201 zeeland Keuze uil twee Het was kiezen uit twee kwaden. Of de kans lo pen nog langer op ver betering van rijksweg N61 (Hoek-Schoondijke) te moe ten wachten. Of'een kleine tege moetkoming' voor lief nemen, een versmalling van de nieuwe N61 bij de Braakman. Het bestuurlijk over leg voor de aanpak van de N61 koos het laatste. Vertegenwoordi gers van de gemeenten Sluis en Terneuzen, de provincie, het water schap en Rijkswaterstaat zitten in dit overleg. Zij adviseerden minis ter Camile Eurlngs (Verkeer en Waterstaat) de N61 bij de Braak man niet twee keer tweebaans uit te voeren, zoals de bedoeling was, maar over 600 meter twee keer éénbaans. PZC RATATOUILLE BESLUITVORMING Democratische controle door Vlijt Volharding samen met Apallo Verkeersveiligheid bij dorpsraad vanaf 6 februari verkrijgbaar Inloopsymposium over borstkanker Goes opent loket voor vergunningen Promotie Lichtjes voor de jarige koningin O dinsdag 2 februari 2010 door Theo Ciele MIDDELBURG - Het afsluiten van een deel van de Middelburgse bin nenstad voor autoverkeer op 29 en 30 april was ook gebeurd als er vo rig jaar in Apeldoorn geen aanslag was gepleegd. „We hebben de ruimte gewoon nodig", aldus bur gemeester Koos Schouwenaar. De gemeente heeft twee ringen op de plattegrond van Middelburg ge tekend. In de binnenste ring mogen zich op 29 april vanaf vijf uur in de och tend tot 30 april vier uur in de na middag geen voertuigen bevinden. Voor de buitenste ring geldt dat be stuurders wel het gebied uit mo gen rijden, maar dat ze niet met een voertuig in het gebied mogen terugkeren. Omdat 29 april op donderdag valt hebben deze bepalingen in de ko ninginnedagverordening gevolgen voor de weekmarkt en de koopa vond. De Markt, Pottenmarkt, Dam plein, Bodenplaats en Walplein lig gen in de binnenste ring. Op de Markt na zijn dit ook belangrijke parkeerterrein in de binnenstad. De gemeente wil de ondernemers voorstellen om de weekmarkt en de koopavond naar woensdag te verschuiven. Omdat er geen voer tuigen in de binnenste ring mogen Veiligheidsringen Koninginnedag jyyv; y< PWV -• rn binnenste veiligheidsring komen, is het houden van de weekmarkt op de Markt niet moge lijk. Bovendien wordt donderdag al begonnen met het opbouwen van podium en andere voorzienin gen voor de koninginnedagvie ring. De gemeente houdt maandag 8 februari 's ochtends een voorlich tingsbijeenkomst voor onderne- VLISSINGEN De fanfare Vlijt Volharding uit Oost-Souburg en brassband Apollo uit Domburg geven vrijdag 5 fe bruari een concert in het Atrium van Zorgcentrum Ter Reede in VI is- singen. Het dubbelconcert begint om 19.30 uur. De muziekgezelschap pen worden geleid door Josje de Regt (Vlijt 8c Volharding) en Patri cia Geertse. Hun orkesten brengen een afwisselend programma van modern en klassiek. MELISKERKE Tijdens de jaarlijkse openbare ver gadering van de dorpsraad Melis- kerke wordt aandacht gegeven aan vekeersveiligheid. J. Viergever van de gemeente Veere komt naar de bijeenkomst in Ons Huis om te ver tellen over het onderwerp. De vergadering begint woensdag 3 februari om 19.30 uur. Na de pauze verzorgen leden van de Vereniging Ons Boerengoed een presentatie over klederdrachten. lïlfsmy PIXAR knip de bon uit de zaterdagkrant! Willem Adriaansens yjron politie Zeeland mers en 's avonds voor bewoners in de Nieuwe Kerk. Daarbij komen de maatregelen aan de orde die worden getroffen rond de aan komst van de Ronde van Italië op 10 mei. Voor de bewoners van het gebied tussen de Koren- en Kinder dijk, de Loskade en de Maisbaai komt nog een aparte bijeenkomst. Rijksweg N61 tussen de Braakman en Biervliet, nu nog een één keer GOES In het Admiraal de Ruyterzieken- huis in Goes is op vrijdag 5 maart een inloopsymposium over borst kanker. Het symposium is bedoeld voor patiënten en mensen die in de zorg werken, 's Morgens zijn er lezingen en 's middags kunnen mensen workshops volgen, onder meer over werk en lymfedrainage. Het symposium begint om 10.00 uur. Aanmelden kan via het patiën tenservicebureau: 0113-234881 GOES - De gemeente Goes heeft sinds gisteren een vergunningenlo ket: een balie voor inwoners, be drijven en instellingen waar specia listische kennis aanwezig is over ge meentelijke vergunningen. Het is geïntegreerd in de huidige pu- blieksbalie in het stadskantoor. Bij het loket kan straks een zogeheten omgevingsvergunning worden aan gevraagd; een integrale vergun ning waarvoor slechts één proce dure hoeft te worden doorlopen. Pieter Harpe uit Gapinge, oudleer ling van de CSW in Middelburg, is aan de Technische Universiteit Eindhoven gepromoveerd in de elektrotechniek met het proef schrift 'Concept voor smart AD and DA converters'. door Harmen van der Werf De Terneuzense wethouder Co van Schaik (PvdA, verkeer) heeft alle misverstanden over de beslis sing vorige week donderdag uit de wereld geholpen. De regio heeft er voor gekozen de nieuwe N61 bij de Braakman te versmallen, vertel de hij. Het ligt dus niet aan minis ter Eurlings en zeker ook niet aan natuur- en milieuorganisaties als de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). Het is maar dat iedereen het weet, ook degenen die de ZMF voortdurend betichten van 'van al les en nog wat'. „Hadden we het oude ontwerp ge handhaafd bij de Braakman (on derdeel van de ecologische hoofd structuur, een landelijk netwerk van natuurgebieden), dan hadden we eert heel groot risico gelopen", bevestigt Marcel Ideler, projectma nager N61 bij Rijkswaterstaat. „Een landelijke commissie die mi lieu-effectrapporten beoordeelt, heeft daarop gewezen. En wij heb ben daaruit als bestuurlijk overleg onze conclusie getrokken." Maar als niemand bezwaar maakt, is er toch niks aan de hand? Ideler vindt dat te simpel. „Het punt is dat iedereen een procedure kan be ginnen, al komt die bij wijze van spreken uit Groningen." Het moet er eindelijk maar eens WEMELDINGE - Eigenlijk was ze zondag al jarig, maar dat is natuurlijk geen dag om een lampionoptocht ter ere van koningin Beatrix te houden. En dus liepen de kinderen van Wemeldinge gisteren met hun lichtjes door het dorp, onder begeleiding van muziekvereniging OKK. foto Ronald den Dekker www.pzc.nl/blog/oranjeboven dorp, c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22