Skip bezorgt zijn fans 'Skippevel' zoekt oud-collega's zeeland j 21 Bootjes bij i strandje Roelshoek Hoveniers nog weken moeten weg jn Jg penarje na jnbfaak Kruiningen dinsdag 2 februari 2010 B Skip Gys (9) werd gisteren in Goes gevierd door zijn medeleerlingen van groep zeven van de Bisschop Ernstschooi in Goes. foto Ronald den Dekker door Claudia Sondervan goes - Drie keer dong Skip Gys (9) uit Goes naar een finaleplaats bij het songfestival Kinderen voor Kinderen. De eerste keer bleef het bij de voorronde, de tweede keer, vorig jaar, drong hij door tot de provinciale finale en ditmaal lukte het: Skip is de Zeeuwse inzending voor de landelijke finale, zaterdag 27 maart in Utrecht. „Ik wist niet dat ik kon winnen, maar er waren wel drie moeders die zeiden dat ze 'Skippevel' van me kregen", vertelt Skip. „Nou ga jij die bus huren, hé mam? )e hebt het beloofd!", roept hij naar moeder Yoland van der Peijl. Afgaand op het aantal fans dat zaterdag meewilde naar de Zeeuwse finale in Terneuzen, 'wel zestig', kan het best eens druk wor den in muziekcentrum Vreden- burg. „Mijn stem is het laatste jaar enorm vooruit gegaan", verklaart Skip zijn succes. Dat is dank zij de zangles bij de Musical Express in Poortvliet, waar hij met zijn broer Maxim (14) sinds kort wekelijks naar toe gaat voor dans, zang en drama. „Mijn stem is vaster gewor den. Ik kan beter toon houden." Hij zou heel graag in een musical spelen. Skip en Maxim zijn al eens gevraagd voor de audities voor de musical Ciske de Rat, door loop van den Ende Producties, 't Is niets geworden - Maxim was te lang en Skip bleek het 'type' niet wat ze zochten. Maar een musical, „Dat lijkt me echt gewoon een droom!", lacht Skip. Zijn eigen muzieksmaak ligt bij de grote bands van het moment: Blof,, Kane, Racoon, Coldplay. En bij Ralfj de winnaar van het Junior Eurovisiesongfestival 2009 met zijn zelfgeschreven lied Click Clack. Zelf liedjfes schrijven heeft Skip geprobeerd, maar is nog op niets uitgedraaid. Voorlopig moet hij het doen met het repertoire dat de organisatie van Kinderen voor Kinderen uitzoekt. Daaruit kun nen de kinderen kiezen, maar, wie het eerst komt, die het eerst maalt. Skip koos uiteindelijk voor 'Uit lo geren', over een jongen die, on wennig voor de tramgeluiden en neonreclames, voor een nachtje naar zijn tante in de grote stad gaat. 'Zou het in de grote stad/nou nooit echt donker zijn', zingt Skip met zijn heldere sopraan. Uit het leven gegrepen, want dat kent Skip wel, bij tante Dree aan het Mercatorplein in Amsterdam. Die tante was zaterdag per trein en bus afgereisd naar Terneuzen voor zijn optreden. Wat hij op de finale mag zingen, hoort hij pas begin maart. „Ik zing het liefst een rustig liedje, dat past beter bij mijn stem. Mijn favoriete liedje zou gaan over iets heel ergs dat gebeurd is. Over Haïti of zo. Mijn liedje moet wel ergens over gaan." En dat er straks in Utrecht een veelvoud van het zeshonderd man tellende publiek in Terneu zen naar Skip op het podium kijkt, laat hem Siberisch: Ik zing voor mezelf, niet voor het pu bliek!" DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Elstar 2 kilo 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 Kiwi's10 stuks Bospeenper bos Kogelspruiten1 kilo Andijvie 1 kilo Paprika 'Stoplicht' 1 zak Kogelspruiten1 kilo Galia meloen Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30-12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30-16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) krabbendijke - De gemeente Rei- merswaal roept eigenaren van bootjes die bij het strandje Roels hoek op het droge liggen, hun be zit elders te stallen. De vaartuigjes moeten namelijk weg vanwege de dijkversterkingswerkzaamheden die over enkele weken beginnen. Bij de gemeente is echter niet be kend van wie de bootjes zijn, daar om roept zij eigenaren op hun be zit weg te halen. Bootjes die er op 15 maart nog liggen, worden door de gemeente verwijderd op kosten van de eigenaar. Mensen die hun bootje na afronding van het dijk werk weer bij Roelshoek willen leggen, moeten dat melden via 0113-395318. tholen - De twee hoveniersbedrij ven aan de Postweg in Tholen, die vorige week slachtoffer werden van een inbraak, kunnen nog een paar weken niet optimaal werken. De buit van de inbraak was enorm. Vrijwel al het (elektrische) gereedschap werd gestolen. Jaco van Dis, eigenaar van beide ondernemingen, spreekt van een drama. Hij heeft zijn mensen naar huis moeten sturen, omdat er niet meer gewerkt kan worden. „Ik ben in gesprek met de verzeke ring", stelt hij. „Daarmee kom ik er hopelijk snel uit. Het kleinere gereedschap heb ik daarna binnen een dag in huis, maar op het grote re materiaal zit een paar weken le vertijd." Van Dis kan nog steeds nauwelijks bevatten dat hij slacht offer is geworden van inbraak. „De beveiliging was dik in ordé", zegt hij. „Alles was gedaan in overleg met de verzekeraar. We zullen het nu weer aanpassen, maar daar zeg ik natuurlijk niets over." Van Dis heeft de indruk dat de in braak bij de politie weinig priori teit heeft. Er zou geen sporenon derzoek zijn gedaan. Een woord voerster van de politie beaamt dat. Voor sporenonderzoek hebben wo ninginbraken voorrang. „Maar er loopt nog wel degelijk onderzoek naar de inbraak bij de hovenier." twintig man groot zijn geweest, schat Lampert. Namen kent hij niet: het peloton bestaat immers uit allerlei gestrande militairen. Zijn 'slapie' Geschiere leeft niet meer. Verder weet hij nog dat hij met iemand van Domburg pa trouilles liep en dat er een 'in- do-man' bij was uit Middelburg. „Die was erg stil. Aan zijn em bleem kon je zien dat hij in Korea was geweest." De week op Noord-Beveland maakt diepe indruk. „Ons werk was patrouille lopen van Colijn naar Kats en terug. Onderweg moesten we kijken wat er aange spoeld was. Ik heb zelf gelukkig nooit mensen naar boven moeten trekken. Mijn collega's wel. Zij von den een meisje van een jaar of vijf in nachtjapon." De militairen zien er ook op toe dat plunderaars geen kans krijgen. „Als ze zouden weg lopen, moesten we schieten weet Lampert nog. „Maar ik was niet van plan om iemand daar de dood in te jagen." Colijnsplaat is als door een won der gespaard gebleven. De legende heeft Lampert altijd gefascineerd. Als dorpsbewoners het in de ramp nacht bijna niet meer redden om met hun lichaamskracht de vloed planken tegen te houden, werpen de golven recht voor de coupure een schip op de kade. Zelf wordt de boerenzoon in fe bruari '53 vooral getroffen door de aanblik van verdronken paarden, koeien, geiten, schapen en var- kèns. Veel contact met de plaatselijke be volking is er niet. Voor de hongeri ge soldaten worden pakketten met voedsel gedropt. Het vliegtuig vliegt zo laag over het voetbalveld dat Lampert het tijdens het vlag gen op een lopen zet. „Toen ik die korven op mijn hoofd af zag ko men, dacht ik: 'Ik ben weg'." Jaren heeft hij niet meer aan de na dagen van de watersnood gedacht. Maar sinds de vijftigjarige herden king in 2003 gaan zijn gedachten steeds vaker terug. Hij bespeurt ga ten in zijn verhaal. Daarom wil hij een reünie organiseren met de dienstplichtigen die samen met hem in Colijnsplaat waren. „Ik wil weten hoe die mannen die tijd hebben beleefd en hoe zij hun er varingen verwerken." Dienstplichtig soldaat Piet Lampert in 1953 Wie zich wil aanmelden voor de reü nie kan contact opnemen met 0118-551982 of mailen naar lampertsr@zeelandnet.nl wat extra warmte gooien ze hun jassen daar overheen. De groep zal zo'n achttien tot voorlezen van de 62 Kruiningse slachtoffers door leerlingen van de drie basisscholen (foto) in het dorp en een.kranslegging bij het waters noodmonument van Jan Wolkers in de tuin van de kerk. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71