSINGEN - Op de Internationale Ontmoetingen heeft het meisjes team van de Dr. A. Stavermanbri- gade uit Vlissingen de tweede plaats behaald. Aan de wedstrij den zwemmend redden, die in Eindhoven werden gehouden, de den in totaal dertien meisjes-junio renteams mee, waarvan een team uit het Duitse Kiel. Aan de jaarlijk se Internationale Ontmoetingen namen tientallen junioren- en se niorenteams deel uit Nederland, Groot-Brittannië en Duitsland. De verslaggever van deze courant moest vorige week vrijdagavond in actie komen om verslag te doen van het benejietevenement Hulp voor Haïti in de Zeelandhallen. Op het groots opgezette evenement traden tal van artiesten op, zowel bekende van Zeeuwse bodem als ook een gro te naam als Gordon. Allemaal wa ren ze belangeloos afgereisd naar Goes voor het goede doel. Helaas viel de opkomst van het publiek te gen. Was het benefietmoeheidEen Tip? redactie@pzc.nl te hoge entreeprijs? Hoe dan ook, wat zeker meespeelde was het weer. Door plotselinge hevige sneeuwval was het spekglad op de weg, wat ook de verslaggever bemerkte toen hij de afslag Goes-Zuid opglibberde. Toen hij later Gordon backstage sprak, wilde hij toch wel weten hoe de showbizznicht zijn weg naar het Gooi dacht terug te maken. „Of blijf je hier slapen?" De zanger kreeg met een een twinkel in zijn ogen. „Nee, maar als je een goed voorstel hebt..." delburg gereden. Na de afslag moeten wegge bruikers een haakse bocht maken om hun weg te vervolgens. Wie rechtdoor rijdt komt op een deel van de oude Nieuwlandseweg te recht dat in gebruik is als weg voor het werk verkeer. Die 'werkweg' loopt dood in het zandbed voor de nieuwe N57. Gevolg, een truck met oplegger die de bocht had gemist, zat al snel tot zijn assen in het zand (foto links). Met groot materieel, dat bij de aanleg van een weg altijd wel in de buurt is, werd de vrachtwagen weer op het asfalt gezet. Een kleinere vrachtwagen, die dezelfde route had genomen, kon door bergingsbedrijf Kuzee uit het zand worden gesleept (foto rechts). foto's Roland de Jong MIDDELBURG - Twee vrachtwagens zijn giste rochtend ter hoogte van Arnestein in Middel burg van de weg geraakt en in het zandbed van de nieuwe N57 beland. De twee vrachtauto's hadden de afslag Ar nestein van de A58 genomen en richting Mid-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23