Hulst is succesvol 'Ik werd verliefd op zijn mooie blauwe ogen' md 121 Prijs Oranje Fonds voor Time-Out Informatie over kanker in ziekenhuis Steunpunt wil ijsdub voor binnenvest Hulst Textielkunstenaars geven workshop gezondheidsproblemen bij meest kwetsbare ouderen bloot agenda Kantkloswerk en schilderijen in bibliotheken z OOSTBURG Het Oranje Fonds overhandigt don derdagmiddag een buurtcadeau van drieduizend euro aan scholie rencentrum Time-Out in Oost- burg. Het buurtcadeau wordt uitgereikt aan een goed doel in buurten waar de straatprijs van de Postcodelote rij is gevallen. Time-Out gebruikt het geld voor aanschaf van muziek instrumenten en apparatuur. TERNEUZEN Stichting het Steunpunt Terneuzen doet donderdag mee aan een geza menlijke informatiedag van tiental len inloophuizen in Nederland. Bij het informatiepunt in het Ter- neuzense streekziekenhuis De Hon- te (in de gang ter hoogte van afde ling Co) houdt het Steunpunt die dag diverse presentaties over kan ker en oveF inloophuizen. Meer in formatie: www.wereldkankerdag.nl HULST Steunpunt Sport en Bewegen van de stichting Welzijn Hulst roept be langstellenden op zich te melden voor de oprichting van een ijsclub in Hulst. Dat daar behoefte aan is, is enkele weken duidelijk gebleken toen het steunpunt een schaatseve- nement hield op de Hulster bin nenvest Wie een handje toe wil steken bij de organisatie van toe komstige schaatsactiviteiten op de vest, kan contact opnemen met Mare de Haas van het steunpunt via mdehaas@welzijnhulst.nl of te lefoon 0114 684700. TERNEUZEN Kunstuitleen Terneuzen aan de Bel- lamystraat laat vanaf vandaag de ex positie Tweevoud van Els van Baar- le en Cora de Kok zien. De tentoon stelling staat in het teken van tex tiel en is te bekijken tot en met za terdag 20 maart. De exposanten geven komende donderdag in de Kunstuitleen uit leg over hun werk en gebruikte technieken. Bezoekers mogen ook zelf aan de slag. Start om 19.30 uur, opgeven via 0115-455940. medicijngebruik viel op; iets meer dan de helft van de onderzochten gebruikten meer dan vijf medica menten. „Verder is het ons opge vallen dat er heel veel mensen wa ren met gehoorproblemen. Ze zijn weinig bereid om een gehoorappa raat aan te schaffen. Ze zien de ge varen van doofheid niet in. Pas als je ze er op wijst dat ze bijvoor beeld in het verkeer niemand aan horen komen, schrikken ze en gaan ze pas nadenken", aldus d'Hert. Die noemt het bovendien frappant dat mensen die nog goed gezond en mobiel waren zichzelf en hun functioneren een lager rap portcijfer gaven dan mensen die al klachten hadden en medicijnen ge bruikten. Het project in Hulst is een samen werking tussen de huisartsen van Pallion, de verpleeghuisartsen van zorgstichting voor ouderen Cura- mus, apothekers, de Stichting Wel zijn Hulst, Zorgsaam Thuis en de gemeente. De financiering is geregeld via Ro buust, de instantie die innovatieve projecten in de zorg subsidieert. Ook de provincie Zeeland levert een financiële bijdrage. Het voortbestaan van het preven tieve spreekuur voor ouderen hangt volgens Heijens af van de be reidheid van de gemeente Hulst en/of zorgverzekeraars om het be nodigde geld ervoor op tafel te leg gen. Na dit jaar wordt bekeken of het project een vervolg kan krij gen. Driekwart van de ouderen vond het erg nuttig om de gezondheid eens goed te laten testen. Een der de van de ouderen die uitgeno digd werden voor de gezondheids- check weigerde op dat aanbod in te gaan. „Die vonden het niet no dig om hun gezondheid te laten onderzoeken." De mensen die het onderzoek wel ondergingen zijn er tevreden over en waarderen het onderzoek met een gemiddeld rapportcijfer van 7,8. Dit jaar worden nog eens honderd ouderen verwacht op het preven tief ouderenspreekuur. Dat vindt plaats op maandag in Pallion op het Blaauwe Hoeveterrein in Hulst. „We zijn inmiddels begon nen die mensen op te roepen en er is wederom een hoge opkomst", aldus Heijens. ken. Het voorbije jaar zijn bij wijk verpleegkundige Jilca d'Hert bijna honderd mensen uit die groep langs geweest voor een gezond- heidscheck. Tijdens het onderzoek van een uur stelt zij vragen over de gezondheidssituatie, het medi cijngebruik, eet- en drinkgewoon ten, mobiliteit en valrisico's, een zaamheid en depressiviteit. Ook worden enkele testjes gedaan. „Het valt op dat daar nog heel veel gezonde, vitale tachtigplussers tus sen zitten", vertelt d'Hert. „Velen van hen rijden zelfs nog auto." Verder viel op dat 65 procent van de onderzochten te kampen had met lichamelijke klachten van chronische aard waar ze nog nooit mee naar de huisarts waren ge weest. Bijna acht op de tien patiën ten kregen een vervolgadvies, waarvan de helft werd doorverwe zen naar de huisarts. Ook het vele foto Mark Neelemans door Frank van Cooten TERNEUZEN - Toen Arie (86) en Ma ria (82) Rietbroek op 1 februari 1950 met het trouwkoetsje door de straten van Dordrecht reden, sneeuwde het ook. „En koud dat het was." Zestig jaar later ogen de straten, nu die van Terneuzen, opnieuw wit. In de woning van het zestigja rig bruidspaar aan de Diepen- brockstraat in Terneuzen is het be haaglijk warm. Buiten hangen de slingers en de ballonnen. Arie en Maria, beiden voorzien van een fraaie corsage, kijken elkaar eens diep in de ogen. „We kunnen niet zonder elkaar. Vooral als je ouder aan het worden bent, is het heel belangrijk om samen te zijn", zegt Maria Rietbroek. Haar man trok halverwege '47 de stoete schoenen aan. Hij zag zijn toekomstige echt genote op straat lopen en besloot een appeltje naar haar te gooien. „Ik had haar al een paar keer ge zien. Maar een echte charmeur was ik niet hoor." Zij ving de appel op en zei de vol gende dag tegen hem dat het stuk fruit lekker smaakte. „En zo is het gekomen. Ik was verliefd op zijn blauwe ogen." Het echtpaar ver huisde in 1963 naar Terneuzen waar Arie Rietbroek bij de afde ling gloeilampen van Philips aan de slag ging. Uit het huwelijk zijn zoon Theo en dochter Loes gebo ren. Er zijn vijf kleinkinderen. „De eerste, Milan, gaat op 16 februari trouwen. Daar kijken we naar uit." Het echtpaar Arie en Maria Rietbroek uit Terneuzen was gisteren zestig jaar getrouwd. „We kunnen niet zonder elkaar." foto Mark Neelemans dinsdag 2 februari 2010 Meer agendanieuws op de website van deze krant. AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Jokeren, biljarten, yoga 50+; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO jo keren; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en jo keren; 19.30 uur: Zeeuws-Vlaamse vertel avond; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compu teren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en jokeren, computeren; 19.30 uur: Stijl dansen, Samen Effect; Den Duliaert, 13.15 uur: Zumba; 13.30 uur: Bridge; 15.30 uur: Kids dansen; NIEUW NAMEN De Kauter, 19.30 uur: EHBO; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; De Speije, 19.30 uur: Lezing Heemkundi ge Kring Sas van Gent; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 20.30 uur: Grego- riuskoor; SLUISKIL Meulengat, SWO: 9.00 uur: Compute ren; 10.00 uur: Engels; 13.30 uur: Biljar ten, kaarten, workshop bonbons maken; TERNEUZEN Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljar ten; De Kameleon, 14.00 uur: Vrouwen hob byclub; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koers bal; TERNEUZEN - In de bibliotheken van Axel en Terneuzen zijn mo menteel exposities te bewonderen. In Axel is nog de hele maand kant kloswerk van mevrouw Wille-Van Geetsum uit Sluiskil te zien. Wille is al ruim dertig jaar fervent kant klosster en volgde allerlei cursus sen op dat gebied. In de Terneuzense bibliotheek ex poseert de Zeeuws-Vlaamse kunst schilder Addie Klaassen. Haar werk is zeer veelzijdig, zowel wat betreft genres (van landschappen en stadsgezichten tot stillevens) als technieken (houtskool, aquarel, pastel en mengvormen). De ten toonstelling van Klaassens werk is te zien tot en met vrijdag 5 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51