zeeland 119 Goese weeskinderen Voorwerk uitbreiding raadhuis kost 5,4 ton Mede-oprichtster Redt de Kaloot overleden Kindercarnaval in de Coese Polder Carnavalsmis in kerk van Kwadendamme Kindertheater van Jeroen van den Berg Alsndijk De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! dinsdag 2 februari 2010 door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Atelier Kempe Th ill uit Rotterdam mag zich stor ten op een verbouw- en uitbrei dingsplan voor gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. De uitwerking van de plannen tot en met het bestek kost 540.000 eu ro. Het voorontwerp van Kempe Thill werd door een selectiecom missie gekozen uit 25 inzendingen. Om te voorkomen dat het bij een voorlopig ontwerp blijft, heeft Bor sele de kosten in beeld gebracht tot het bouwplan volledig besteks- gereed is. „Een compleet plan, waarmee wij zo de aanbesteding in kunnen. Dit voorkomt dat wij weer een plan OUDELANDE Mede-oprichter van Vereniging Redt De Kaloot Addie den Herder uit Oudelande is zaterdag onver wacht overleden. Ze is 62 jaar ge worden. Ze kreeg bekendheid door haar strijd voor behoud van De Ka loot, het strandje in het Sloegebied dat zou moeten wijken voor een containerterminal. Addie den Her der wordt vrijdag begraven. Daar aan voorafgaand vindt om 13.30 uur een afscheidsdienst plaats in de protestantse kerk in Oudelande. GOES De reguliere kinderdisco van stich ting Buurtwerk Goese polder wordt zaterdag 6 februari omgeto verd tot kindercarnaval. De grote zaal van wijkcentrum De Spinne verandert voor die gelegenheid in een feestzaal, waar vooral carna valsmuziek wordt gedraaid. De organisatie roept zowel kinde ren als begeleiders op om in carna- valskledij te komen. Wie het leukst is uitgedost, kan een verrassing te gemoet zien. Aanvang: 19.00 uur. op papier maken, het laten liggen en er vervolgens weer andere idee ën ontstaan. Wij hebben in de loop der jaren voldoende van deze sessies gehad en betaald", meldt het college van burgemeester en wethouders in een raadsvoorstel. De gemeenteraad besluit donder dag over het voorstel om 540.000 euro beschikbaar te stellen voor de voorbereidingskosten. Als zij ak koord gaat, worden nog deze maand alle benodigde gegevens voor de bouw aangescherpt. Voor de uitbreiding en renovatie wil het college maximaal 7,5 mil joen euro uittrekken. Het definitie ve ontwerp moet eind dit jaar klaar zijn, zodat begin 2011 de schop de grond in kan. KWADENDAMME In de Bonifaciuskerk in Kwaden damme wordt zondag 7 februari een carnavalsmis gehouden. Het thema is 'Me bin 'n eel ende', verwijzend naar het 33-jarig be staan van de carnavalsvereniging. In carnavalskringen is dat een jubi leum (drie keer elf). Het thema zal als een rode draad door de viering heen lopen. De mis begint op een speciaal tijdstip: elf minuten voor elf. Het is één van de weinige ke ren in het jaar dat de kerk vol zit. GOES De vrije evangelische gemeente in Goes houdt zondag 7 februari een kinderbijeenkomst met poppenspe ler Jeroen van den Berg. In het theaterstuk 'Lang zal je le ven' worden de kinderen meegeno men naar het hof van de koning. Daar vindt het bruiloftsfeest van zijn zoon plaats. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Bethel- kerk. Die is te vinden aan de Tulp straat 2 in Goes-Oost. De zusters Hoogmoet^waaien in 1910 de scepter over het weeshuis. Ze zijn kil, zelfs onrechtvaardig. In de slotscène zegeviert toch het recht. Rina 't Hart zorgt (vanzelf sprekend...) dat de zusters van hun voetstuk vallen, waarmee het ge zegde 'hoogmoed komt voor de val' dik wordt onderstreept. Vrij heid, harmonie, die elementen klinken ook door in lied Mens durf te leven (Dirk Witte, 1917) dat als een rode draad door de voor stelling loopt. Rina 't Hart ging in de voor bereiding niet over één nacht ijs. Ze speurde zelfs naar senioren die begin vorige eeuw waren opgegroeid in het weeshuis. Met succes. Henny Kos ter: „Uiteindelijk ontmoette ze de heer Glopper, die al ver door de tachtig is. Hij woont in Goes. We hebben vrijkaartjes gegeven, maar hij weet nog niet of hij komt." Alsndijk legt met Hoogmoet de lat weer een stukje hoger. Nog nooit stond de toneelvereniging met een avondvullende voorstelling in De Mythe. Er is dan ook veel zorg be steed aan decors, licht en geluid. Pr-medewerker en lid Rien Freriks van Alsndijk vindt dat vooral voor zitter Coen Leeflang applaus ver dient. „Hij heeft een slim decoront werp gemaakt. Het bestaat uit drie delen, die we kunnen roteren, zo dat we van scène kunnen wisselen zonder de gordijnen te sluiten. We hebben drie speellocaties nage bootst: het bureel van de gezusters Hoogmoet, de eetzaal van de oude mannen en vrouwen én uiteraard de Manhuistuin." Als is het een relatief kleine toneel vereniging, de jubilaris kan wel bo gen op een handige, hardwerken de achterban. Zo is bijvoorbeeld ac cordeonist Monty van Belzen in de voorbereiding een steunpilaar. Hij verzorgt ook de muziek in de Hoogmoet. Ook de mannen van de techniek Leeflang en Tom van Croonenburg zijn onmisbaar om een gedegen productie neer te kun- •nen zetten. Daarnaast kostte het speurwerk om authentieke kos tuums op te duikelen. „Dat is wel gelukt, maar met de nodige moei te", vertelt Koster. Verder is de hulp ingeroepen van enkele gastspelers en een ballet groep van Dancepoint, waarvan twintig leerlingen in de huid van de weesmeisjes kruipen. Kortom, alles is gedaan om er een volwas sen voorstelling van te maken. Nu maar afwachten of De Mythe vol loopt. „Er zijn al 250 kaarten weg. Bij succes kunnen we Hoogmoet misschien ook elders spelen. Of van de zomer een keer in de Man huistuin. Dat zou geweldig zijn." De tragikomedie Hoogmoet van Alsndijk is vrijdag 12 februari vanaf 20.00 uur te zien in theater De My the in Goes. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kas sa of in de voorverkoop: 0113- 227840 of mfreriks@zeelandnet.nl Op dit moment zijn 250 kaarten weg. De grote zaal van De Mythe telt 540 stoelen. Alsndijk ontvangt voor deze pro ductie van de gemeente Goes een eenmalige activiteitensubsidie van 1050 euro.' De reguliere subsidie bedraagt 500 euro. Alsndijk is ook te boeken voor workshops en bedrijfsfeesten met op maat gesneden sketches. Meer informatie is te vinden op: www.alsndijk.nl Agaath de Bokx (links) en Rien Freriks. Volg de berichtgeving in de aanloop naar Koninginnedag in Zeeland ook op www.pzc.nl/ oranjehoven f MEEST GELEZEN 1. Bezuinigingen zullen pijn doen F 2. Automobilist belandt in sloot I 3. In de berm door gladheid L STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ORANJE BOVEN Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69