voor versmalling N61 aan college van B en W zeeland 119 Raad geeft macht toch breder dan nu Tracé N61 Voorspeelavonden leerlingen Toonbeeld Deelnemers gezocht Battle of the bands Aan Z zoekt ideeën voor activiteiten Expositie klederdracht in de bibliotheek m Illegale jachthut Eglantierpolder nu verwijderd De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! dinsdag 2 februari 2010 als maximumsnelheid. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten terneuzen - De Terneuzense ge meenteraad geeft op het gebied van ruimtelijke ordening de macht toch uit handen aan het college van Burgemeester en wethouders. Het gaat om de beoordeling en het mogelijk maken van projecten en bouwplannen die in strijd zijn met het bestemmingsplan. Dat is een bevoegdheid van de gemeente raad, maar om vertraging in de procedures te voorkomen stelden B en W de raad voor die bevoegd heid aan het college over te dra gen. In de commissie Omgeving bleken vele fracties daarover hun twijfels te hebben. De leidde tijdens de raadsvergadering tot de belofte dat de de raad bij politiek gevoelige on derwerpen de mogelijkheid krijgt TERNEUZEN De komende weken zijn er voor speelavonden in het gebouw van Toonbeeld. Donderdag 4 februari geven leerlingen klarinet een voor speelavond en op maandag 8 fe bruari de leerlingen fluit. Dinsdag 9 februari zijn de leerlingen cello aan de beurt en maandag 11 februa ri de leerlingen slagwerk. De voor speelavonden beginnen om 19.30 en de toegang is vrij. HULST Den Dullaert in Hulst zoekt deelne mers voor de muziekcompetitie Battle of the Bands. Die is op 16 april. Bands kunnen zich aanmel den via info@dendullaert.nl tot 21 maart. Ze moeten de naam van de band, bandleden, leeftijd, genre en muziekinstrumenten doorge ven. Na 21 maart worden vijf bands geselecteerd voor deelname aan de westrijd op 16 april. om 'wensen en bedenkingen te ui ten over een voorgenomen ont wikkeling'. Ook krijgt de raad maandelijks een lijstje met aanvra gen en voortgangsinformatie'. Die toezegging bleek genoeg om de meeste fracties over de streep te trekken. Alleen Peter Clijsen (Groenlinks) en Cees Freeke (LCF) bleven tegen het voorstel. De meeste fracties staakten hun verzet ook al omdat projectbeslui- ten volgens de wet per 1 juli toch gedelegeerd worden aan B en W. Tenminste, volgens wethouder Van Hulle, want volgens Freeke klopt dat niet. „Wil de wethouder dan even aanwijzen waar dat staat in de wet", nodigde hij Van Hulle uit, zwaaiend met een dik wet boek. De rest van de raad vond het best en zag geen brood meer in een nieuwe discussie. TERNEUZEN Aan Z roept bewoners van de wijk Oudelandse Hoeve en Katspolder op om mee te denken en werken om activiteiten te organiseren. Nu al zijn er eens per maand informa tieve koffie-ochtenden en is er een kookgroepje in het Trefpunt. Er zijn al mensen die willen meeden ken en organiseren. De groep komt voor het eerst samen op 10 februari om 10.00 uur in het buurthuis. HULST In de vitrinekast van de biblio theek in Hulst staan poppen van mevrouw Van de Vijver-Kegelaer uit Graauw. Ze zijn aangekleed met verschillende Zeeuwse kleder drachten. Zo zijn er klederdrachten te zien van Axel, Hulst, Cadzand, Zuid-Beveland en Walcheren. De minitentoonstelling is tot 17 februa ri te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Rolant Quist foto Google Earth bron Rijkswaterstaat axel - De illegale jachthut in de Eglantierpolder bij Axel is na lang touwtrekken verwijderd. De eigenaar heeft dat gedaan na dat de gemeente Terneuzen de ja ger heeft laten weten dat het bouwsel alleen als schuilhut ge bruikt mag worden en niet als jachthut. Voorzittter Rob Ossewaarde van de werkgroep Zeeland van de Par tij voor de Dieren is tevreden over deze afloop. „We moeten nu wel voorkomen dat de jager de hut er gens anders neerzet, of - zoals eer der is gebeurd - de hut weer terug plaatst." Hij roept mensen op om hierop alert te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49