61 buitenland VN-panel ligt opnieuw VS staken evacuatie gewonden uit Haïti Zware sneeuwval leidt tot chaos in Duitsland Doodsoorzaak Hamas-topman in Dubai staat nog niet vast IfSwiss^Sense' -a Tijger onder invloed BREDA, DEURNE ZONDAG 7 FEBRUARI OPEN! 1100-1700UUR 25% JUBILEUM-KORTING! MIAMI - Het Amerikaanse leger is woensdag gestopt met het evacue ren van zwaargewonde Haïtianen naar de Verenigde Staten, bericht te de New York Times zaterdag. In ziekenhuizen in Florida zijn meer dan vijfhonderd zwaarge wonde slachtoffers van de aardbe ving van 12 januari behandeld. Vol gens het Witte Huis zijn de evacua ties opgeschort door logistieke pro blemen. De medische instellingen beginnen vol te raken. Een Ameri kaanse arts in een veldhospitaal in de hoofdstad Port-au-Prince waar schuwde dat tientallen zwaarge wonde patiënten sterven als zij niet snel naar een ziekenhuis in de VS worden gevlogen. Volgens hem zijn er honderdduizenden zwaar gewonde Haïtianen. De aardbe ving kostte mogelijk 200.000 men sen het leven. Het VN-Wereldvoedselprogram- ma (WFP) heeft de voedseldistri butie in Haïti fors uitgebreid. WFP-teams sturen voedselpakket ten van 25 kilogram rijst naar zes tien vaste plaatsen. Alleen vrou wen mogen de rijst ophalen. maandag 1 februari 2010 BERLIJN - Zware sneeuwval, lage temperaturen en gladde wegen hebben delen van Duitsland plat gelegd. Alleen al in de westelijke deelstaat Noord-Rijnland-Westfa- len telde de politie dit weekeinde ruim tweeduizend verkeersonge vallen. Zeker drie mensen kwa men om in het verkeer en ruim honderd mensen raakten gewond. Vooral het noorden en westen van Duitsland werden getroffen door de zware sneeuwval. In delen van de noordoostelijke deelstaat Mecklenburg-Voor-Pom- meren viel tot wel 40 centimeter sneeuw. De Duitse Meteorologi sche dienst DWD liet weten dat er sinds de winter van 1978-1979 niet meer zoveel sneeuw is gevallen. Ve le binnenvaartschepen zitten al da gen vast in het ijs. De autoriteiten adviseerden men sen niet de weg op te gaan als het niet nodig is. Op sommige plaat sen liggen sneeuwduinen met een hoogte van 3 meter. Het treinverkeer ondervindt ook veel hinder van de sneeuw. Op ver schillende trajecten, waaronder Berlijn-Rostock, rijden helemaal geen treinen. Vervangend vervoer was dit weekeinde niet altijd voor handen. Volgens Duitse media kwam de si tuatie gisteren iets tot rust, maar weerdeskundigen voorspellen nog meer zware sneeuwval en tempera turen onder het vriespunt. In Keulen kwam een 24-jarige man om tijdens een poging om zijn hond te redden. Het huisdier was een bevroren meer opgelopen en door het ijs gezakt. De eigenaar ging er achter aan en zakte ook door het ijs. De hond overleefde het incident. De winter levert de economie van Duitsland een schade op van zo'n 2 miljard euro, zei topeconoom Volker Treier gisteren. „Dat komt vooral door problemen in de bouw." De werkzaamheden aan veel bouwprojecten liggen stil. CUWAHATI - Een tijger ligt in zijn snapping met een geweer is toege- hok bij te komen van een dosis ver- diend. Zeker tienduizend bezoekers dovend middel, die hem na een ont- van de dierentuin in de Indiase stad Guwahati sloegen zaterdag op de vlucht toen twee volwassen Bengaal se tijgers ontsnapten uit hun verblijf KLIMAATVERANDERING Anekdotes bergbeklimnmers opgevoerd als bewijs LONDEN - Het controversiële, jong ste rapport van IPCC, het VN-kli- maatpanel dat in 2007 de Nobel prijs van de Vrede won, is op nieuw in opspraak geraakt. De Britse krant the Sunday Telegraph onthulde gisteren dat het onder meer op een scriptie van een stu dent aardrijkskunde en een artikel in een bergbeklimmersblad is geba seerd. In het meest recente rapport be weert het IPCC dat het ijs in de bergen van de Andes, Alpen en Afrika smelt door klimaatverande ring. Het klimaatpanel voert als be wijs twee bronnen aan, die een scriptie en een tijdschriftartikel blijken te zijn, aldus de Britse krant. Zo zijn stukken uit een artikel met anekdotes van bergbeklimmers op gevoerd. De bergbeklimmers be schrijven in hun tijdschrift wat ze aan veranderingen om hen heen zien in de bergen sinds 1970. Het IPCC voert die waarnemingen in het rapport op als bewijs voor het smelten van gletsjers tussen 1900 tot 2000. De andere bron blijkt een scriptie van een student van de masteropleiding Aardrijkskun de aan de universiteit van Bern in Zwitserland te zijn. In zijn scriptie citeert hij vooral uit tientallen berggidsen. Beide gebruikte bronnen zijn nooit wetenschappelijk gescreend, iets dat wel gebeurt met publica ties in wetenschappelijke tijdschrif ten. Het IPCC heeft niet gerea geerd op vragen van de Britse krant waarom het de artikelen als bron heeft gebruikt. DUBAI - De recente dood van een Hamas-kopstuk in een hotel in Du bai is omgeven door mysteries. Ho telpersoneel trof Mahmoud Abdel Rauf al-Mabhouh (50) op 20 janua ri dood aan in zijn kamer. Hij zou door geheim agenten uit Israël zijn geïnjecteerd met gif dat een hart aanval opwekte. Dat berichtte de Britse krant The Times gisteren op gezag van 'bron nen uit het Midden-Oosten'. Die meldden dat sporen van gif in Ma- bhouh's bloed zijn aangetroffen. Dat zou zijn gebleken uit onder zoek, uitgevoerd in Parijs. De da ders zouden Mabhouh's documen ten hebben gefotografeerd en een bordje met 'niet storen' aan de deur hebben gehangen. De politiechef van Dubai meldde gisteren dat Mabhouh was gestikt en zei: „Wurging is ook mogelijk." Hij hield het voor mogelijk dat de Israëlische geheime dienst erach ter zat, maar sloot andere partijen niet uit. Mabhouh was volgens zijn broer zonder lijfwachten op reis voor Harnas om wapens naar de Gazastrook te halen. SÉ BOXSPRINGS -& MATRASSEN www.swiss sense.nl Breda: Woonboulevard Breda, Kruisvoort 56, tel. (076) 514 93 75 Den Bosch: De Bossche Woonboulevard, Tinnegietersstraat 29, tel. (073) 644 08 50 Deurne: Florijn 21tel. (0493) 31 80 50 Son: Meubelplein Ekkersrijt 4123, tel. (0499) 47 61 62 Oisterwijk: Sprendlingenpark 46, tel. (013) 521 00 78 Uden: Loopkantstraat 30, tel. (0413) 24 50 66 Royal Class 444: complete boxspring-aanbieding bestaande uit: 1 gestoffeerd hoofdbord 2 elektrisch verstelbare pocketveren boxsprings revitaliserend massagesysteem uitgevoerd met uniek terugloopsysteem 2 luxe gestoffeerde pocketveren matrassen voorzien van 5 ergonomische comfoitzones en afgedekt met hoogwaardige Taialay latex 1 luxe matrastopper van hoogwaardige Talalay latex infrarood besturing. 180x210 cm. 4Ö56€7- 7920,-. In andere maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6