buitenland 17 Talloze vips en politici in Italië worden afgeperst Allerlaagste prijsgarantie onder vuur Stipr6iZ6n.nl b„°2eo firai VN bepleiten verdrag tegen cyberoorlog Koningssteden Marokko CHANTAGE Transseksuelen ingezet Sigarenpeuk Churchill brengt 5200 euro op Jemen verwerpt vredesaanbod Kaddafi zit Afrikaanse Unie niet meer voor Noodweer in Peru eist opnieuw levens Polanski blijft nog jaar aan huis gekluisterd Gelovigen jagen imam weg om boerkaverbod maandag 1 februari 2010 t U»" v complete 8-daagse rondreis Vertrek febr. t/m juni. Inclusief: vliegreis, rondreis per bus langs o.a k Warrakech, Volubilis, Rabat, Meknes en Fez, 7 nachten in 3-sterren A hotels, ontbijt, diner en Nederlandsspr. reisleiding. Het enige wat u ter plaatse nog moet betalen is 99 voor entreegelden, lunches en reisleidingservice. Zie stipreizen.nl/mrkei door onze correspondent Eelco van der Linden rome - Talloze Italiaanse mannen vallen voor de charmes van trans seksuelen; om daags erna te verne men dat foto's van het samenzijn circuleren. Of ze maar willen beta len? Het laatste slachtoffer is Lapo Elkann (33), broer van beoogd Fiat-topman John Elkann. Om fo to's van Lapo in gezelschap van transseksuelen niet te publiceren, zou 300.000 euro zijn betaald. Onderzoeksrechter Frank Di Maio doet nu onderzoek naar compro mitterende foto's van vips en poli tici die voor niet-publicatie veel geld zouden hebben betaald. Hij verhoort op een geheime locatie zeker twintig personen. Beschuldigde paparazzi wijzen naar 'een hoger niveau'. Hoofdre dacteur Alfonso Signorini van rod delblad Chi wordt genoemd als brein van het afperssysteem. Signo rini is vertrouweling van Silvio Ber lusconi, die eigenaar is van 'Chi'. De premier is vaker genoemd bij vermeende chantage van politieke tegenstanders. Hij riskeert veel als Chi wordt ontmaskerd als chanta- gecentrale; zeker als er een link blijkt met de geheime diensten, zo als velen suggereren. Die vallen di rect onder de premier en zijn ook eerder in opspraak gekomen. Ze bleken dossiers aan te leggen van magistraten en oppositieleden. Ber lusconi heeft die tot staatsgeheim verklaard; en daarmee de indruk versterkt dat iets niet in de haak is. davos - De wereld heeft een ver drag nodig tegen internetaanval- len. Anders dreigt op termijn een cyberoorlog, die erger is dan een tsunami. Daarvoor waarschuwde een topman van de Verenigde Na ties zaterdag op een conferentie in het Zwitserse Davos. De secretaris-generaal van de Inter nationale Unie voor Telecommuni catie, Hamadoun Toure, pleitte voor een overeenkomst waarin lan den beloven eikaars fomputernet- werken niet als eerste aan te val len. Volgens Toure wordt het risi co op een cyberoorlog tussen twee landen elk jaar groter. De VN-top- ftinctionaris deed zijn uitlatingen tijdens een debat op het Wereld Economisch Forum, waar de recen te aanvallen op het Amerikaanse internetbedrijf Google in China veelvuldig werden besproken. Estland had in 2007 te maken met een grootscheepse cyberaanval van Russische hackers. LONDEN Een peuk van de toenmalige Britse premier Winston Churchill heeft op een veiling omgerekend 5200 euro opgebracht. Churchill rookte de sigaar in 1941 niet helemaal op, omdat hij dringend naar een kabi netsvergadering moest. Een mede werkster viste de stomp uit de as bak. Een verzamelaar betaalde het veelvoudige van de geschatte op brengst van 400 euro. SANAA De regering van Jemen heeft een vredesaanbod van sjiitische rebel len afgewezen, omdat daarin de be lofte ontbreekt buurland Saudi-Ara- bië niet meer aan te vallen. Dat liet de regering gisteren weten. Het le ger van Jemen vecht sinds 2004 te gen Abdul-Malik al-Houthi en zijn aanhangers in het noorden van het land. Houthi kondigde zaterdag een eenzijdig staakt-het-vuren af. ADDIS ABEBA De Libische leider Muammar Kad dafi is er niet geslaagd nog een jaar aan te blijven als voorzitter van de Afrikaanse Unie (AU). Afrikaanse leiders kozen gisteren in Ethiopië voor de president van Malawi, Bingu wa Mutharika, tij dens de openingsdag van een drie daagse top. Vorig jaar werd Kaddafi gekozen tot hoofd van de 53 lidsta ten tellende AU. LIMA Overstromingen in het zuiden van Peru hebben de afgelopen dagen aan zeker twintig mensen het le ven gekost Zo'n veertigduizend in woners zijn getroffen door zware regenval, modderstromen en land verschuivingen. Zaterdag slaagden reddingsdiensten erin de laatste ge strande toeristen per helikopter uit de door noodweer geteisterde stad Machu Picchu te halen. GENÈVE Regisseur Roman Polanski (77) zit vermoedelijk nog een jaar vast in zijn villa in Gstaad. De Zwitserse minister van Justitie zei gisteren dat die tijd nodig is voor alle proce dures voordat de Zwitserse autori teiten kunnen besluiten of zij Po lanski aan de Verenigde Staten uit leveren. In de VS wacht hem een strafzaak wegens seksueel mis bruik van een dertienjarig meisje. PARIJS Een imam in een voorstad van Pa rijs die zich had uitgesproken voor een boerkaverbod, heeft zijn mos kee vrijdag onder begeleiding van de politie moeten verlaten wegens doodsbedreigingen. Volgens imam Hassen Chalghoumi moeten vrouwen die de gezichtsbe dekkende kleding willen dragen, maar verhuizen naar Saudi-Arabië of andere islamitische landen. en zich mengden onder het publiek. De levensgevaarlijke roofdieren vie len echter niemand aan. De massaal uitgerukte politie schakelde de tij gers uiteindelijk met verdovingsge weren uit. foto epa Professor Richard Tol, een van de auteurs van het VN-rapport en ver bonden aan een onderzoeksinsti tuut in Dublin, zei in een reactie dat hij niet snapt waarom werk groep 2, die verantwoordelijk is voor dit gedeelte van het rapport, zo'n slordig werk heeft afgeleverd. Hij noemt de bevindingen Verba zingwekkend'. Het VN-rapport kwam uit in 2007 en eerder bleek dat het op een aan tal punten rammelt. Vorige week werd bekend dat het IPCC cijfers over het smelten van de Himalaya- gletsjers opnieuw zal berekenen. De klimaatwetenschappers had den gewaarschuwd dat de gletsjers in 2035 zouden zijn gesmolten. Het wetenschappelijke bewijs daar voor bleek echter ondeugdelijk en het IPCC zat er circa driehonderd jaar naast. Eind vorig jaar haalden hackers al informatie boven water, dat som mige wetenschappers informatie over klimaatverandering zouden hebben gemanipuleerd. Het IPCC- rapport dient als basis voor beleid van nationale overheden. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamlteitenfonds/reserveringskoslen. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. THAILAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7