sport 133 iskil een impuls i z.u iu foto Mark Neelemans Clinic Spanjaard Xavier Palazon en de Koreaan Hang-Jick Kim opgewor pen tot de grootste talenten ter we reld. „Ik weet niet of ik er ooit mijn brood mee ga verdienen, maar dat zien we dan wel", zei hij gisteren na een enerverende remi se met Jean Paul de Bruijn. Voor wie het hem na wil doen: de jonge Hofman slaat wel eens een paar dagen over, maar traint daar na weer dagenlang tot tien uur per dag. De Koreaan Kim durft dat zelfs nog te overtreffen. Eddy Lep- pens zegt: „Ik was in mijn jeugd zo gedreven dat ik soms van 's morgens tot 's nachts door kon gaan met trainen om het libre per fect te beheersen." Het jonge Zeeuwse gezelschap, met onder meer de drie broers Vink uit Groe- de, kreeg gisteren te zien waartoe die lange opleiding kan leiden. Ed dy Leppens speelde zijn partij te gen Martin Spoormans uit met een moyenne van drie (50-28 in ze ventien beurten), Peter de Backer demonstreerde tegen Ronnie Daniels zijn technische begaafd heid (50-33 in 30) en Glen Hof man miste op een haar na een sen sationele overwinning tegen Jean Paul de Bruijn. Hij liet eerst een matchpunt liggen op een score van 49-44, zag zijn tegenstander uitspelen met zes en moest toen van acquit gelijkmaken. Voor Delta verloor alleen Henk Habraken van Kees Wittens (50-43). Zestien jonge biljarters uit Zeeland kregen gisteren in Sluiskil les van de topspelers van Delta Fast en Verbrugge. De jongste was de elfjarige San- der van den Bergen. Roberto, Mar co en Michael Vink komen uit één gezin in Groede en zijn al enkele ja ren actief in de biljartsport. Meerten Dallinga van de Stichting Driebanden sprak van een aftrap. „We zijn van plan dit regelmatig te gaan doen om de biljartsport voor jeugd te promoten." Delta Fast en Verbrugge speelden na de clinic tegen elkaar voor de competitie in de eredivisie. Delta Fast, de koploper, won voor een volle zaal met 5-3. record. Het land neemt de conti nentale titelstrijd serieus, terwijl het voor veel over Europa uitge- zworven spelers niet meer is dan een weerzien met landgenoten. Bij Egypte is dat niet nodig. Het land heeft een relatief sterke competi tie. Shebala deed slechts een be roep op vier spelers die buiten de landsgrenzen spelen. Tot dat selec te gezelschap hoorde voormalig Feyenoorder Hossam Ghaly, die te genwoordig in Saoedi-Arabië ac tief is. Egypte beschikte misschien niet over de beste spelers, maar had dus wel de beste ploeg. De zeven de titel in de historie was dan ook niet onverdiend. Een beloning ook voor een consistent beleid. Wta\ \\l cs\\ A\ 1/Q Spelers van Egypte zijn van vreugde op de lat geklommen na de overwin ning op Ghana in de finale van de Afrika Cup. foto Darko Bandic/AP Van Basten is verleden tijd. Maar ik kan wel zeggen dat lol me als speler verder heeft gebracht. Hij heeft me belangrijk ge maakt. lol begrijpt spelers en je weet precies wat je aan hem hebt. Ajax-voetballer Luis Suarez in NRC Handelsblad. „Af en toe krijg je het idee: wat van ver komt, is lekker. Het is ech ter veel duurder en nauwelijks beter. Won Ajax in 1995 de Europa Cup I niet met voornamelijk Nederlandse spelers?" KNVB-directeur Henk Kesler in De Telegraaf. „Als we iets van onze olympische ambities willen maken, moeten er snel meer initiatiefnemende mensen de kar gaan trekken. Sterke leiders, die knopen durven door te hakken. Guus Hiddink hoopt dat er meer lijn in het sportbeleid van de overheid komt. In De Telegraaf. „De grote klap gaat pas in de zomer komen. De clubs zitten nu economisch heel moeilijk. De prijs voor jarenlang boven hun stand leven wordt nu betaald." Voetbalmakelaar Rob Jansen legt uit waarom het rustig is op de transfermarkt. In het AD. „Op de dag van Ajax-Feyenoord sta je toch net even anders op. Je voelt het in je buik, als het ware." Leo Beenhakker, technisch directeur van Feyenoord, over de Klassieker. In het AD. „Naar Roger Federer kijk ik wel. Fantastisch. Maar je doet mij geen plezier met een wedstrijdje van Djokovic ofNadal. Oud-tennisser Martin Verkerk in Sportweek. Unicum voor Jans op Groningse bank Ron Jans zat tot aan zater dag 249 keer op de bank als trainer van FC Groningen, maar won in acht jaar nog nooit bij AZ. In zijn jubileum duel kon de coach eindelijk juichen, want de noorderlin gen zegevierden in het be sneeuwde Alkmaar met 1-0. Onder leiding van Jans won Groningen ook nog nooit van Ajax en PSV. „Maar de eerste is alvast binnen", zei Jans, die na dit seizoen op zoek gaat naar een nieuwe uitdaging. Hij won met Groningen 96 keer, ging 96 keer onderuit en boekte 58 gelijke spelen. Belg vergeet klok in te drukken Bijna aan iedere toeschou wer vroeg de Belgische at leet Stefan van den Broeck tij dens de Berlaerloop in Koe wacht hoe lang hij aan het lo pen was. Aan de overige lo pers kon hij het niet vragen. Die had hij al op afstand gelo pen. „Ik was vergeten mijn klok in te drukken. Vandaar dat ik niet wist hoe lang ik ge lopen had." Van den Broeck: „Ik wist dat er ook een pre mie was indien het parkoers record verbeterd zou worden. Dat wilde ik proberen." De Belg slaagde in zijn missie. Hij scherpte het parkoersre cord met acht seconden aan. RUG 'Verboden stof zit in schaatspak Het schaatspak dat voor de Nederlanders op de Win terspelen is ontwikkeld, dankt-mede zijn snelheid aan een stof die in de zwemwe- reld per 1 januari verboden is. De bovenbenen van Sven Kra mer en Annette Gerritsen zijn in Vancouver gehuld in polyurethaan, een stof die drijvend vermogen levert en in het zwemmen verbannen is. Polyurethaan heeft daar naast een structuur die de lucht gunstig 'verwerkt', het geen de Nederlandse schaat sers volgens kenners tijdwinst oplevert. Actie tennissers levert veel geld op De door Roger Federer .in Melbourne in gang gezet te actie voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti heeft tot dusverre ruim 600.000 dollar opgeleverd, een klein half miljoen euro. Dat hebben officials van de Australian Open gisteren be kendgemaakt. Federer en een aantal andere topspelers ver maakten op de zondag voor dat de Australian Open van start ging ongeveer 17.000 toe schouwers met een hilarisch benefiettoernooi. Daarna do neerden toeschouwers en ten- nisorganisaties als de WTA, AFP en ITF grote bedragen. De Nederlandse autocoureur Ho-Pin Tung krijgt de prominen te rol van derde rijder bij het Formule i-team van Renault. De Franse renstal maakte gisteren op het circuit van Valencia de aanstelling van de 27-jarige Tung, die van Chinese afkomst is, bekend. „Ik zei al eerder dat ik op de drempel van de Formule 1 stond. Vandaag kan ik zeggen dat ik er in zit", reageerde de dolgelukkige Tung op zijn website. De Chinese Nederlander zal als derde rijder bij alle Grote Prijzen aanwezig zijn om zo nodig in te vallen voor de wedstrijdrijders en testwerk te ver richten. Tung was ook lang in beeld voor het tweede stoeltje vanwege zijn Chinese afkomst. Hij zou de populariteit van de Formule 1 in China omhoog kunnen stuwen. De vreugde bij Tung om zijn rol van derde rijder is er echter niet minder om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67