Kruimelwerk op transfermarkt sport25 Nederlands elftal Hoek haalt op valreep groepshoofd loting EK Chakir Lmaknafi binnen GELD IS' OP Klaas-Jan Huntelaar blijft toch bij AC Milan Voorlopig geen NK marathon op natuurijs Trainer Fuat Capa stapt op bij MW Voetbalclubs maken geld over voor Haïti Timmer ziet af van rol als reserve dinsdag 2 februari 2010 Klaas-Jan Huntelaar (I) kwam zondag gewoon in actie voor AC Milan. De spits heeft besloten de Italiaanse club trouw te blijven. foto Antonio Calanni/AP door Leon ten Voorde ENSCHEDE - De anders zo roerige transfermarkt sloot vannacht in stilte. De complete gekte is voor bij, het grote geld is op. „En in de zomer wordt het nog veel erger", voorspelt Rob Jansen, een van de meest toonaangevende voetmake laars in Nederland. Op zo'n laatste dag van de transfer markt is het normaal gesproken rennen, vallen, vliegen, opstaan en weer doorgaan. Faxen, bellen, mai len: met de deadline in zicht komt Rob Jansen doorgaans handen te kort. Maar gisteren, konden de beentjes bij wijze van spreken op het bureau. Bijna iedereen bleef zit ten waar ie al zat. In stilte ging van nacht de transfermarkt voor een halfjaar op slot. Nergens was ge doe, nergens stress. Hier en daar werd er een speler verkocht of gekocht, maar als er al sprake was van een verplaatsing, dan ging het vooral om huren en verhuren. Hoe graag de clubs zich ook wilden versterken. Veelzeggend waren de krampachti ge manoeuvres van de traditionele top drie. Ajax-trainer Martin Jol had zijn eigen portemonnee nog wel willen trekken voor een ver sterking, bij PSV wrong men zich in allerlei bochten om nog ergens een koopje op te duiken en Feye- noord diende eerst de selectie flink uit te dunnen voordat er ruimte was voor een nieuwe aan valler. Het verhaal is simpel: met een lege beurs is het lastig shop pen. Niet alleen op de Nederland se markt is de handel vrijwel stilge vallen. „Europa is hetzelfde ver haal. Bijna nergens heeft er een op zienbarende transfer plaatsgevon den", aldus Jansen. Wie de afgelopen weken met meer dan gemiddelde interesse de ontwikkelingen op de transfer markt in de gaten hield, was bondscoach Bert van Marwijk. Hij roept al maanden dat hij alleen spelers naar het WK meeneemt die bij hun club aan spelen toeko men. Dus was het interessant om te zien of er op de valreep nog 'vastgelopen' internationals eieren voor hun geld kozen. Uiteindelijk zag de bondscoach op de laatste dag van de transfer markt één international van club veranderen: Edson Braafheid besef te dat hij Bayern München op dood spoor was beland en verkas te voor een half jaar naar Celtic. De international die in de voorbije weken het vaakst met een andere club in verband werd gebracht was Klaas-Jan Huntelaar. Maar de spits, die werd begeerd door Ever- ton, liet gisteren al vroeg in de middag weten dat hij bij AC Milan zou blijven. „Omdat ik het in Italië goed naar de zin heb", zei Huntel aar op de site van zijn werkgever. Of dat een keus met gevolgen is, zal de komende maanden blijken. nrillldW—IW ""III 'I Ml IB I "Willi1 HMIHHM rflMMWirnniii fSBB&BBSlG&gSH zeist - De KNVB bezoekt zondag met een uitgebreide delegatie de lo ting voor het kwalificatietoernooi van het Europees kampioenschap van 2012 in Polen en Oekraïne. Bondscoach Bert van Marwijk en zijn assistent Dick Voorn worden vanaf 12.00 uur in het paleis van cultuur en wetenschap in War schau vergezeld door directeur be taald voetbal Henk Kesler, secreta ris-generaal Harry Been, commer cieel directeur lean-Paul Decos- faux, teammanager Hans lorritsma en woordvoerder Kees lansma. Het Nederlands elftal is net als ti telverdediger Spanje en zeven an dere topploegen in pot 1 inge deeld. Deze negen landen ontlo pen elkaar in de kwalificatiepoule. De 51 deelnemende landen wor den tijdens de loting verdeeld over negen groepen. Zes poules bestaan uit zes ploegen, drie groepen heb ben vijf deelnemers. De negen groepswinnaars en beste nummer twee van de negen groe pen plaatsen zich rechtstreeks voor de eindronde in Polen en Oekraïne. Beide gastlanden zijn au tomatisch geplaatst voor het EK in de zomer van 2012. De acht overi ge nummers twee strijden in play-offs om vier tickets. Bondscoach Dick Advocaat van België kan zich opmaken voor een zware loting. Hij is met zijn ploeg ingedeeld in pot 4 en stuit dus op sterke formaties uit pot 1, pot 2 en pot 3. door Barry van der Hooft hoek - Op de valreep heeft Hoek zich nog versterkt met een aanval lende middenvelder. De twintigja rige Chakir Lmaknafi komt per di rect over van KSK Beveren, waar hij nog een contract voor een half jaar had. Na een conflict met ex-trainer Johan Boskamp speelde hij de afgelopen maanden vooral in het tweede elftal. Het contract van Lmaknafi is nu ontbonden. Vanavond traint hij voor de eerste keer mee bij de zaterdag-hoofdklas ser. Lmaknafi kan op de flanken en achter de spitsen uit de voeten. Op die positie zou hij de komende we ken wel eens Stijn Mahieu kunnen gaan vervangen. De spelverdeler verstapte zich vrijdag en liep daar bij een ingescheurde enkelband op. De verwachting is dat Mahieu twee tot drie weken niet inzetbaar is. Of Lmaknafi zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Kozakken Boys al kan debuteren, is nog on duidelijk. De Belg speelde sinds de zomer van 2007 voor Beveren. Daarvoor voetbalde hij in de jeugd van FC Antwerp en Germinal Beerschot Antwerpen. Bij Hoek is hij na Gio vanni Siereveldde tweede speler die sinds 1 januari aan de selectie is toegevoegd. De club nam vorige week wel afscheid van de Afrikaan se verdedigers Bi Boua Paterne Bo- lou en Muhamed N'Diaye. HOOGLAND Het Nederlands kampioenschap marathon op natuurijs komt er voorlopig niet. Dat maakte de KNSB gisteren bekend. De komen de nachten vriest het volgens de schaatsbond onvoldoende om een goede ijsvloer te krijgen. „Er lag zaterdag weliswaar genoeg ijs, maar door het kwakkelweer neemt de ijsdikte snel af', aldus marathoncoördinator Teun Breed- ijk. De vooruitzichten leken een paar dagen geleden nog gunstig. MAASTRICHT Fuat Capa vertrekt per direct bij MW. De 41-jarige trainer vroeg het bestuur van de Maastrichtse eerstedivisionist gisteren zijn con tract te beëindigen na het gedrag van supporters van MW na de met 0-2 verloren wedstrijd tegen FC Zwolle van vrijdag. Het bestuur willigde zijn verzoek in. Suppor ters zijn ontevreden over de presta ties van MW, dat* na 23 wedstrij den op de dertiende plaats staat met dertig punten. Capa was bezig aan zijn tweede seizoen bij MW. ZEIST De actie van de eredivisieclubs voor de slachtoffers van de aardbe ving in Haïti heeft 95.808,51 euro opgeleverd. Dit bedrag wordt ge stort op Giro 555 als alle toegezeg de betalingen ook zijn overge maakt. De achttien verenigingen uit de hoogste klasse van het betaal de voetbal veilden wedstrijdshirts van bekende spelers. Ze collecteer den tijdens wedstrijden ook bij sta dions. Het shirt van Ajax-aanvaller Luis Suarez bracht het meeste geld op. Een supporter doneerde hier voor 5300 euro. IIIiHIiIIIH'i I ï'dWHill 'Hi HI W—Jin I MIHIi'i'l i iHiHHHIIi MEEST GELEZEN 1. Vos onnavolgbaar in het veld 2. Hoedekenskerke 3 is de slechtste 3. Revanche TOP in derby STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto CALGARY Marianne Timmer is niet meer be schikbaar als reserve voor de 500 meter op de Olympische Spelen. Het 35-jarige boegbeeld van de Con- trol-ploeg vindt dat ze zich niet op timaal kan voorbereiden op een eventuele invalbeurt, aangezien ze geen olympische accreditatie krijgt en daardoor in Vancouver niet met haar ploeggenotes kan trainen. Daarnaast is Timmer vooral specia liste op de 1000 meter, maar voor die afstand wees de schaatsbond Natasja Bruintjes als reserve aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27