181 zeeland Kiezen uit twee kwaden bij de keuze Stadsraad Axel wil amfitheater op plein Expo Marijke Carpentier in bieb almanak dinsdag 2 februari 2010 BESLUITVORMING Democratische controle door gemeenteraden laat te wensen over; nieuwe weg bij Braakman wel veel OOSTBURG - Tot en met zaterdag 27 februari is werk te zien van Marij ke Carpentier uit Zuidzande in de bibliotheek in Oostburg. Ze schil dert hoofdzakelijk in aquarel. Ze maakt zowel landschappen als stil levens, maar haar voorkeur gaat uit naar portretten. Ze heeft een ei gen stijl ontwikkeld met oog voor detail en precisie. Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse vrouw had al lange tijd last van een irritant soort gefluit en gesuis in haar oor. Tot driemaal toe bezocht ze een huis arts in de hoop dat hij haar kon hel pen. Zonder enig onderzoek vertel den ze dat ze er maar mee moest le ren leven. Na heel lang aandringen was uitein delijk de laatste huisarts bereid haar een verwijsbriejje te geven. Maar hij verzekerde haar dat ook een specicia- list haar niet zou kunnen helpen. Dat viel echter toch iets anders uit dan ingeschat. De specialist pakte namelijk zijn oor kijker, zag dat er diep in haar ge hoorgang een smerige prop zat, ver wijderde die waarna de Vlissingse fluitend het ziekenhuis verliet. www.pzc.ril door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De stadsraad Axel wil van het Kennedyplein een amfi theater maken. Het plein wordt nu al voor grote evenementen ge bruikt. Het is centraal gelegen, goed be reikbaar, er is genoeg parkeergele genheid, ook als het plein in ge bruik is en het is voorzien van eve nementenverlichting, vat de stads raad de kwaliteiten samen in een brief aan de gemeenteraad. Boven dien ligt het plein vlakbij cultureel centrum De Halle. Het amfithea ter kan gebruikt worden als onder steunende accommodatie of als al ternatief bij goede weersomstan digheden. Volgens de stadsraad moet alleen het groene talud aan de zijde van de Zuivelstraat verwij derd worden en vervangen door betonnen tegels die trapsgewijs worden aangebracht. Daardoor ontstaat over de hele lengte een tri bune. Evenementen moeten dan zoveel mogelijk op het plein plaats vinden, vindt de stadsraad. „Ook met het oog op festiviteiten rond 800 jaar stadsrechten in 2013 is een dergelijke voorziening een aan winst." „Een leuke gedachte", reageert Peter Clijsen (GroenLinks) op het voorstel van de Stadsraad. V- ..-Wa* IN ZEELAND 1Hekken moeten terug op dijk 2. Komst rondweg niet frustreren 3. D T: grotere rol burger EN VERDER Stem op de stelling op de PZC-website Zeeuws-Vlaanderen: 'softdrugsbeleid van Terneuzen was in orde' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Harmen van der Werf Het was kiezen uit twee kwaden. Of de kans lo pen nog langer op ver betering van rijksweg N61 (Hoek-Schoondijke) te moe ten wachten. Of'een kleine tege moetkoming' voor lief nemen, een versmalling van de nieuwe N61 bij de Braakman. Het bestuurlijk over leg voor de aanpak van de N61 koos het laatste. Vertegenwoordi gers van de gemeenten Sluis en Terneuzen, de provincie, het water schap en Rijkswaterstaat zitten in dit overleg. Zij adviseerden minis ter Camile Eurlngs (Verkeer en Waterstaat) de N61 bij de Braak man niet twee keer tweebaans uit te voeren, zoals de bedoeling was, maar over 600 meter twee keer éénbaans. De Terneuzense wethouder Co van Schaik (PvdA, verkeer) heeft alle misverstanden over de beslis sing vorige week donderdag uit de wereld geholpen. De regio heeft er voor gekozen de nieuwe N61 bij de Braakman te versmallen, vertel de hij. Het ligt dus niet aan minis ter Eurlings en zeker ook niet aan natuur- en milieuorganisaties als de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). Het is maar dat iedereen het weet, ook degenen die de ZMF voortdurend betichten van 'van al les en nog wat'. „Hadden we het oude ontwerp ge handhaafd bij de Braakman (on derdeel van de ecologische hoofd structuur, een landelijk netwerk van natuurgebieden), dan hadden we een heel groot risico gelopen", bevestigt Marcel [deler, projectma nager N61 bij Rijkswaterstaat. „Een landelijke commissie die mi lieu-effectrapporten beoordeelt, heeft daarop gewezen. En wij heb ben daaruit als bestuurlijk overleg onze conclusie getrokken." Maar als niemand bezwaar maakt, is er toch helemaal niks aan de hand? Ideler vindt dat te simpel. „Het punt is dat iedereen een pro cedure kan beginnen, al komt die bij wijze van spreken uit Gronin gen." Het moet er eindelijk maar eens van komen, van de verbeterde N61, heeft het bestuurlijk overleg gedacht. En we moeten daarom nu doorpakken, ook al zit daar 'een kleine tegemoetkoming' bij de Braakman aan vast. De gemeen teraad van Terneuzen legde zich daar donderdag in meerderheid bij neer, na de uitleg van wethouder Van Schaik. Wonderlijk is dat eer der in de gemeenteraad van Sluis niet zo openlijk is gesproken over de besluitvorming binnen het be stuurlijk overleg. De Sluise raad sprak zich eind vorig jaar zelfs nog eensgezind uit tegen de versmal ling, terwijl de eigen wethouder in het bestuurlijk overleg met 'de be perkte concessie' moet hebben in gestemd. De vraag is nu: Wie controleert het bestuurlijk overleg? Niemand, zo lijkt het. Nieuw Gemeentebe lang in Sluis is wakker geschud door de openhartige mededelin gen van de Terneuzense wethou der Van Schaik. Lijsttrekker Adri Rosendaal van de lokale partij stuurde er gisteren een brief over aan de gemeenteraad van Sluis en het college van B en W. 'Naar ik begrepen heb, is de Sluise gemeen teraad niet of nauwelijks geïnfor meerd over de beslissing van het bestuurlijk overleg', stelt hij. 'Ter wijl het college van B en W via moties en raadsuitspraken op de hoogte was van de wensen van de gemeenteraad'. De soep wordt niet zo heet gege ten als die wordt opgediend, ver klaart Ideler van Rijkswaterstaat hiertegenover. De N61 wordt bij de Braakman hoe dan ook veel bre der dan de huidige weg. De be staande brug wordt bestemd voor langzaam (landbouw)verkeer en daarnaast komt een nieuwe brug met een rijoppervlak van zestien meter breed. „Zo ontstaat voldoen de ruimte om hulpdiensten in noodsituaties te laten passeren. „En", voegt Ideler toe, „wie weet is over tien jaar de regelgeving veran derd en kan er toch een twee keer tweebaans komen." Alle gebruikers van de N61 hebben dan tenminste 'al' vanaf eind 2013, begin 2014 over een veiligere weg kunnen rijden. Rijksweg N61 tussen de Braakman en Biervliet, nu nog een één keer eenbaansweg met 80 kilometer als maximumsnelheid, vanaf eind 2013, begin 2014 twee keer tweebaans en 100 kilometer i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48