Echte natuur vin Vrijwilligersdag dinsdag 2 februari 2010 De koning van de schorren: een bruine kiekendief met een prooi. foto's Lex de Meester cenj&' ma^a Bezoekers van Zilt en Wild! kunnen kennismaken met de verschillende bewoners door Ben Jansen Echte natuur, dat wil zeg gen waaraan geen men senhand te pas is geko men, is schaars in Neder land. Je moet ervoor aan de andere kant van de dijk kijken, in het gebied van de grote rivie ren, in de Waddenzee en in het Deltagebied. Buitendijks is de na tuur nog wild en - in het geval van de laatste twee - zilt. Het oerkarakter van de de Deltawa teren is dit jaar het onderwerp van de wisselexpositie in natuur- en landschapsmuseum Terra Maris tussen Domburg en Oostkapelle. Zilt en Wild! is de naam met als on dertitel Leven met eb en vloed. Di recteur Marten Hemminga van Terra Maris en medewerkster edu catie en exposities Carolien Schaap hebben het verhaal van zandplaat, geulen, slik en schor sa mengesteld. De bezoeker wordt in de ruimten die voor de expositie zijn inge richt, verwelkomd door vogelge- krijs. Het zijn de geluiden van de kolonies dwergsterns, visdiefjes en grote sterns die zo'n zilt en wild gebied bij uitstek, de Hooge Platen in de Westerschelde tussen Bres- kens en Hoofdplaat, als broed- COLOFON Buitengebied: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem. Buitengebied is een bijlage over landbouw, visserij, landschap, natuur, recreatie en tuinen. U kunt ons informeren: E-mail: buitengebied@pzc.nl Website: www.pzc.nl/buitengebied Postadres: PZC-redactie- secretariaat - onder vermelding van Buitengebied, Postbus 91, 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434 014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: j.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) houdt zater dag 6 februari de jaarlijkse SLZ-Vrijwilligersdag. De dag is op gezet als blijk van waardering voor de vrijwilligers die actief zijn binnen het landschapsbeheer. Het gaat om mensen die actief zijn in knotgroepen, landschapsonder houdsploegen, weidevogelbeheer, wandelpaden, soortenbeheer of cultuurhistorie. Elk jaar wordt deze dag op een an dere locatie georganiseerd. Deze keer zijn de vrijwilligers te gast bij Werkgroep Actief Terreinbeheer (WAT), die gelieerd is aan 'Natuur en Vogelwacht Schouwen-Duive- land'. Tijdens de informele bijeenkomst wordt er 's morgens, na de ope ning door Erik Jan van der Meer van de Werkgroep Actief Terrein beheer en SLZ-voorzitter Lous Coppoolse, gezamenlijk gewerkt op het terrein van Natuurmonu menten. Js Morgens kunnen de vrijwilli gers zich inspannen om vogelkers, wilg en berk in de duinen af te za gen en 's middags gaan ze aan de slag met het opschonen van het oude greppelsysteem in het Slot bos en met het afzetten van de ve le Elzemeet. Ook zijn er diverse ex cursies en kinderactiviteiten. Een vast onderdeel van deze dag is de uitreiking van de 'Gouden Ji- rizaag'. Deze 'gouden' zaag wordt geschonken aan een vrijwilliger die zich nadrukkelijk in de kijker heeft gewerkt. Foort Minnaard, directeur Stich ting Landschapsbeheer Zeeland, reikt deze symbolische prijs offici eel uit. Vrijwilligersdag 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40