Zeeland PZC t Hulst grijpt alle rechtsmiddelen aan OniPoLO£(?£n Wandelgebied deels ontoegankelijk W'OORDmm Dor «o" ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 18 en 19 HOORZITTING Harde verwijten gemeenteraad inzake dossier ontpoldering Hedwigepolder Massaal protest op Grote Markt Hulst tegen ontpoldering Hedwigepolder 1 Iil MR n\/Fi?RooPQ/» M Huishoudelijke hulp hoog gewaardeerd Bouw fietsbrug over de Otheense Keek Spreekuur voor ouderen in Hulst is succesvol Dinsdag 2 februari 2010 Kiezen uit twee kwaden bij optie versmalling N61 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst grijpt alle juridische mogelijkheden aan om de ontpoldering van de Hedwi gepolder alsnog tegen te houden. „Wij willen voor vol aangezien worden en niet als een klein kind terzijde worden geschoven", zei burgemeester Jan-Frans Mulder gisteren ten overstaan van een afge laden vol stadhuis. Honderden mensen woonden daar de hoorzit ting bij van het ministerie van LNV in de procedure die moet uit monden in het onder water zetten van de polder. Mulder legde namens de gemeen teraad een verklaring af waarin hij harde woorden sprak over de gang van zaken in het dossier. „De ge meente Hulst is nooit als volwaar dige gesprekspartner gevraagd om mee te denken. Er is veel over ons gepraat en niet met ons. Nu over ons hoofd een via achterkamers ge forceerd politiek besluit is geno men, komt de gemeente weer in beeld en moeten wij gehoord wor den." Hulst vindt dat het door het Rijk voorgestane 'behoorlijk en zorgvul dig bestuur' volledig heeft gefaald. De behandeling van de gemeente door ministers, Kamer en departe menten getuigt volgens de ge meenteraad van weinig respect. „De start van de procedure in de periode tussen Kerstmis en Oud en Nieuw benadrukt dit aspect eens te meer. De totale minach ting voor het belang van de ge meente en het gevoel wat het be sluit teweeg heeft gebracht, heeft het vertrouwen in het openbaar Rijksbestuur verder aangetast." Bovendien zijn naar het oordeel van de gemeenteraad de verhou dingen met de Belgische buurge meenten en de Vlaamse overheid 'onnodig onder druk -gezet als ge volg van het beschamende optre den van het Kabinet'. „De veronderstelling dat recreatie en toerisme een impuls krijgen is een misvatting. Wanneer je moet kiezen voor recreatie in de huidige fraaie polder of toekomstige recrea tie in een modderbak onder de kerncentrale van Doel en de haven activiteiten van Antwerpen, is de keuze snel gemaakt'. Vanavond hoort LNV het bestuur van water schap Zeeuws-Vlaanderen. ~U! Jtt* sfflj "f'ji&'i: I.:: -iiii'l (KniHstti! HULST - Boeren, burgers en buitenlui protes teerden gisteravond massaal op de Grote Markt in Hulst tegen de ontpoldering van de Hedwigepolder. Ze vonden het beschamend dat het ministerie van LNV precies op de dag van de watersnoodramp, nu 57 jaar geleden, de gemeenteraad uitleg kwam geven over de ze plannen. De Grote Markt stond vol met tractoren en tal van spandoeken maakten duidelijk dat ont- polderen een verboden woord is in Zeeuws-Vlaanderen. „Als u de dijk gaat afgra ven, zullen wij daar ook zijn", waarschuwde Magda de Feijter van het actiecomité Red on ze Polders het ministerie alvast. Burgemeester Jan Frans Mulder las een verkla ring voor waarin hij stelde dat de voltallige ge meenteraad ontpoldering blijft afwijzen. „Wij blijven consequent. Nu de minister nog", sprak Mulder. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten AXEL - Een groot deel van het wan delgebied achter het Axelse bos is al geruime tijd onbereikbaar van wege onder water gelopen wandel paden. Raadslid Jack d'Hooghe (PvdA) dringt er bij het Terneuzen- se college van burgemeester en wethouders op aan om iets aan de situatie te doen. Het raadslid wijst er op dat in de kreek bij het wandelgebied veel verschillende soorten vogels te zien zijn. Dagelijks komen veel wandelaars en trimmers kijken, maar het wandelpad langs de kreek staat al weken onder water. „Het pad is enkel met lieslaarzen te bewandelen", betoogt d'Hoo ghe. Het probleem doet zich al een paar jaar voor omdat het wan delpad in drassige grond ligt. Bij de toegang tot het wandelgebied achter het zwembad is hetzelfde probleem opgelost door ophoging van het pad. Dat zou ook een op lossing kunnen zijn voor het wan delpad langs de kreek. Verder is er volgens d'Hooghe, vooral bij oude ren, behoefte aan een rustbankje aan de zijde van de Langeweg en aan extra "afvalbakken. TERNEUZEN Cliënten geven de huishoudelijke hulp van ZorgSaam het rapportcij fer 8,6. Landelijk is dat cijfer 8,3. De thema's communicatie en informa tie, betrouwbaarheid en deskundig heid scoren opvallend beter dan bij de gemiddelde aanbieder van huis houdelijke hulp. Op het thema beje gening en privacy reageerde zelfs 97 procent van de cliënten positief, blijkt uit cliëntenonderzoek. TERNEUZEN Van maandag 15 februari tot onge veer half mei wordt langs de N290 (Zaamslag-Terneuzen) over de Otheense Kreek bij Terneuzen een nieuwe fietsbrug gebouwd. Het huidige fietspad op de Kraagbrug ligt te dicht bij de hoofdrijbaan, waardoor het onveilig is voor fiet sers. Met de komst van een aparte fietsbrug aan de zuidzijde wordt dit probleem opgelost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47