Zeeland PZCIr Vrees voor 'uitverkoop' Brouwersdam Eigenaar heeft keus verhuurorganisatie SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 24 RAAMPLAN Stad en Lande van Schouwen-Duiveland roept om visie Meer dan 1500 handtekeningen voor vrijliggend fietspad almanak Gefluit Kok Dylan Kooiman houdt van spanning achter het fornuis Dinsdag 2 februari 2010 Erik Wille is een soort van zingend museum Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De Vereniging van Stad en Lande van Schouwen-Dui veland maakt zich zorgen over de toekomst van de Brouwersdam. Stad en Lande is niet tegen recrea tieve ontwikkelingen in dit gebied, maar vreest wel een 'uitverkoop van het landschap'. Het ontbreekt de gemeente Schouwen-Duive land aan een visie op de Brouwers- dam, stelt het Stad en Lande-be- stuur naar aanleiding van het ge meentelijk Raamplan Entree Brou- wersdam-Zuid. In dit plan wordt onder meer als privaat initiatief Wheel of Excellen ce aangeroerd; een 60 meter hoog reuzenrad (vergelijkbaar met Lon don Eye). Verder wordt onder meer gesproken over horeca- en verblijfsrecreatie in de Grevelin- gen, accommodaties op en aan de Grevelingen en een hotel met de specialisatie zorg, sport en well ness. „Het is niet dat wij pertinent tegen bijvoorbeeld ecolodges zijn", verduidelijkt vicevoorzitter Aize Meintema het standpunt van zijn club. „Maar er blijkt nergen's uit hoe dat dan zou moeten. Waar zet je die neer? En hoe? Wij vinden dat je als gemeente meer sturing moet geven." Het gebied Brouwers dam kun je namelijk maar één keer goed inrichten of in één keer voor lange tijd verpesten, is de in steek van Stad en Lande. Terwijl het als 'aanlandingspunt' van het eiland wel een heel belangrijke lo catie is. Meintema verwijst ter illus tratie op de entree bij de Grevelin- gendam, waar een park met vakan tiehuisjes de bezoeker verwel komt. „Dat is gewoon niet fraai." Stad en Lande zet bovendien vraagtekens bij de vraag die er van uit de markt is naar deze initiatie ven. Er wordt daarover in het plan niet gerept, terwijl er wel over sub sidiemogelijkheden wordt geschre ven - is de stelling. „De economi sche impuls lijkt er vooral uit te be staan dat er een greep in de subsi- diepot kan worden gedaan." Dat kan volgens de vereniging makke lijk leiden tot uitverkoop van het landschap. Stad en Lande heeft geen (offici eel) bezwaar gemaakt, maar heeft haar bedenkingen in een brief aan de gemeenteraad kenbaar ge maakt. NIEUWERKERK - Nieuwerkerkers tekenden, maar ook inwoners van omliggende dorpen betuigden hun steun. Nieuwerkerkers Jan van den Berge (links) en Arnold Schiettekatte (midden) hebben 1515 handtekeningen verza meld van eilanders die graag willen dat langs de Stolpweg bij Nieuwerkerk een vrijliggend fietspad aangelegd wordt. Dit burgerinitiatief is ingegeven door zorgen om de verkeers- keersveiligheid en het ontbreken van recrea tieve fietsverbindingen aan de oostkant van het eiland. De Stolpweg is eigendom van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Die is volgens Van den Berge en Schiettekatte bereid het ge wenste fietspad aan te leggen en heeft aange geven dat dit wordt versneld als de gemeente bereid is mee te betalen. De handtekeningen werden gisteren aangeboden aan burgemees ter Gerard Rabelink (rechts) foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Eigenaren van vakantiehuisjes op villapark Li vingstone in Burgh-Haamstede mogen zonder tussenkomst van Landal Greenparks het huisje ver huren. Dat blijkt uit een uitspraak van de rechtbank Middelburg in een zaak die door de vereniging van eigenaren van Livingstone Lwas aangespannen. Villapark Livingstone is een vakan tiepark met particuliere huizen. De huizen zijn niet alleen voor de verhuur, maar ook voor eigen ge bruik. In opdracht van de vereni ging van eigenaren wordt het on derhoud en verhuur geregeld door Landal, een landelijk bekende ver huurder van huisjës. Tot een jaar geleden viel ook de woning van de familie Ritsema uit Sleeuwijk onder deze regeling. Toen heeft de familie het lidmaat schap van de vereniging opgezegd. Daarna is het huisje in de verhuur gegaan bij BHVK, een lokale ver huurorganisatie. De vereniging van eigenaren was het hier niet mee eens en spande een kort ge ding aan. De vereniging meende dat iemand weliswaar het lidmaat schap van de vereniging mag op zeggen, maar dat de keuze van de verhuurorganisatie daarmee niet vrij is. De rechter deelt deze me ning niet en heeft de vereniging in het ongelijk gesteld. Die Vlissingse vrouw had al lange tijd last van een irritant soort gefluit en gesuis in haar oor. Tot driemaal toe bezocht ze een huis- arts in de hoop dat hij haar kon hel pen. Telkens hoorde ze, tussen het gefluit en gesuis door, dat medici daar niets aan kunnen doen. Zonder enig onder zoek vertelden ze dat ze er maar mee móest leren leven. Na heel lang aandringen was uitein delijk de laatste huisarts bereid om haar een verwijsbriefle voor een spe cialist te geven. Deze arts verzekerde haar echter dat ook die gespeciali seerde haar niet zou kunnen helpen. Dat viel echter toch iets anders uit dan ingeschat. De specialist pakte namelijk zijn oor kijker, zag dat er diep in haar ge hoorgang een smerige prop zat, ver wijderde die waarna de Vlissingse fluitend het ziekenhuis verliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57