281 sport Marianne Vos onnavolgbaar Williams nog altijd onaantastbaar WK VELDRIJDEN Marianne Vos was een klasse apart op het WK veldrijden in het Tsjechische Tabor. Zij leidde de ti telstrijd van start tot finish. EK zaalvoetbal weer prooi voor Spanje Boekelman plaatst zich voor WK indoor Jeroen Dubbeldam net niet op podium Outsider Oyonnax wint Prix d'Amerique NK marathonrijders op Zuidlaardermeer maandag 1 februari 2010 1 ,v. muwmiumwmMfammnmiWtUKmmmfimii. s S^SU^SB9K^0SfiSt Het aantal wereldtitels dat Marian ne Vos tot dusverre in het veldrijden veroverde. 10 5UI De latere winnares Marianne Vos gaat aan de leiding op het WK veldrijden in het Tsjechische Tabor. Hanka Kupfernagel zit in haar kielzog. De Duitse zou de tweede plaats veroveren. foto Petr David Josek BOEDAPEST De Spaanse zaalvoetballers zijn Eu ropees kampioen geworden. Ze wa ren zaterdagavond in Boedapest voor de derde keer op rij, na 2005 en 2007, de besten op het EK. In de eindstrijd werd Portugal met 4-2 verslagen. Ortiz en Javi Rodriguez bepaalden de ruststand op 2-0 in Spaans voor deel. Lin en Daniel maakten in de tweede helft de andere treffers. Tussendoor scoorden Gon^alo Al- ves en Joel Queiros namens Portu gal. Tsjechië won het brons na een 5-3-zege op Azerbeidzjan. APELDOORN Atlete Melissa Boekelman (20) heeft zich gisteren bij wedstrijden in Apeldoorn bij het kogelstoten ge plaatst voor de wereldkampioen schappen indoor, van 12 tot en met 14 maart in Doha. Ze stootte de ko gel met een persoonlijk record naar een afstand van 18,02 meter. De limiet lag op 17 meter en 80 cen timeter. Boekelman is de eerste Ne derlandse atlete die zeker is van de WK indoor. Met haar prestatie no mineerde Boekelman zich ook voor het EK in de buitenlucht, eind juli in Barcelona. ZÜRICH Springruiter Jeroen Dubbeldam heeft gisteren bij het wereldbeker evenement in Zürich naast de zege gegrepen. De Nederlander maakte op de rug van Whisper in de beslis sende rondgang geen springfout, maar zijn tijd (38,39 seconden) was te langzaam voor een podium plaats. De zege was voor de Zwitser Steve Guerdat, die met Tresor V ook fout loos bleef en rondging in 35,93 se conden. De Duitser Lars Nieberg eindigde met Levito als tweede. PARIJS Outsider Oyonnax met pikeur Sé- bastien Ernoult in de sulky heeft gisteren bij Parijs de Prix d'Ameri que, de grootste draverij ter we reld, gewonnen. De combinatie bleef in de 89e aflevering, waar de winnaar zo'n 700.000 euro verdien de, de eveneens verrassende Qua ker Jet met pikeur Pierre Vercruys- se voor. De Nederlander Hugo Lan- geweg junior uit Schagerbrug be reikte met de zeven jaar oude Rus- sel November na 2700 meter ver dienstelijk als vijfde de streep. HOOGLAND Schaatsbond KNSB wil komende week op het Zuidlaardermeer een NK marathon organiseren. Het ijs op het meer in Drenthe is op som mige plekken al 22 centimeter dik. Het Zuidlaardermeer krijgt de voorkeur boven de recreatiepias van het Landal Pare Sandur nabij Emmen. De definitieve datum wordt morgen vastgesteld. Het laat ste NK marathon op natuurijs was vorig jaar op 8 januari. Sjoerd Huis man en Carla Zielman wonnen op de Oostvaardersplassen. door Fardau Wagenaar MELBOURNE - Daar stond ze weer, voor de vijfde keer op het podium van de Rod Laver Arena in Mel bourne. Een stralende Serena Wil liams, kushandjes blazend naar haar moeder en zus Venus in het familievak. De berin uit Amerika had in de finale de gazelle uit Bel gië verslagen. Justine Henin stond een meter achter haar, verslagen, maar niet ongelukkig. Want wat een geweldige comeback had ze na anderhalfjaar afwezigheid beleefd. Williams (28) en Henin (27) zijn al bijna stokoud op de WTA-tour, maar staan nog altijd aan de top. Tennissters als Dinara Safina, Ana Ivanovic, Jelena Jankovic en Jelena Dementieva probeerden het vorig jaar allemaal: De beste van de we reld worden. Maar hoe hard ze ook trainen, hoe mentaal onver woestbaar ze proberen te zijn, goeie ouwe Serena lijkt een on neembare vesting. De Amerikaan se is al sinds 1995 professioneel ten nisser. In 1999 won ze haar eerste grandslamtitel, op de US Open. In totaal won ze er al twaalf De jong ste zus Williams had een paar min dere jaren op de tennisbaan, in 2004 en 2006 bleef ze zonder gro te titels. Serena ontdekte het leven van glitter en glamour, kreeg hier en daar een acteerrol, liet zich op de rode loper fotograferen in de meest sexy creaties en mocht bij Oprah Winfrey vertellen hoe ze uiteindelijk haar focus weer op het tennisracket had gekregen. Overi gens pakte ze in 2005 zonder al te veel training wel de winst in Mel bourne mee. Het moet frustrerend zijn voor al die jonkies die al tijden hard op de deur bonken. Ivanovic won een keer Roland Garros, maar zakte weg. Jankovic liet zich als toekom stig nummer één fotograferen in de mooiste jurken, maar haar re- Serena Williams geerperiode duurde amper een week. En Dinara Safina is goed, maar ze probeert al twee jaar een grandslamtitel te veroveren, zon der succes. En dan is daar telkens Serena Williams weer, die te zwaar oogt, maar zo vaak de trofee in de armen mag sluiten. Te midden van het gevecht van de meiden uit het Oostblok om de beste te zijn, maakten ook nog eens twee Belgen hun comeback. Kim Clijsters (26) en Justine Henin besloten terug te keren. Clijsters won bij haar comeback meteen de US Open, Henin speel de zonder al te veel training de fi nale in Melbourne. Wat als ze weer op haar oude niveau zit? De Belgische speelster deed na de fina le in ieder geval de veelbelovende uitspraak: „Tot volgend jaar!" Williams wilde liever nog even in het moment blijven, niet verder denken. Ze is met haar twaalfde ti tel op gelijke hoogte gekomen met haar landgenote Billie Jean King, die de wedstrijd bijwoonde. „Een eer, ze is mijn voorbeeld." De aller grootste is ze nog lang niet. Marga ret Smith Court (24 titels), Steffi Graf (22), Helen Wills Moody (19), Martina Navratilova, Chris Evert (18) gaan Serena Williams voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62