veilige toekomst Soldaat van toen zoekt collega's Hoveniers nog weken in de penarie na inbraak ZOAfe Tweede extra voorstelling van Julie Julia dinsdag 2 februari 2010 In Nieuwerkerk werd de herdenking bijgewoond door leerlingen van de School met de Bijbel en OBS Duiveland. Wethouder WijnandRenden en burgemeester Gerard Rabelink leggen een krans bij het monument in Ouwerkerk. Rampherdenkingen maken op Schouwen- Duiveland bij hen die het meemaakten nog steeds veel emoties los. Elk jaar weer. Op de foto Mevrouw Adrie Harinck-Sies uit Ouwerkerk. door Selma Osman X arenlang waren de gebeurtenis- I sen rond de ramp van 1953 I voor Piet Lampert (78) uit Big- gekerke niet meer dan een sla pende herinnering. Maar met het klimmen der jaren, groeit het ver langen om zijn geheugen aan te vullen. Hij zou graag in contact ko men met andere soldaten uit het groepje waarmee hij de eerste da gen na de ramp hulp ging verle nen op Noord-Beveland. Lampert weet nog hoe de militai ren in de Generaal Majoor Berg huiskazerne in Middelburg twee katoenen dekentjes de man kregen en wat stenguns met munitie. Ei genlijk is het puur toeval dat de 21-jarige soldaat tijdens de ramp nacht op verlof is. Hij is pas gele gerd in Roermond, maar krijgt toe stemming om naar een feestje bij zijn verloofde op Koudekerke te gaan. 's Ochtends vroeg klinkt op de radio het bevel dat alle militai ren zich bij de dichtstbijzijnde ka zerne moet melden. Urenlang schept Lampert zandzak ken bij Rammekens. Na een paar uur slaap wordt hij ingedeeld in een groepje dat naar Noord-Beve land gaat. De groep zal zo'n acht tien tot twintig man groot zijn ge weest, schat Lampert. De boeren zoon wordt vooral getroffen door de aanblik van verdronken paar den, koeien, geiten, schapen en varkens. laren heeft hij niet meer aan de na dagen van de watersnood gedacht. Maar sinds de vijftigjarige herden king in 2003 gaan zijn gedachten steeds vaker terug. Hij bespeurt ga ten in zijn verhaal. Daarom wil hij een reünie organiseren met de dienstplichtigen die samen met hem in Colijnsplaat waren. Wie zich wil aanmelden voor de reünie kan contact opnemen met 0118-551982 of mailen naar lampertsr@zeelandnet.nl Topambtenaar van het ministerie van Verkeer en Waterstaat Wim Kuijken was tijdens zijn eerste werkdag als Delta-commissaris present bij de watersnoodherdenking bij het waters- noodmuseum in Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema foto Dirk-Jan Gjeltema. Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hord nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. THOLEN - De twee hoveniersbedrij ven aan de Postweg in Tholen die vorige week slachtoffer werden van een inbraak, kunnen nog een paar weken niet optimaal werken. De buit van de inbraak was enorm. Vrijwel al het (elektrische) gereedschap werd gestolen. Jaco van Dis, eigenaar van beide ondernemingen, spreekt van een drama. Hij heeft zijn mensen naar huis moeten sturen, omdat er niet meer gewerkt kan worden. „Ik s ben in gesprek met de verzeke ring", stelt hij. „Daarmee kom ik er hopelijk snel uit. Het kleinere gereedschap heb ik daarna binnen een dag in huis, maar op het grote re materiaal zit een paar weken le vertijd." Van Dis kan nog steeds nauwelijks bevatten dat hij slacht offer is geworden van inbraak. „De beveiliging was dik in orde.", zegt hij. „Alles was gedaan in overleg met de verzekeraar. We zullen het nu weer aanpassen, maar daar zeg ik natuurlijk niets over." Van Dis heeft de indruk dat de in braak bij de politie weinig priori teit heeft. Er zou geen sporenon derzoek zijn gedaan. Een woord voerster van de politie beaamt dat. Voor sporenonderzoek hebben wo ninginbraken voorrang. „Maar er loopt nog wel degelijk onderzoek naar de inbraak bij de hovenier." ZIERIKZEE - Wegens zeer grote pu blieke belangstelling geeft filmthea ter FiZi in Zierikzee vanmiddag een tweede extra voorstelling van de film julie Julia van regisseur Nora" Ephron. In de hoofdrollen spelen Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina en Linda Emond. julie Julia is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van twee vrouwen die uit verveling gingen koken en ontdekten dat je met de juiste combinatie van passie, lef en ingrediënten alles kunt bereiken, vooral Meryl Streep is op dreef met haar en uitbundige vertolking van Julia Child. De film begint van middag om 14.00 uur. Woord -Daad www.woordendood.nl giro 733, Gorinchem www.zoo.nl giro 550, Apeldoorn Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcos en Red een Kind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59