'Richt kerk in als centrum voor cultuur' Ouderenspreekuur in 2oI zeeland PZC RATATOUILLE Brandweer oefent in slooppanden Bierkaai Ondernemers in gemeente Hulst houden verkiezingsdebat vanaf 6 februari verkrijgbaar Gemeente sluit skatehal in Kieldrecht dinsdag 2 februari 2010 ADVIES Stadhuis Aardenburg niet geschikt EXPERIMENT Wijkverpleegkundige legt tijdens screening Verborgen' door René Hoonhorst AARDENBURC - De Sint Baafskerk in Aardenburg kan uitgroeien tot cultuurcentrum voor archeologie en vroege geschiedenis van de streek. Een onafhankelijke stich ting moet het 'kerkmuseum' dan wel zodanig strak en professioneel leiden dat uitbating van het cul tuurcentrum commercieel haal baar is en blijft. Dat laat de Raad voor Maatschap pelijke Ondersteuning weten in een advies aan het Sluise gemeen tebestuur. Het samenbrengen van Sint Baafskerk en gemeentelijk ar cheologisch museum verhoogt de attractiewaarde voor het stadje Aardenburg. Aanvulling met relic ten uit het Zeeuws Museum en an dere depots uit Nederland en Vlaanderen kan hogere bezoekers stromen opleveren. Door in de oudste stad van Zeeland een 'schoonheids-as' te creëren van de Markt tot aan de Kaaipoort kan Aardenburg die bezoekers ook even vasthouden. De Weststraat kenmerkt zich nu al door de aan wezigheid van veel karakteristieke, architectonisch en historisch inte ressante panden. Door het aanbod aan 'galerieën en andere aan kunst en cultuur gerelateerde activitei ten' in de Weststraat te concentre ren, kan Aardenburg uitgroeien tot cultureel centrum voor West- Zeeuws-Vlaanderen. De plannen om de Sint Baafskerk tot cultureel-archeologisch cen trum te maken, hebben alleen kans van slagen als het godshuis in handen van één eigenaar komt. Of de PKN-gemeenschap en het Rijk moeten samen een convenant op stellen. Zo is de aanvraag van subsi dies kansrijker. De Koepelorganisa tie Wezijn 8c Cultuur van de Slui se RMO ziet weinig in het gebruik van het voormalige stadhuis van Aardenburg als archeologisch mu seum. Het pand is karakteristiek en zeker het behouden waard, maar past 'niet in de strategie voor archeologie en vroege geschiede nis'. De Actiegroep Behoud Stad huis moet wél de gelegenheid krij gen voorstellen te doen voor com merciële exploitatie van het stad huis, vindt de RMO. HULST - De ondernemersverenigin gen in de gemeente Hulst houden maandag 22 februari een verkie zingsdebat in Gasterij De Tijd in Absdale. Gaan de politieke partijen voor een economisch sterke gemeente? Hoe zien ze de toekomstige ont wikkeling van de gemeente op on- dememersgebied en welke acties MM III 11111'1 .ggaaS knip de bon uit de zaterdagkrant! door Harold de Puysseleijr Het preventief ouderen- spreekuur vanuit huis artsenpraktijk Pallion in Hulst heeft zijn be staansrecht na een jaar bewezen. Of het tweejarig experiment een vervolg krijgt, is niettemin onze ker. „De structurele financiering van het project blijft een lastig pro bleem", zegt specialist ouderenge- neeskunde Martijn Heijens, die het project leidt. Hoewel er sterke raakvlakken zijn met de consulta tiebureaus voor ouderen elders in het land, onderscheidt de aanpak in Hulst zich volgens Heijens voor al door de afbakening van de doel groep. „De consultatiebureaus voor oude ren richten zich op alle ouderen, soms al vanaf 55 jaar en focussen zich voornamelijk op hart- en vaat ziekten. Wij hebben bewust geko zen voor de meest kwetsbaren, de oudste ouderen." Binnen Pallion, met 12.000 patiën ten de grootste huisartsenpraktijk in de gemeente Hulst, wordt een selectie gemaakt uit de groep van vierhonderd mensen die tachtig plus zijn en al een jaar niet bij de huisarts op het spreekuur zijn ge weest, en zeventigplussers die meer dan vijf medicijnen gebrui- kunnen de ondernemers van de gemeente verwachten met betrek king tot Plan Perkpolder en de ont wikkeling van de binnenstad van Hulst. Vooral de visie van de gemeente voor de lange termijn is voor de ondernemers in de gemeente van belang. Het debat begint om 19.30 uur. Wijkverpleegkundige Jilca d'Hert neemt een ogentest af bij de heer Luijcks. door Harold de Puysseleijr HULST - Omwonenden van de voormalige rijwielhandel Bogaert aan de Dubbele Poort in Hulst moeten de komende tijd niet schrikken als er rook uit het pand komt. Het gaat om oefeningen die de brandweer van Hulst er deze maand elke donderdag houdt. De oefeningen vinden plaats in de avonduren en daarbij wordt ge bruik gemaakt van neprook. De panden Dubbele Poort 1 en 3 gaan vervolgens nog voor de zo mer van dit jaar onder de slopers hamer. Dat geldt ook voor de pan den Overdamstraat 14 en 16/18. Al deze gebouwen maken plaats voor het meest in het oog springende onderdeel van het stadsvernieu wingsplan De Nieuwe Bierkaai. Het gaat om de aanleg van een nieuwe waterpartij vanaf de Kel dermanspoort tot aan de Vis markt. Aan de kades eromheen ko men nieuwe woningen en win kels. Voordat de sloop in het noordwes telijk gedeelte van de Hulster bin nenstad wordt uitgevoerd, vindt er nog asbestonderzoek plaats. Na de sloop onderzoeken archeologen bovendien de omgeving op waar devolle historische resten. kieldrecht (b) - Het nieuwe skate- park Newpact in de lege fabrieks- loods aan de Grote Kouter in Kiel drecht is door de gemeente Beve- ren gesloten. Skateactiviteiten zijn volgens het gemeentebestuur niet verenigbaar met de ruimtelijke be stemming voor midden- en klein bedrijf die op het terrein rust. De gemeente had dit vooraf laten we ten aan de uitbater, maar die ging onlangs toch van start met de bouwwerken. Op basis van klach ten van omwonenden heeft de po litie proces-verbaal opgemaakt en de werken stilgelegd. De gemeente helpt de uitbater met de zoektocht naar een alterna tieve locatie die wel geschikt is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50