Soldaat tijdens de Ramp zc Op de Lage Markt staan de lichten op zomertijd O Dansmarathon levert ruim 6100 euro op Opfriscursus 50-plus bij Internetcafé Inloopsymposium over borstkanker Digitale stemkastjes op cbs De Poeljeugd GEHEUGEN OPFRISSEN Biggekerkenaar was week op Noord-Beveland Goes opent loket voor vergunningen Veel belangstelling voor herdenking Ramp Lichtjes voor de jarige koningin dinsdag 2 februari 2010 GOES De dansmarathon die Janvier Dan- cemasters in Goes afgelopen zater dag heeft gehouden voor Haïti, heeft ruim 6100 euro opgebracht. Honderden leerlingen van Janvier hebben de hele nacht door ge danst. De opbrengst van de actie voor kin derdorp Bon Repos te Haïti van ba sisschool Het Kompas in Yerseke heeft 2250 euro opgebracht. WISSENKERKE Het Internetcafé Noord-Beveland in het Amaliahof in Wissenkerke houdt een opfriscursus computer gebruik voor vijftigplussers. De cur sus behandelt de basishandelingen Windows XP, het opslaan van be standen, e-mail behandelen en usb-sticks gebruiken. Aanmelden bij ouderenadviseur J. van Dalen, Voorstraat 31 in Wissenkerke of het gemeentelijk informatieblad. GOES In het Admiraal de Ruyterzieken huis in Goes is op vrijdag 5 maart een inloopsymposium over borst kanker. Het symposium is bedoeld voor patiënten en mensen die in de zorg werken, 's morgens zijn er lezingen en 's middags kunnen mensen workshops volgen, onder meer over werk en lymfedrainage. Aanmelden kan via het patiënten servicebureau: 0113-234881 'S-H.HENDRIKSKINDEREN De leerlingen van christelijke basis school De Poeljeugd in 's-Heer Hen drikskinderen werken sinds vorige week met digitale stemkastjes. Ie der kind heeft zo'n stemkastje, dat nog het meest weg heeft van een mobiele telefoon. De onderwijzer stuurt via het digitale schoolbord een klassikale vraag, via het stem kastje kan elke leerling afzonder lijk antwoord geven. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De Lage Markt in Scherpenisse is sinds vrijdag aarde donker in de avond- en nachtelijke uren. „Die dag werden er nieuwe lantaarnpalen geplaatst en kenne lijk staan die ingesteld op zomer tijd", zegt bewoner Chris Schram. „Vrijdag hebben we de gemeente gebeld, maar die wilde er niets aan doen in het weekend." De straatverlichting gaat sinds vrij dag pas om elf uur 's avonds aan. De volgende morgen floept hij om half acht, als het nog donker is, weer uit. Schram noemt die situa tie levensgevaarlijk. „Het is echt pikkedonker. Dat er geen ongeluk ken zijn gebeurd, is naar mijn me ning meer geluk dan wijsheid. Ik heb de afgelopen dagen een paar keer auto's horen toeteren. Ver moedelijk waren dat automobilis- PIXAR knip de bon uit de zaterdagkrant! door Seima Osman ten die opeens iemand voor zich zagen opdoemen." Schram vindt het kwalijk dat de gemeente het probleem niet met- eén wilde verhelpen toen het vrij dagavond door bewoners werd ge meld. „De storingsdienst had moe ten komen", vindt hij. „Dat is mis schien niet leuk, maar je kunt be ter even een mannetje sturen, dan later een ambulance." Een woordvoerster van de gemeen te laat weten dat het voor de piket medewerker niet mogelijk is om ter plaatse iets aan de straatverlich ting te doen. Daarom is vrijdag niet meteen actie ondernomen. „Delta moet ervoor zorgen dat de schakeling van de lantaarnpalen goed is ingesteld", aldus de woord voerster. „Wij hebben vandaag weer contact met het bedrijf ge had. Ze zullen het op zeer korte termijn in orde maken." T arenlang waren de gebeurte- I nissen rond de ramp van 1953 I voor Piet Lampert (78) uit Big- I gekerke niet meer dan een sla- pende herinnering. Maar met het klimmen der jaren, groeit het verlangen om zijn geheugen aan te vullen. Hij zou graag in contact ko men met andere soldaten uit het groepje waarmee hij de eerste da gen na de ramp hulp ging verle nen op Noord-Beveland. „Althans dat dachten we, dat we hulp gingen verlenen", blikt Lam pert terug. Hij weet nog hoe de mi litairen in de Generaal Majoor Berghuiskazerne in Middelburg twee katoenen dekentjes de man kregen en wat stenguns met muni tie. „Ik dacht: Wat moeten we daar nou mee, we gaan toch men sen redden?" Eigenlijk is het puur toeval dat de 21-jarige soldaat tijdens de ramp nacht op verlof is. Hij is nog maar pas gelegerd in Roermond, maar krijgt toestemming om naar een feestje bij zijn verloofde op Koude- kerke te gaan. Die zaterdagavond slaapt hij niet thuis. „Op de terug weg was het zulk bar weer dat mijn schoonmoeder mij niet al leen naar huis wilde laten lopen. We liepen met zijn vieren of vij ven aan de arm, zo hard stormde het", herinnert hij zich 57 jaar la ter nog. 's Ochtends vroeg klinkt op de ra dio het bevel dat alle militairen zich bij de dichtstbijzijnde kazer ne moet melden. Urenlang schept Lampert zandzakken bij Ramme- kens. Na een paar uur slaap wordt hij ingedeeld in een groepje dat naar Noord-Beveland gaat. Wat de mannen daar zien, maakt diepe indruk. Lampert pakt een fo to van de Torendijk in Kortgene die net na de overstroming is ge maakt. „Toen wij daar aan land kwamen, knipperden we met on ze ogen. En het werd stil. Ik zag nog een paar ligusters in de grond staan en een damhekje, verder was alles weggespoeld. Dat beeld ver geet ik van mijn leven niet." Die hele tweede februaridag lopen ze onder leiding van een ser geant-majoor kris-kras over Noord-Beveland. „Het was al don ker toen we in Colijnsplaat aan- GOES - De gemeente Goes heeft sinds gisteren een vergunningenlo ket. Dat is een balie voor inwo ners, bedrijven en instellingen waar specialistische kennis aanwe zig is over gemeentelijke vergun ningen. Het is geïntegreerd in de huidige publieksbalie in het stads kantoor. Bij het loket kan straks een zogeheten omgevingsvergun ning worden aangevraagd; een in tegrale vergunning waarvoor slechts één procedure hoeft te wor den doorlopen. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag 090.00 tot 12.30 uur, zaterdag 10.00 tot 12.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur. kwamen. In de lagere school in de Voorstraat liggen zes pakjes stro klaar. „Dat hebben we uitgestrooid en toen zijn we gaan slapen." Lam pert kruipt samen met Jos Ge- schiere onder drie dekens. Voor KRUININGEN - Ongeveer tweehon derd bezoekers waren gisteravond aanwezig bij de herdenking van de Ramp in Kruiningen. In de Johannes- kerk werd voor het eerst sinds jaren weer officieel stilgestaan bij die ge beurtenis, op initiatief van een re cent opgericht lokaal comité. Het programma bestond onder meer uit de voordracht van de door dominee Van Dijk geschreven inleiding van het boek 'Boven Water' van Sjaak van Loo door burgemeester Jan Huisman, muziek, gedichten, het WEMELDINGE - Eigenlijk was ze zondag al jarig, maar dat is natuurlijk geen dag om een lampionoptocht ter ere van koningin Beatrix te houden. En dus liepen de kinderen van Wemeldinge gisteren met hun lichtjes door het dorp, onder begeleiding van muziekvereniging OKK. foto Ronald den Dekker 1 www.pzc.nl/blog/oranjeboven dorp, c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70