Wielrenster Birgit Lavrijssen 261 sport Terneuzense duivenkampioenen gehuldigd Kaylee Dieleman verkast naar Sinaai Wielrenner Di Luca twee jaar geschorst NOAD'67 en Arsenal halen banden aan Martijn Rentmeester blijft koploper RONDE VAN QATAR Steeds meer Zeeuwse wielrensters kunnen zich meten met de nationale top. Bi reit Lavrijssen rijdt 8irgit LavriJsse"is de derde Zeeuw- sinds kort ook voor een protourploeg. P\oeg rijdt. dinsdag 2 februari 2010 TERNEUZEN Keepster Kaylee Dieleman verruilt Smerdiek voor Sinaai Girls. Die voetbalploeg uit Sint-Niklaas speelt op het hoogste Belgische niveau in de eerste klasse en is regerend na tionaal bekerhouder. Sinaai Girls staat op de tweede plaats. ROME Het Italiaans olympisch comité Co- ni heeft Danilo di Luca gisteren voor twee jaar geschorst wegens dopinggebruik. De Italiaanse wielrenner werd vo rig jaar in de Ronde van Italië, waar hij tweede werd, tot twee keer toe betrapt op het verboden middel cera. Di Luca moet ook een boete van 280.000 euro betalen. MIDDELBURG Voetbalvereniging NOAD'67 uit Sint Philipsland en Arsenal Soccer School hebben de samenwerking versterkt. Naast de Voetbalschool worden in 2010 ook de activiteiten Arsenal select en Keep it Simple aangeboden op het sportpark aan de Zijpestraat. Arsenal Soccer School, een onderdeel van Arsenal FC uit Londen, heeft als doel jeugd voetballers te helpen bij hun ont wikkeling. MIDDELBURG Martijn Rentmeester blijft alleen koploper in het Zeeuws damkam pioenschap. Het inhaalduel tussen zijn twee be langrijkste concurrenten, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse, eindigde gisteren na een gelijkopgaande par tij in een gelijkspel. Twee ronden voor het eind heeft Rentmeester één punt voorsprong op De Leeuw en twee op Kasse. Nederland mag op de Olympische Winterspelen in Vancouver blij zijn met vijf medailles reageer op www.pzc.nl/sport EBE312S& reacties: 601 Feyenoord-Ajax is de enige wedstrijd in de eredivisie die er toe doet. eens 7M 57% oneens 43% Lees het verslag over de reacties op www.pzc.nl/sport Op woensdag 3 februari 2010 om 14:00 uur uur houden wij i.o.v. Stichting Woongoed Middelburg in het openbaar een EXECUTIEVEILING Deze veiling vindt plaats aan het adres Nieuwe Kerkgang 1-d, te 4331 BE Middelburg ten laste van S.A.A. Kenawy, h.o.d.n. aldaar Pasodoble. Te koop wordt aangeboden de gehele invantaris van een restau rant. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. 1 se die voor een internationale top- door Koen de Vries KAPELLE - Niet alleen het Zeeuwse mannenwielrennen zit na jaren van armoe weer in de lift. Er zijn ook steeds meer Zeeuwse vrou wen die zich kunnen meten met de nationale top. Na Anne Evers- dijk en Agnieta Francke mag nu ook Birgit Lavrijssen zich lid van een protourploeg noemen. Deze week debuteert ze voor het Red Sun Cyclingteam in de Ronde van Qatar. Birgit Lavrijssen interviewen is geen gemakkelijk karwei. In haar ouderlijk huis loopt een teckel die zijn scherpe tanden laat zien en vervaarlijk gromt en blaft. De wiel renster zelf heeft ook wel iets van dat viervoetertje. Dat bijterige, dat vasthoudende heeft haat - in com binatie met een flinke dosis talent - in korte tijd tot een wielrenster gemaakt met wie menigeen reke ning moet houden. „Ik moet nog steeds denken aan wat de bonds coach Johan Lammerts vorig jaar na het WK in Moskou tegen me zei", vertelt de negentienjarige in woonster van Kapelle als het over haar mentaliteit gaat. „Hij zei: 'goed gevochten'. En niet: 'goed ge reden'. In het laatste rondje zag ik helemaal scheel, mijn benen blok keerden volledig. Toch bleef ik doorknokken en werd 22e." Ze ver telt ook over het junioren EK van vorig jaar in Hooglede, België. Ze was de hele nacht ziek, reed op an- ti-overgeefmiddel en werd toch nog 58e van de 90 deelneemsters. Aan het eind van het afgelopen sei zoen vroeg Lavrijssen zich af hoe ze verder moest. Ze stapte van de junioren over naar de beloften en twijfelde of ze bij de Zeeuwse for matie Rabo Lady Force moest blij ven. Johan Lammerts adviseerde contact op te nemen met RedSun, Birgit Lavrijssen: „Ik ga er alles aan doen om hogerop te komen." een internationaal getinte vrou- wenploeg. Birgit Lavrijssen schreef een mailtje naar ploegleidster Hei di van de Vijver en mocht op ge sprek komen. Er moet een vonkje over gesprongen zijn, want niet veel later mocht de Zeeuwse een contract ondertekenen en was ze lid van de ploeg waarvan ook de Zweedse Emma Johansson deel uitmaakt, de nummer twee van olympische wegwedstrijd in Pe king. Dat Lavrijssen van de ploeg leidster meteen aan de eerste de beste vrouwenkoers van het sei zoen mag deelnemen, en dan nog wel in Q_atar, heeft iedereen ver rast. Het jonkie in het team mocht samen met nog vijf anderen van het dertienkoppige team naar het Midden-Oosten afreizen, waar het nu 28 graden is. „Misschien heeft het met mijn trainingen van deze winter te maken", zegt Birgit na sa menspraak met haar moeder. „Ik geloof dat de ploegleider daar wel tevreden over is." Dat kan ook haast niet anders. De Kapelse, 55 kilo's licht maar toch nog iets te zwaar om topprestaties door Fred Rabout SAS VAN GENT - Zaal Reseda in Sas van Gent was afgelopen vrijdag het domein van duivenliefheb- bers. Tijdens de kampioenendag van Samenspel 2 stonden de 'ge broeders Scheele' uit Terneuzen centraal. Vader Arjaan, moeder Met je en zoon Jaap waren ook de ze keer niet van het podium weg te slaan. De Terneuzense wethou der van sport Adhemar van Waes was naar Reseda gekomen om de kampioenencombinatie te huldi gen. De familie kende immers een seizoen 2009, dat moeilijk te evena ren - laat staan overtreffen - zal zijn. Van Waes had het allemaal netjes opgezocht. Vijf provinciale zeges, een keer de snelste van Zee land (was geen provinciaal con cours), veertien zeges in het Sa menspel, Generaal van Zeeland, Generaal Marathon kampioen van Zeeland en Generaal Samenspel 2. Daarnaast behaalden ze nog een aantal discipline-kampioenschap- pen in Afdeling en Samenspel. Een seizoen met goud omrand. Er waren verschillende toespra ken, onder andere van Adri de Bruijne (voorzitter Samenspel 2), Peter Provoost (voorzitter Afdeling Zeeland) en Adhemar van Waes. Dit onder toeziend oog van niet al leen collega-du ivenliefhebbers, maar ook van vele familieleden van de winnaars, die door Adrie de Bruijne waren 'getipt'. Vlak voor de huldiging kwamen ze 'on verwachts' binnen vallen. De Bruijne toonde zich teleurge steld dat de Scheeles niet in aan merking komen voor de titel sport man of sportploeg van het jaar van de gemeente Terneuzen. „Toen ik ze ging aanmelden, kreeg ik te horen dat ze van deelname waren uitgesloten. Dit omdat het een sport met dieren betrof. Dan vraag ik me af of ook paarden sport is uitgesloten. Gelukkig heeft de wethouder wat goed gemaakt." De familie Scheele werd vrijdag gehuldigd in zaal Reseda in Sas van Gent. foto Huib de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64