Checkpoint gesel bestuurders MADEIRA Fusie waterschappen Zeeland kost 9 miljoen PZC 30 en 31 VERSLAG Openbaar Ministerie moet inzicht geven in gespreksverslagen met burgemeester en politie Hoge Raad vindt hof te precies verder Koningin Beatrix doopt nieuw patrouilleschip voor de Koninklijke Marine Overwegend droog 5° 'Tony Blair beloog zijn ministers over Irak' AZ scoort wel, maar kan weer niet winnen Vandaag bij deze krant: Vancouver 2010 specia| Vancouver 2010 WOENSDAG 3 februari 2010 - PROVINCIALE' ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 28 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN MIDDELBURG - Openbaar Ministe rie, gemeente en politie (de 'drie hoek') spraken al in 2005 over het instellen van een strafrechtelijk on derzoek naar coffeeshop Check point in Terneuzen. Volgens advocaat André Beckers heeft burgemeester Jan Lonink hem dat vorige maand na afloop van zijn getuigenverhoor verteld, zo zei hij gisteren voor de recht bank. Pas anderhalfjaar later werd daadwerkelijk tot actie overgegaan, op basis van toen verkregen infor matie van de Criminele Inlichtin gen Eenheid (CIE). Als de bewe ring van Lonink klopt, is het huidi ge onderzoek naar Checkpoint niet ontvankelijk, wees Beckers op jurisprudentie uit een andere straf zaak. De verdediging plaatste bij de hervatting van de rechtszaak te gen Checkpoint het openbaar be stuur nadrukkelijk in het verdach tenbankje. Beckers wekte in zijn betoog de suggestie dat Lonink de zaak traineert door twee toegezeg de gespreksverslagen achter te hou den. Eén verslag werd maandag middag op bevel van de rech ter-commissaris alsnog opge stuurd. Lonink spreekt daarin te genover Checkpointeigenaar Med- die Willemsen z'n tevredenheid uit over het gedoogbeleid eind 2005. In het getuigenverhoor voert Lonink evenwel aan dat hij Wil lemsen ter verantwoording riep vanwege de grote aantallen bezoe kers die zijn bedrijfsvoering tot ge volg had. De verdediging wil nu eerst alle verslagen van de drie hoek tussen december 2000 en mei 2008 inzien, om te beoorde len wat in dat verband precies is besproken. Het OM kreeg van de rechtbank tot vandaag om die stuk ken te verzamelen. ALk) pagina 2: verdediging in aanval vpagina 3: commentaar DEN HAAG - Het proces tegen zeven leden van de zogeheten Hofstad groep moet over. De Hoge Raad heeft gisteren de vrijspraken van het gerechtshof in Den Haag ver nietigd. Het hof oordeelde twee jaar geleden dat de Hofstadgroep niet georganiseerd genoeg was om een terroristische organisatie te zijn. De Hoge Raad veegt daar nu de vloer mee aan. Volgens de Hoge Raad is het hof te streng en kunnen ook vrij losse verbanden als terroristische organi satie worden gezien. De Hoge Raad haalt ook de uitspraak onder uit dat zaaien van haat slechts straf baar is als dat gericht is tegen kwetsbare minderheden. Pagina 4: nieuw Hofstadproces VLISSINGEN - Koningin Beatrix heeft gistermid dag het marineschip Holland gedoopt bij Schelde Marinebouw in Vlissingen. „Ik wens u en uw be manning een behouden vaart", zei Hare Majes teit tijdens een druk bezochte plechtigheid. Be halve de Majesteit was ook minister Van Middel koop (Christenunie, Defensie) aanwezig. De Hol land is het eerste schip in een serie van vier. De Holland, Zeeland, Friesland en Groningen zullen worden ingezet in de strijd tegen piraten, smok kelaars en terroristen. foto Ruben Oreel video's op www.pzc.nl Lonink is beschadigd door rechtszaak Checkpoint reageer op www.pzc.nl reacties: 537 Studiebeurs moet afhankelijk zijn van het salaris van de ouders 70% 30% Zie www.kras.nl/madeirareizen i TERNEUZEN - De kosten van de fu sie van de twee Zeeuwse water schappen zijn fors. Ze worden ge raamd op negen miljoen euro, waarvan ruim de helft opgaat aan regelingen voor medewerkers voor wie geen plaats meer is in het nieu we schap. Negen waterschapsme dewerkers zijn boventallig ver klaard. Zij krijgen nog drie jaar loon, als ze in de tussentijd geen Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 30 t/m 35; Televisie: 38 en 39. andere baan vinden. „Vinden ze snel elders werk", zegt financieel bestuurder Jaap Hoekman van wa terschap Zeeuwse Eilanden, „dan vallen de kosten voor ons lager uit." Nog eens 26 medewerkers zijn 'bovenformatiefZe zijn eind vijftig, begin zestig en worden doorbetaald tot hun pensionering. pagina 21: fusie kost 9 miljoen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1