i8l zeeland Geen gouden bergen voor Herdenking Ramp in teken de binnenstad J Talentontwikkeling bij Voetbalschool van DFS POLITIEK DEBAT Tijd voor verandering HERDENKINGEN De watersnoodramp wordt op Schouwen-Duiveland op meerdere dorpen herdacht. De centrale herdenking is bij het watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Cd-opname scholen met MusicalExpres Politiek debat tijdens vergadering dorpsraad Vergeten slachtoffers De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! dinsdag 2 februari 2010 door AM Pankow ZIERIKZEE - Hoe heftig Bewoners belangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) gisteravond tijdens een poli- tek debat ook aandrong op snel heid bij het realiseren van een mas- terplan, de meeste fracties lieten zich niet verleiden tot de belofte van gouden bergen. 'Het Masterplan Zierikzee dient in nauwe samenwerking met betrok ken burgers en ondernemers te worden ontwikkeld en uitgevoerd opdat het heringerichte autovrije Havenplein in zon een aantrekke lijke ontmoetingsplek wordt voor iedereen', luidde de stelling waar de politiek op moest reageren. „Het is té ambitieus dat in 2011 alle maal geregeld te hebben", zei Bri gitte Troost (PvdA). „Het zou een illusie zijn, maar een paar zaken zullen wel in gang zijn gezet, zoals een autovrij Havenplein", gaf wet houder Ad Verseput (WD) te ken nen. „Laten we van dat 'ambitieus' nou eens 'haalbaar' maken. Dat past beter bij onze portemonnee", stelde Jacqueline van Burg (LSD) voor. Haar partij wil zich wel sterk maken voor een autovrij Haven plein, maar alleen in de zomer, niet in de winter, benadrukte Van Burg. Kees van den Berge (SGP) schetste in een ludiek betoog zijn bedenkingen tegen een algeheel autovrij Havenplein. Hij wilde de BBZ een desillusie besparen en gaf aan dat er eind 2oir nog nauwe lijks iets van de Structuurvisie Zie rikzee gerealiseerd zal zijn. Ook Wim Dorst (CU) acht 2011 geen haalbare kaart. Wel vindt hij dat er dan een begin gemaakt moet zijn met het op papier zetten van de nadere uitwerking van het Master plan. „We moeten in dezen ambiti eus willen zijn en wél stappen zet ten. Autovrij zou prachtig zijn voor de stad", sprak Serge Vogelen zang (D66). Theo de Gelder (GroenLinks) beloofde zelfs een 'straatvechtersmentaliteit' om tege moet te komen aan de wensen van BBZ. „Het wordt moeilijk 2011, maar ik wil me er wel voor in spannen", sprak Ad Schouw (CDA). Van Alert! krijgt de binnen stad prioriteit, als deze fractie in de coalitie zou komen. ZIERIKZEE De Stichting MusicalExpres neemt dinsdag 9 februari bij obs 't Kof schip in Zierikzee een cd op. Leer lingen van zowel deze school als van obs De Schoener uit Brouwers haven zingen daarvoor liedjes, die zij in het kader van theatereducatie hebben ingestudeerd. De cd wordt opgenomen in samenwerking met Accent Audio uit Bergen op Zoom. OOSTERLAND Dorpshuis Oosterhof in Ooster- land is dinsdag 9 februari het to neel van een verkiezingsdebat. Alle lijsttrekkers van de politieke par tijen doen mee aan het door de Stichting Dorpsraad Oosterland op poten gezette debat. Gesprekslei der is redacteur Aad van der Wou den van eilandelijk weekblad We reldregio. Aanvang 20.00 uur. door Piet Kleemans Dat nooit weer! Dat was het credo na de waters noodramp van 1953. Veiligheid voor de toe komst is het doel waar de kersver se Deltacommissaris Wim Kuijken zich op richt. Zijn eerste werkdag ging van start op een bijzondere plaats tijdens een speciale gelegen heid: de herdenking van de waters noodramp van 1953 bij het waters noodmuseum in Ouwerkerk. 'Een inspirerende omgeving' om schrijft Kuijken het museum, on dergebracht in de caissons waar mee destijds het gat in de dijk bij Ouwerkerk werd gedicht. De deltacommissaris wil eerst en vooral nieuwe normen voor de vei ligheid van Nederland opstellen. Dat moet wat hem betreft in 2011 gaan gebeuren. Daarna dient de hand aan de ploeg te worden gesla gen. „En moeten we duidelijk af spraken maken over alles wat er nog moet gebeuren." Dat is ook wat commissaris van de koningin in Zeeland Karla Peijs voor ogen staat. „Het is goed dat we de slachtoffers van deze ramp blijven herdenken. Het monu ment en het museum zijn ge bouwd voor het verleden en herin neren ons aan de toekomst. We Naar aanleiding van een oproep zijn zes vergeten slachtoffers van de Ramp bekend geworden: Een 74-jarige vrouw uit Heiningen Een 70-jarige man uit Middelharnis Een (geestelijk en lichamelijk ge- 'handicapte) 34-jarige man uit Som- melsdijk Een 101-jarige man uit Oude-Ton- ge Een 68-jarige vrouw uit Heijningen Een 21-jarige dienstplichtig militair uit Vierpolder Het onderzoek loopt nog. Wie meer informatie heeft, wordt ver zocht dit door te geven aan Arie Kuijvenhoven (010-4601908). weten dankzij de studies over de gevolgen van de klimaatverande ring en zeespiegelrijzing dat we niet achterover kunnen leunen." Natuurlijk was het schrikken, weet Peijs. „Onze trots, de Deltawerken, zouden al binnen enkele decennia onvoldoende veilig zijn. We wer ken aan het realiseren van een nieuwe delta. Een delta waarin het water geen tegenstander maar een bondgenoot is." Technisch, bestuurlijk en ecolo gisch heeft Nederland veel geleerd van de ergste natuurramp in de vo rige eeuw. „Die kennis bundelen we nu om te anticiperen op een klimaatrobuuste toekomst. Laten we die uitdaging voortvarend in goede samenwerking oppakken om te voorkomen dat gebeurt wat zovelen in Zeeland in die koude nacht het leven heeft gekost." Vergelijkbare woorden sprak burge meester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland. „De kli maatverandering dwingt ons diep na te denken over de mogelijkhe den die ons ten dienste staan om Nederland juist ook voor de lange termijn klimaatbestendig te hou den. In het bijzonder geldt dat na tuurlijk voor ons Schouwen-Duive- landers, die als geen ander besef fen wat de alomtegenwoordige dreiging van het water in Noord zee en Oosterschelde betekent. Wij herdenken vandaag degenen die tijdens de ramp van 1953 zijn omgekomen. Moge de nagedachte nis aan hen ons allen sterken in dat streven, het voormalige eiland Schouwen-Duiveland tot in lengte van vele generaties te behoeden voor een vreselijke ramp zoals de ze destijds u als bevolking heeft ge troffen." Voorzitter van de dorpsraad Nieu- werkerk Jan van den Berge betrok in zijn speech tijdens de herden king in Nieuwerkerk - een van de zwaarst getroffen Schouwse dor pen - de slachtoffers van de aardbe vingsramp in Haïti. „Het leven is kwetsbaar en kostbaar. Natuurge weld zorgt voor veel lege plekken. Dorpen in Haïti moeten volledig opnieuw worden opgebouwd. In Nieuwerkerk v/as dat destijds ook het geval." Kinderen van de School met de Bijbel en van OBS Duiveland Nieu werkerk droegen gedichten voor. De plechtigheid werd omlijst met koraalmuziek. Ook in Oosterland en Serooskerke werden de slachtof fers van de watersnoodramp van 1953 herdacht. Het schoolkoor van CSG Prins Maurits uit Middelhar nis presenteerde gisteren als be sluit van de herdenking in Ouwer kerk een dvd met gedichten en liedjes gewijd aan de watersnood ramp van 1953. BURCH-HAAMSTEDE - De sportver eniging DFS begint komende vrij dag 5 februari weer met de Voet balschool. Jeugdspelers van Schouwen-Duive land kunnen zich in tien lessen verder ontwikkelen op het gebied van techniek en coördinatie. Ian Schellevis van voetbalschool Train het Verschil van Flakkee ver zorgt de lessen, bijgestaan door verschillende teamcoördinatoren. Er wordt getraind volgens de Wiel Coer ver-methode. Talentontwikkeling staat centraal en daarbij draait alles om balbe- heersing. Van deelnemers wordt al leen gevraagd dat ze de wil heb ben om zich al voetballend te ver beteren en dat ze bereid zijn zich nieuwe vaardigheden aan te leren. De tiendelige cursus is bedoeld voor voetballers van 7 tot 14 jaar. Er wordt getraind in vier groepen; steeds op vrijdag. De middaggroep van de voetbal school speelt van 16.30 tot 17,45 uur. De avondgroep van 18.30 tot 19.45 uur. De inschrijving is al in volle gang. Er wordt met maximaal 50 deelne mers gewerkt. Opgeven kan via voetbalschool@sv-dfs.nl. Q meer informatie via de website www.sv-dfs.nl. IN ZEELAND 1. Meer strandpaviljoens willen open 2. Pauselijke ridder (foto) 3. Slippartijen door gladheid EN VERDER Beelden van het kampioenskonijn van de succesvolle Zierikzeese fokker Gerrit Bakker. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuw op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Museumdirecteur Jaap Schoof trotseert de elementen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58