sport35 of Dressage Peter de Pagter stuurt merrie Vita naar overtuigende overwinning Coldrush zwemmer Björn Scherbeijn op NK kortebaan in Heerenveen Overgaauw gaat los in Westhoveloop maandag 1 februari 2010 foto Ruben Oreel score van 69.50 procent moest de amazone uit Middelburg genoe gen nemen met de tweede plaats. „Het was de eerste Kür voor Variety. Ik train bij Thamar Zweistra en de Kür is ook van haar. Ik zag het als een goede door Lucien Roeiandt voorbereiding voor het provinciaal kampioenschap. En mijn paard gaf mij een goed gevoel. Maar hier had ik echt niet op gerekend. Ge weldig en goed voor het zelfver trouwen." In de aanloop naar het Zeeuws kampioenschap voerden de favo rieten voor de titel in de klasse Mi, Miranda Weiijermans en Jessica Nijpjes, de spanning alvast naar een hoogtepunt. Op de eerste dag besliste Miranda Weijermans met Zidane met slechts twee puntjes verschil de strijd in haar voordeel. Ook in de finale om de Masters- prijs klasse M bleef de amazone uit Zoutelande haar rivale uit Arne- muiden met Zodeste twee puntjes voor. Over de kansen voor de titel hielden beiden een slag om de arm. Miranda Weijermans: „Het wordt spannend. De vorm van de dag zou wel eens kunnen beslis sen." Jessica van Belzen: „Miranda beschikt over meer ervaring. Haar paard is ook iets verder dan dat van mij. Ik doe mijn best. Maar verliezen van haar is geen schan de." Voor de Rubiquil Cup kwamen gisteren vierentwintig afstamme lingen van verschillende niveaus van de hengst van de Hexagons stal uit Schore in de ring. Thamar Zweistra toonde zich met Whoo- py de beste. Zij reed de mooi ge dragen lopende vos met 69.43 pro cent in de klasse ZZ-licht naar de overwinning. Jeugdinternational Maxime Osse eindigde met de merrie Trisha met 67.71 procent op de tweede stek. jurylid Mara de Bel: „De kopgroep bestond uit een fijne groep paarden, die goed wer den voorgesteld. Thamar stak er wel bovenuit met Whoopy. Zij reed een gecontroleerde proef Haar paard liep goed en mooi berg opwaarts. Erg leuk om te zien." „Het paard is van Floortje Maat. Toen die zwanger was heb ik hem verder gereden. Het is een heel fijn •paard om te rijden. Op Indoor Bra bant rij ik haar in de finale van de Tinello Cup. En dan maken we de overstap naar ZZ-zwaar. Daar is ze klaar voor." HEINKENSZAND - De Jumping van de Schouwse Ruiters, zaterdag in de manege van Stal Vermue in Heinkenszand, werd overspoeld met ruiters van buiten de provin cie. Desondanks wisten de Zeeuw en enkele leuke successen te boe ken. Peter de Pagter uit Vlissingen scheurde met de merrie Vita in de klasse L naar een overtuigende overwinning. Kevin de Wilde uit Driewegen droeg met VDD's Deauville met zijn overwinning in B zijn steentje bij aan het Zeeuwse succes. In de klasse M en Z bleek tegen de Bra bantse prof Mark Jespers geen kruid gewassen. Om het kaf van het koreri te schei den had Stef Nelissen een aantal fraaie selectieve parcoursen uit de hoge hoed getoverd. Toch wist zich in alle rubrieken een groot aantal combinaties voor\de barra ge te plaatsen. In de klasse L meld de zich twaalf combinaties voor de beslissende ronde. Met een foutloze rit en een tijd van 39.41 seconden leek Chris Boone met Zizi-Top de deur voor zijn achtervolgers in het slot te gooien. Maar voor de combinatie uit Aagtekerke zat het venijn in de staart. In een adembenemende rit stuurde voorlaatste starter Peter de Pagter de merrie Vita in 38 secon den rond naar een overtuigende overwinning. „Ik had me voorgan gers zien rijden. In die korte wen ding na hindernis vijf vielen de meeste paarden even stil. Maar Vi ta bleef mooi door galopperen en daaraan heb ik mijn overwinning te danken", vertelde De Pagter. Peter de Pagter leek ook in de klas se M met Vita nogmaals op weg naar succes, maar ondervond dat in de sport winst en verlies soms dicht bij elkaar liggen. Zonder een splinter van het hout te halen, stuurde de Vlissinger de Indora- do-dochter in het basisparcours naar de finish. In de barrage ging hij met Vita als een raket uit de startblokken. Door de haast werd de merrie iets te vlak en trok op de tweede hindernis al een balk naar de bodem. Door een weigering bij de volgen de hindernis werd De Pagter uit het zadel geworpen. „Vita gaf mij in het L een goed gevoel. Daar door ging ik er ook in het M vol voor. Maar dat pakte verkeerd uit. Door die springfout raakte de mer rie even van slag. Toen ze dreigde een verkeerde hindernis te nemen, wilde ik ze er naast sturen en wei gerde ze. En daardoor kwam ik ten val." In een adembenemende baragerit eiste Mark Jespers de overwinning op. De ruiter uit Prinsenbeek toon de zich met Walibi een tiende se conde sneller dan de Roosendaalse prof Geert Moerings met Thelmy's Wuppie. Met de derde plaats toon de Mark Bevelander uit Oud-Vos- senmeer zich met RPA Vibon de beste Zeeuw in deze rubriek. An- nelore Willeboer uit 's-Heer Arendskerke stuurde Noorderglas Vasalis naar een fraaie vierde en Noorderglas Cucky naar een ver dienstelijke vijfde plaats. HEERENVEEN - Björn Scherbeijn be leefde in Heerenveen een uiterst succesvol Nederlands junioren- kampioenschap kortebaan. De zwemmer uit Aardenburg behaal de vier titels. Gisteren pakte de 14-jarige Scher beijn goud bij de junioren 2 op de 100 meter schoolslag. Zijn tijd was 1.10,01. Daarnaast veroverde hij zilver op de 200 meter vlinderslag in 2.23,49, een verbetering van zijn beste tijd met bijna vijf second- den. Op de zeer sterk bezette 100 meter vrije slag was er in 57,95 se conden een gedeelde zesde plaats. Zaterdag had de zwemmer van Scheldestroom een absolute top dag met eerste plaatsen op de 200 meter wisselslag en de 200 meter schoolslag. Op de wisselslag kwam Scherbeijn tot 2.16,27. Op de schoolslag stopte de klok op 2.29,19. Die tijden waren allebei goed voor kampioenschapsrecords en een dikke verbetering van zijn persoonlijke records. Scherbeijn begon zijn goldrush op vrijdag met de titel op de 200 me ter rugslag. Met 2.17,33 verraste hij vriend en vijand vanuit een vierde plaatsingspositie. Later op de dag was er nog de zilveren medaille op de 100 meter vlinderslag, met een zeer sterke 1.02,60. Op de 50 meter vrije slag bleef hij één honderdste boven zijn beste tijd: 26,60 wat goed was voor een vijfde plaats. Ook Casper Zwier en Tom van Ei sen leverden prima prestaties af. Zwier was zaterdag bij de junioren 1 (jaargang 1997) in 2.13,55 goed voor zilver op de 200 meter vrije slag. Gisteren stond de zwemmer van Luctor et Emergo wederom op het podium. Dit keer won hij brons op de 100 meter vrije slag. Zijn tijd was 1.01.88. Een treetje ho ger stond Tom van Eisen van De Stormvogel. Hij won zilver in 1.01.88. Het duo van de twee Walcherse zwemclübs zorgde voor een uni cum, want nooit eerder stonden twee zwemmers uit Zeeland sa men op het podium op een Neder lands juniorenkampioenschap. Scherbeijn won ook nog de aan moedigingsprijs van Speedo. door Sjaak Sinke DOMBURG - Na een paar rustige we ken is Ronnie Overgaauw uit Zou telande weer goed op stoom geko men. In de Westhoveloop van Domburg over 13.8 kilometer gin gen alle remmen los en won Over gaauw overtuigend met een voor sprong van bijna drie minuten op Huub van Noorden uit Yerseke. Anjolie Engels-Wisse is weer lek ker op dreef bij de vrouwen. Ze won de wedstrijd en eindigde voor Kustmarathon-winnares Leo- nie Ton uit Zierikzee. Als een gekleurde wolk gingen de ruim tweehonderd deelnemers van start over het mulle zand van af strandcafé De Oase. Junior Er- win Adan (Middelburg) trok als vijf kilometerloper de meute op gang. Overgaauw maakte dank baar gebruik van het hoge tempo. Adan kwam als eerste boven bij de Stenen Toko wat hem de bergprijs opleverde. Daarna stormden de lo pers linksaf het bosgebied van Westhove in. Nadat Adan de afslag richting de finish had genomen, had Overgaauw het rijk alleen. „Ik had me voorgenomen om een lek ker tempo te lopen en dat is zeker gelukt", zei Overgaauw na zijn rui me zege. Huub van Noorden kwam ook alleen te lopen, door dat Remy Vasseur al na drie kilo meter de tol moest betalen voor een zware trainingsweek. „Ik heb veel zwaar werk gedaan en ben vanmorgen nog anderhalf uur met mijn trainingsgroep in de weer ge weest waardoor ik al snel pap in de benen had", liet de triatleet uit Vlissingen weten. Overgaauw finishte op de Boule vard van Domburg na 48 minuten en 17 seconden. „Een lekker tempo loopje", liet hij tevreden weten. De overwinning was een mooie opsteker voor Overgaauw voor de vijfde wedstrijd in het Van Buuren- circuit op 14 februari in Brielle waar hij aan de leiding gaat. Huub van Noorden werd knap tweede voor Sjaak Brouwer. Vas seur was toch wel tevreden met zijn vierde plaats: „Ik ben in voor bereiding op de marathon van Zeeuws-Vlaanderen en daar was dit een mooie training voor." Anjolie Engels-Wisse was zonder al te veel training een klasse apart bij de vrouwen en finishte voor flink wat publiek in 59 minuten en 6 seconden. Leonie Ton was te vreden met haar tweede plaats. Ire ne Koole (Zoutelande) maakte het erepodium bij de vrouwen com pleet. Junior Neal Bouterse had twee mi nuten voorsprong op Harm van Eijzeren (Meliskerke) bij de wed strijd over 8.8 kilometer. Snelste vrouw op deze afstand was Lisette Antheunisse. Erwin Adan was een klasse apart op de vijf kilometer met een win nende tijd van 19 minuten en 50 seconden, ruim tweeënhalve mi nuut voor Tim van de Broek (Vlis singen). Snelste vrouw was Nicole maar zich halverwege bedacht en Konings (Middelburg), die voor de de afslag van de vijf kilometer 8.8 kilometer had ingeschreven, nam. De lopers kregen bij de start meteen een flink stuk mul zand voor de kie zen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69