PZC Zwarte dagen op de Bevelanden Gefluit BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 24 ONGELUKKEN Dode iri Kortgene, gewonden in Oudelande en Heinkenszand Leerlingen van De Tweern springen spullen bijeen voor toekomstig weeshuis Vergeten slachtoffers van de Ramp ontdekt Groepswoningen voor dementen in gebruik Staatssecretaris De Jager naar Zeeland almanak Dinsdag 2 februari 2010 Hoogmoet vertelt het verhaal van de Goese weeskinderen Erik Wille is een soort van zingend museum Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Op de Bevelanden zijn de afgelopen dagen opvallend veel on gelukken gebeurd. Bij twee ervan waren dodelijke slachtoffers te be treuren, bij andere gewonden. De gladheid speelde daarbij een rol. Een 6o-jarige vrouw uit de ge meente Noord-Beveland is giste ren aan het einde van de middag bezweken aan de verwondingen die zij 's ochtends had opgelopen bij een ongeluk op de Kortgeense- weg in Kortgene. De vrouw werd rond 8.oo uur ge schept door een auto, bestuurd door een 24-jarige vrouw uit de ge meente Noord-Beveland. Donder dagavond overleed een 18-jarige jongen uit de gemeente Kapelle bij een eenzijdig ongeval op de Post weg in Yerseke. Bij beide dodelijke ongevallen speelde gladheid volgens de politie geen rol. Dat was wel het geval bij een ongeluk nabij de kruising Oudepolderdijk/Tolhoekweg in Oudelande, waarbij gisterochtend twee .personen gewond raakten. De auto reed rond 10.30 uur van een talud. Brandweer- en ambulan cepersoneel sprongen bij om het koppel uit hun benaderde positie te bevrijden. De beide gewonden zijn per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De weg was kor te tijd afgesloten voor het verkeer. Op de A58 bij Heinkenszand be landde, eveneens als gevolg van de gladheid, gisterochtend een 28-jari- ge automobilist uit de gemeente Reimerswaal met zijn auto in de sloot. Hij is met nekklachten over gebracht naar het ziekenhuis. Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan verkeersveiligheid Zee land (ROVZ) heeft geen verklaring voor het grote aantal ongelukken. „Het is triest dat het allemaal zo ge concentreerd is. Dat is puur toeval, hoewel het weer een rol lijkt te spelen." Volgens een politiewoord voerster is het weer van de laatste dagen verraderlijk. „Toen het in de cember zo glad was, lag er ook sneeuw. Nu niet echt en daardoor verwacht je de gladheid minder." Rhebergen van het ROVZ kan zich vinden in de oproep van Con sument en Veiligheid aan gemeen ten om meer te doen aan het ijs- en sneeuwvrij houden van binnen wegen. GOES - Leerlingen van De Tweern, basisschool voor speciaal onderwijs in Goes, konden giste ren hun energie kwijt op twee springkussens. In ruil daarvoor zamelden de leerlingen onder meer schoolspullen, kinderkleding en verzor gingsproducten in voor een toekomstig wees huis in Haïti. Vrienden van leerkracht Misa Le- koska zijn, samen met andere familieleden, ei genaar van een groot huis in Petionville, twin tig kilometer van de hoofdstad Port-au-Prince vandaan. De familie heeft na de aardbeving be sloten het huis om te bouwen tot een wees huis voor ongeveer vijfenveertig kinderen. Af gelopen dagen waren er diverse acties voor Haïti. Zo dansten leerlingen van basisschool De Poeljeugd uit 's Heer Hendrikskinderen in 55,5 minuten 2808 euro bij elkaar voor giro 555. Bij dansschool Janvier werd zaterdag ook gedanst tijdens een tien uur durende dansma- rathon. Deze bracht ruim 6100 euro op. De opkomst bij de Zumba-workshops, georgani seerd door Dansstudio Shirley, viel tegen. Vijf tig mensen schreven zich in, samen waren zij goed voor 500 euro. foto Ronald den Dekker OUWERKERK Naar aanleiding van een oproep zijn zes vergeten slachtoffers van de Ramp van 1953 bekend gewor den. Daarmee komt het totaal aan tal slachtoffers op 1842. Het gaat om mensen uit Heinin gen, Middelharnis, Sommelsdijk, Oude Tonge en Vierpolder. Het onderzoek loopt nog. Wie meer informatie heeft over slacht offers van de Ramp wordt ver zocht dit door te geven aan Arie Kuijvenhoven (010-4601908). 'S-HEERENHOEK De groepswoningen van woonzorg centrum Theresiahof in 's-Heeren- hoek zijn sinds gisteren bewoond. Daarmee vervolgt zorgaanbieder SVRZ haar uitbreiding van het aan tal verpleeghuisplaatsen in de ge meente Borsele. In de groepswo ningen in 's-Heerenhoek kunnen mensen met dementie terecht. La ter dit jaar komen er ook dergelijke woningen in Ovezande. SVRZ werkt daarvoor samen met wo ningcorporatie R8cB Wonen. GOES Staatssecretaris Jan-Kees de Jager bezoekt maandag 8 februari Goes en Kapelle. Met zijn bezoek onder steunt hij de campagne van de loka le CDA-afdelingen. De Jager gaat on der meer naar Arbeidstrainings- en coachingscentrum De Loods en het Ostrea Lyceum (locatie Bergweg) waar hij met scholieren in gesprek gaat over politiek. Vanaf 16.30 uur dineert de staatssecretaris met jon ge ondernemers. Het avondpro gramma vindt plaats bij Sligro BV. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse vrouw had al lange tijd last van een irritant soort gejluit en gesuis in haar oor. Tot driemaal toe bezocht ze een huis arts in de hoop dat hij haar kon hel pen. Telkens hoorde ze, tussen het gejluit en gesuis door, dat medici daar niets aan kunnen doen. Zonder enig onder zoek vertelden ze dat ze er maar mee moest leren leven. Na heel lang aandringen was uitein delijk de laatste huisarts bereid om haar een verwijsbriejje voor een spe cialist te geven. Deze arts verzekerde haar echter dat ook die gespeciali seerde medicus haar niet zou kunnen helpen. Dat viel echter toch iets an ders uit dan ingeschat. De specialist pakte namelijk zijn oor kijker, zag dat er diep in haar ge hoorgang een smerige prop zat, ver wijderde die waarna de Vlissingse Jluitend het ziekenhuis verliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67