41 binnenland Ook leugenaars daten op internet Tilburgs raadslid Hans Smolders vrijuit Vakbond boos over schenden privacy Kroon Penningmeester steelt 12 mille uit carnavalskas Twintig jaar cel moord Nijkamp Bemiddelingsbureaus zijn weer in opkomst. Veel bureaus verdwenen na de opkomst van het internetdaten. Maar daar aan kleven toch ook veel nadelen. Want wie kun je geloven? 'Kosten van een bankrekening flink omhoog' dinsdag 2 februari 2010 TILBURG - Het Tilburgse raadslid Hans Smolders wordt niet ver volgd wegens corruptie. Het Open baar Ministerie (OM) in Den Bosch heeft de zaak tegen hem ge seponeerd. „Deze uitkomst stond voor mij al vast. Maar op een gege ven moment ga je overal aan twij felen", sprak een emotionele Smol ders gisteren nadat hij door de offi cier van justitie was ingelicht. Smolders werd ervan verdacht in september 2008 een gift van 70.000 euro te hebben gevraagd aan Andrew Roud, leidinggevende van de Amerikaanse projectont wikkelaar MDG, in ruil voor steun aan diens plan voor een groot win kelcentrum in Tilburg. Hiermee zou Smolders het te verwachten verlies aan steun van de midden stand voor de Lijst Smolders Til burg hebben willen compenseren. Het OM concludeert nu dat er on voldoende wettig en overtuigend bewijs voorhanden is om de zaak voor de rechter te brengen. Roud en Smolders zijn het er wel over eens dat de eerste het initiatief nam voor hun gesprekken, maar betwisten eikaars lezing van de in houd, aldus het OM. „De lezing van Roud wordt niet substantieel ondersteund door fei ten en omstandigheden uit andere bronnen." Het besluit heeft langer geduurd wegens aanvullend onder zoek door de rijksrecherche. Vol gens Smolders is die nagegaan of hij dan wel de Lijst Smolders Til burg rond de gemeenteraadsverkie zingen van 2006 giften van onder nemers had ontvangen. Het raads lid besloot onlangs zich met de LST terug te trekken voor een nieu we termijn. „Nee, daar heb ik geen spijt van. Ik had dit besluit liever twee maanden eerder gehad. Maar het gaat zoals het gaat: mijn lichaam kon het niet meer aan." zutphen - De rechtbank in Zut- phen heeft drie Apeldoornse man nen veroordeeld tot gevangenis straffen van zeventien tot twintig jaar. Het trio wordt verantwoorde lijk gehouden voor de moord op Gert Nijkamp. Deze Apeldoornse zakenman werd in 2007 op klaar lichte dag bij de school van zijn. zoontje doodgeschoten. Tegen de 25-jarige schutter eiste het Open baar Ministerie 18 jaar cel. Deze straf kreeg de man ook van de rechtbank. Tegen de twee 27-jarige medeverdachten had de officier van justitie twintig jaar gevangenis geëist. Eén medeverdachte kreeg die straf en zijn 'collega' kreeg drie jaar minder van de rechters. Zijn rol was volgens hen die van hel per. De zwaarst gestrafte was vol gens de rechters degene die de schutter had opgedragen Nijkamp te doden. den bosch - De militaire vakbond AFMP/FNV is verontwaardigd over de manier waarop er met de privacy wordt omgegaan van kapi tein Marco Kroon, de militair die vorig jaar de Militaire Willems-Or- de kreeg en die nu wordt verdacht van overtreding van de opiumwet en de wet wapens en munitie. Voorzitter Wim van den Burg stoort zich eraan dat Kroon met naam en toenaam wordt genoemd in de media, terwijl andere ver dachten hooguit met initialen wor den aangeduid. „Als gevolg hier van kan hij niet anders dan zich publiekelijk verdedigen tegen de aantijgingen, zelfs zonder dat er op dit moment sprake is van ver volging, laat staan een veroorde ling. Juist als het gaat om een pu bliek figuur, is uiterste terughou dendheid vereist." Ook deze krant gebruikt de naam van Kroon. Vol gens de Raad voor de Journalistiek geldt de anonimiteit niet voor mensen die bij een groot publiek bekend zijn. Omdat Kroon uitgebreid in het nieuws is geweest toen hij de on derscheiding kreeg, valt hij in die categorie. PAUL KUSTERS INTERNETDATEN Internetdaten is niet zonder risico's. De date met wie je een serieuze relatie hebt op- gebouwd kan zomaar ge trouwd blijken te zijn. door Koos van Wees De man die Mies van Dongen (47) bena derde in reactie op haar profiel op een datingsite was heel enthousiast. Zo'n leuke vrouw had hij nog niet eerder op de site ge zien. Zijn eigen profiel mocht er ook zijn: zakenman, eigen bedrijft gepassioneerd amateurmusicus. De foto die hij van zichzelf stuur de, driejarig kleinkind op de knie, deed Mies' hart smelten. Er werd een ontmoeting geregeld. Eén ding viel Mies wel op tijdens dat gesprek op een zonnig terras. „Hij keek me nauwelijks aan. Toen ik hem daarop wees, zei hij dat mijn schoonheid hem verlegen maakte. Ik zei: 'Onbetrouwbare mannen kijken vrouwen ook niet aan'. Daar reageerde hij niet op." Maar het klikte tussen Mies en de drieënhalf jaar gescheiden grootva der, die haar vrijwel dagelijks over laadde met sms'jes, mails en tele foontjes waarin hij haar zijn liefde betuigde. Ze kregen een verhouding. Toch knaagde er iets. „Ik vroeg me wel eens af: is het allemaal wel echt? Ik werd niet uitgenodigd bij hem thuis omdat zijn ene dochter dat nog niet aan kon, zei hij. Hij was er ook nooit in het weekend: optre dens met zijn band, zijn terras be straten, voor zijn werk naar het buitenland, er was altijd wel wat." Toen Jan op het laatste moment een weekendafspraak afzegde om dat zijn moeder na een hartaanval in het ziekenhuis was opgenomen, noemde een cynische kennis van Mies dat 'zijn beste smoes tot nog toe'. Maar Mies was verblind door liefde. Tot op een ochtend om half acht de telefoon ging. „Heb jij een ver houding met Jan?", vroeg de vrouw aan de andere kant van de lijn. Mies, verbouwereerd, ant woordde bevestigend. „Wil je daar dan mee ophouden? Ik ben al bijna dertig jaar zijn vrouw." „Het was alsof ik een klap in mijn ge zicht kreeg. Toen ik Jan belde be gon hij te ontkennen: het moest zijn dochter zijn geweest, die niet wilde dat hij een andere vrouw kreeg. Maar toen ik via vrienden en internet op speurtocht ging bleek hij inderdaad getrouwd." Hoeveel mensen een andere identi teit op internet aannemen om zo Miljoenenbusiness In de Nederlandse online dating- markt gaan tientallen miljoenen eu ro's om. De website Online-da- ting-websites meldt een Nederland se omzet van 28,7 miljoen euro in 2009. Volgens de site heeft een kwart van de mannen die zichzelf op de sites bekend maakt als single al een relatie. De meest gebruikte sites zijn vol gens Eric Klaassen van Datingfacts achtereenvolgens Relatieplanet, Lexa en Parship. Hoeveel ze elk om zetten is moeilijk te achterhalen. Groei zit er vooral in senioren- dating. De laatste jaren is het aan tal relatiesites dat zich op de groep van vijftigplussers richt verdubbeld. Klaassen verklaart dat onder meer uit het toegenomen computerge bruik onder ouderen. het hart van argeloze vrouwen te veroveren is niet bekend. „In Ame rika is er wel eens onderzoek ge daan naar chatboxbezoekers", zegt psycholoog Pieternel Dijkstra. „Daaruit bleek dat 23 procent liegt over zijn leeftijd en zo'n 5 procent zelfs over het eigen geslacht." Dijkstra herkent in de man die Mies bedroog de sociopaat: „Ie mand met een gebrekkige gewe- tensfiinctie, die aan de lopende band liegt, zowel tegen zijn eigen vrouw als tegen andere vrouwen, en die bovenal goed is in manipu leren." De kans dat je zo iemand tijdens internetdaten tegenkomt is klein maar reëel, meent Dijkstra. Alert zijn is dan ook een basisvoorwaar de voor wie date via internet. „Je moet niet te naïef zijn." Eric Klaassen is oprichter en be heerder van Datingfacts, een web- log met cijfers en feiten over de on line datingmarkt. 'Fakers', noemt hij de mensen die zich anders voordoen dan ze zijn. Zo is er de groep die er alleen maar op uit is de websitebezoekers geld uit de zak te kloppen, door ze via dure te lefoonlijnen en SMS-diensten con tact te laterfczoeken met niet be staande vrouwen. Maar er zijn er ook die 'een verbeterde versie van zichzelf, zoals Klaassen zegt, op in ternet plaatsen. „Wat gebeurt? Je wordt beloond, want je krijgt res pons. De verleiding om het een volgende keer nog wat aan te dik ken is groot." Mies zelfheeft inmiddels haar buik vol van internetdaten. Te veel mannen die wel wat willen, maar geen relatie. Bovendien: „Ik ben te goed van vertrouwen." Inmiddels heeft ze zich ingeschreven bij een relatiebemiddelingsbureau. (de naam van Mies van Dongen is op haar verzoek gefingeerd) hilversum - De kosten van een be taalrekening die banken doorbere kenen aan de rekeninghouder, gaan dit jaar flink omhoog, meld de RTL Nieuws gisteren na eigen onderzoek. Zo gaat bij ABN Amro de prijs voor een eenvoudige be taalrekening met 20 procent om hoog. Per kwartaal betaalt de con sument dit jaar 4,50 euro, tegen 3,75 in 2009. Bij ING moet in 2010 voor een basispakket dit jaar 3,45 euro per kwartaal worden betaald. Dat is ri procent meer dan in 2009 toen het nog 3,10 euro was. De Consumentenbond kondigt aan de banken hierop aan te spreken. dongen - De spaarpot die de Don- gense carnavalsvereniging De Pret- boys had opgebouwd voor het jaar lijkse gehandicaptenbal, is leeg. In minder dan twee maanden tijd heeft de penningmeester van de Pretboys, afkomstig uit Ooster hout, een bedrag van ongeveer 12.000 euro opgenomen van de bankrekening en in zijn eigen zak gestopt. Op de rekening staat nog 4,15 euro. Desondanks kan het bal, op carnavalsvrijdag, doorgaan. Ad van Pelt, die tot vorig jaar voorzit ter was van de Pretboys en nu nog bestuurslid, is 'stomverbaasd' dat de penningmeester de kas heeft leeggehaald: „Deze man stond al tijd voor iedereen klaar. Iemand zei nog dat je hem je portemon nee te bewaren zou geven." Dat de Pretboys zo veel in kas hadden, vindt zijn oorzaak in het verleden: „We organiseren het gehandicap tenbal al 35 jaar. Heel veel jaren hebben we gecollecteerd en daar voor trokken de inwoners van Dongen en het bedrijfsleven gul de portemonnee. Een paarjaar ge leden hadden we zo veel in kas dat we konden besluiten te stoppen met collecteren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4