kwaden bij versmalling N61 dV zeeland 21 Gladheid lijkt rol te spelen bij groot aantal ongelukken op Bevelanden gemeenteraden laat te wensen over; nieuwe weg bij Braakman wel veel breder dan nu Tracé N61 dinsdag 2 februari 2010 w eenbaansweg met 80 kilometer als maximumsnelheid, vanaf eind 2013, begin 2014 twee keer tweebaans en 100 kilometer als maximumsnelheid. foto Mark Neelemans van komen, van de verbeterde N6i, heeft het bestuurlijk overleg gedacht. En we moeten daarom nu doorpakken, ook al zit daar 'een kleine tegemoetkoming' bij de Braakman aan vast. De gemeen teraad van Terneuzen legde zich daar donderdag in meerderheid bij neer, na de uitleg van wethouder Van Schaik. Wonderlijk is dat eer der in de gemeenteraad van Sluis niet zo openlijk is gesproken over de besluitvorming binnen het be stuurlijk overleg. De Sluise raad sprak zich eind vorig jaar zelfs nog eensgezind uit tegen de versmal ling, terwijl de eigen wethouder in het bestuurlijk overleg met 'de be perkte concessie' moet hebben in gestemd. De vraag is nu: Wie con troleert het bestuurlijk overleg? Niemand, zo lijkt het. Nieuw Ge meentebelang in Sluis is wakker ge schud door de openhartige mede delingen van de Terneuzense wet houder Van Schaik. Lijsttrekker Adri Rosendaal van de lokale par tij stuurde er gisteren een brief over aan de gemeenteraad van Sluis en het college van B en W. 'Naar ik begrepen heb, is de Sluise gemeenteraad niet of nauwelijks geïnformeerd over de beslissing van het bestuurlijk overleg', stelt hij. 'Terwijl het college van B en W via moties en raadsuitspraken op de hoogte was van de wensen van de gemeenteraad'. De soep wordt niet zo heet gege ten als die wordt opgediend, ver klaart Ideler van Rijkswaterstaat hiertegenover. De N6i wordt bij de Braakman hoe dan ook veel bre der dan de huidige weg. De be staande brug wordt bestemd voor langzaam verkeer en daarnaast komt een nieuwe brug met een rij- oppervlak van zestien meter breed. „Zo ontstaat voldoende ruimte om hulpdiensten in noodsi tuaties te laten passeren. „En", voegt Ideler toe, „wie weet is over tien jaar de regelgeving veranderd en kan er toch een twee keer twee baans komen." Alle gebruikers van de N6i hebben dan tenminste 'al' vanaf eind 2013, begin 2014 over een veiligere weg kunnen rijden. door Luc Ogget COES - Op de Bevelanden zijn de afgelopen dagen opvallend veel on gelukken gebeurd. Bij twee ervan waren dodelijke slachtoffers te be treuren, bij andere gewonden. De gladheid speelde daarbij een rol. Een 60-jarige vrouw uit Noord-Be veland is gisteren aan het einde van de middag bezweken aan de verwondingen die zij 's ochtends had opgelopen bij een ongeluk in Kortgene. De vrouw werd rond 08.00 uur geschept door een auto, bestuurd door een een 24-jarige vrouw uit Noord-Beveland. Don derdagavond overleed een 18-jari- ge jongen uit Kapelle bij een een zijdig ongeval in Yerseke. Bij beide dodelijke ongevallen speelde gladheid volgens de politie geen rol. Dat was wel het geval bij een ongeluk in Oudelande, waar bij gisterochtend twee personen gewond raakten. De auto reed rond 10.30 uur van een talud. Bei de gewonden zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De weg was korte tijd afgesloten. Op de A58 bij Heinkenszand be landde, ook door gladheid, giste rochtend een 28-jarige automobi list uit Reimerswaal met zijn auto in de sloot. Hij is met nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan verkeersveiligheid Zee land (ROVZ) heeft geen verklaring voor het grote aantal ongelukken. „Het is triest dat het allemaal zo ge concentreerd is. Dat is puur toeval, hoewel het weer een rol lijkt te spelen." Hij kan zich vinden in de oproep van Consument en Veilig heid aan gemeenten om meer te doen aan het ijs- en sneeuwvrij houden van binnenwegen. Volgens een politiewoordvoerster is het weer van de laatste dagen verraderlijk. „Toen het in decem ber zo glad was, lag er ook sneeuw. Nu niet echt en daardoor verwacht je de gladheid minder." DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Elstar 2 kilo Kiwi's10 stuks per bos 1 kilo 1 kilo 1 zak 1 kilo 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 Bospeen Kogelspruiten Andijvie Paprika 'Stoplicht' Kogelspruiten Galia meloen Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30-16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) 4 rijbanen, twee voor elke richting <=3 2 rijbanen, één voor elke richting 2 rijbanen, één voor elke richting Rotonde c=3» Viaduct Fietstunnel "Schoóndijkéj Braakman* ïjzendijke I Parallelweg voor landbouwverkeer en jgvrijliggend fietspad. Parallelweg voor landbouwverkeer en vrijliggend fietspad. Rolant Quist foto Google Earth bron Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23