De teller van Ontploffingsgevaar in Alkmaar 261 sport NAC heeft weinig last van VVV PSV moet heel hard knokken voor puntje Heracles Almelo slaat aanval van FC Utrecht af FC Twente wint van Roda JC en ziet Vitesse-PSV in 0-0 eindigen. De eredivi sie heeft daardoor weer twee koplopers. maandag 1 februari 2010 Patrick Zwaanswijk breda - Drie dagen na het bekerde bacle tegen Go Ahead Eagles her stelde NAC Breda zich tegen VYV-Venlo. Na een enigszins stroef begin liep de thuisclub vrij gemakkelijk uit naar 2-0. Patrick Zwaanswijk en Anthony Lurling scoorden. NAC, zonder Matthew Amoah, Leonardo en Rob Penders, begon moeizaam. VW-Venlo had in de openingsfase het betere van het spel. Het leidde onder meer tot een goed schot van Sandro Cala- bro, dat net over ging. Daarna brak een betere periode aan voor de thuisclub. Dat had tot gevolg dat het elftal in de 41e minuut op voor sprong kwam. Patrick Zwaanswijk tikte bij de tweede paal binnen, na dat de Limburgse defensie de bal niet kon wegwerken. Na de hervatting bleef NAC de be tere. Donny Gorter schoot net voorlangs, Anthony Lurling liet de bal in kansrijke positie van de voet springen. Kurt Elshot scoorde net niet uit een aardige vrije trap. In het laatste kwartier maakte Lur ling er uiteindelijk toch nog 2-0 van. VW wacht daardoor nog steeds op de eerste zege dit sei zoen in een uitwedstrijd. UTRECHT - Heracles heeft in sta dion Galgenwaard met succes de vijfde plaats in de eredivisie verde digd. Thuisclub FC Utrecht slaagde er in het vlakke duel (o-o) niet in de hechte Almelose defensie te ver schalken. Na rust kregen Jacob Lensky en Ricky van Wolfswinkel weliswaar goede kansen, maar die lieten zij onbenut. Het was tekenend voor •de onmacht van de Utrechtse aan val. Na de winterstop werd in drie duels geen enkele keer gescoord. In de eerste helft had Heracles het beste van het spel. Met verzorgd voetbal zocht de ploeg het doel van Michel Vorm op. De acties werden alleen in een iets te traag tempo uitgevoerd waardoor de de fensie van FC Utrecht nauwelijks in de problemen kwam. Ook na rust was er aanvankelijk te weinig spektakel, omdat aan beide kanten de angst overheerste om te verliezen. Pas halverwege de twee de helft zocht FC Utrecht nadruk kelijk naar de zege, die het niet meer wist te pakken. PSV'er Stanislav Manolev gaat onderuit na een duel met Wiljan Pluim van Vitesse. foto Toussaint Kluiters MMMMHMBnMMMMHMMMMHMMnHMHa door Frans van den Nieuwenhof arnhem - De lichtvoetigheid waar mee PSV in de laatste maanden vóór de winterstop tegenstanders soms zoek speelde, heeft moeten wijken voor een vechtersmentali teit. De koploper had gistermiddag veel fysieke kracht nodig om Vites se op 0-0 te houden. Het ene doelpuntje dat in eerdere wedstrijden nog wel eens viel - uit de lucht of uit een goede combina tie - bleef dit keer uit. „Uiteraard lijd je dus schade, het grote resul taat was er vandaag niet, maar ik ben tevreden met de manier waar op de spelers hebben gereageerd op de'bekernederlaag tegen Feye- noord", wilde trainer Fred Rutten niet al te somber doen. Rutten was vooral teleurgesteld dat PSV in de eerste helft enkele goede kan sen liet liggen. „Onderweg naar het einde van het seizoen zijn er al tijd momenten dat het even tegen zit en dat we niet dat doelpuntje kunnen maken", zei hij. „Maar daar moet je verder niet onrustig van worden. Defensief stond het vandaag weer goed." De coach herinnerde aan enkele kansjes, die echter vooral het ge volg waren van opportunisme. Vroeg in de wedstrijd knalde Ola Toivonen uit de draai tegen doel man Piet Velthuizen op. Het mees te gevaar kwam van de voet van Balasz Dzsudzsak, die met verra derlijke vrije trappen voor veel on rust zorgde. Twee keer had PSV daaruit kunnen scoren, maar zo wel André Ooijer als Stanislav Ma nolev taxeerde de bal in vrije posi tie verkeerd. In het laatste kwartier van de eer ste helft kreeg PSV de wedstrijd eindelijk onder controle. Met veel beweging en variatie duwde het Vitesse achteruit. Na de rust be sloot Rutten om Nordin Amrabat in te brengen voor Danny Koever mans. Tot serieus gevaar leidde de ingreep niet. Vitesse werd sterker. Nadat doelman Andreas Isaksson eerder al pogingen van Lasse Nils- son en Kevin van Diermen had moeten weerstaan, kwam hij in de tweede helft nog wat meer onder druk te staan. Bij alle Arnhemse ac ties was doelman Andreas Isaks son gisteren paraat. Hij was één van de weinige spelers die negen tig minuten lang de rust bewaar de. PSV verloor in de tweede helft de grip op de wedstrijd enigszins. Vitesse nam het initiatief over. Bij PSV ontbrak zowel voorin als op het middenveld iemand die de bal net zo gemakkelijk kon vast houden als Ibrahim Afellay. Kort voor de winterstop trok PSV ook wedstrijden naar zich toe, waarin het allemaal wat minder vlot liep. De extra klasse, waarvoor ook Jo nathan Reis borg stond, ontbreekt nu. PSV is nog niet zover dat het elke tegenstander zijn wil kan op leggen. Het moet veel harder knok ken voor zijn punten. WEER TWEE KOPLOPERS IN EREDIVISIE door Leon ten Voorde enschede - Achteraf is het maar goed ook dat hij in dat ene jaar bij Ajax geen wedstrijd speelde. Het komt zijn cv alleen maar ten goe de. Nu staat het wel zo mooi, zon der lacune: 529 keer FC Twente, 529 duels voor één en dezelfde club. Sander Boschker verbeterde gisteren het record van PSV-icoon Willy van der Kuijlen. Een record van ver in de vorige eeuw en juist dat maakt de mijlpaal zo uniek. De FC Twente-goalie heeft iets bij zonders gepresteerd. Kijk ook maar eens naar de historische na men van de top tien: Van der Kuij len, Doesburg, Swart, Mansveld, Moulijn, Hanssen, Drost, Van der Leur, Willy van de Kerkhof. De meesten zijn helden uit het zwart- wittijdperk. „Of ik het unieke zelf al besef? Nee, misschien dat ik dat na mijn carrière doe, nu ben ik er niet zo mee bezig", zegt Boschker na het duel met Roda JC (2-0). De doelman vindt het op deze dag veel belangrijker dat Twente in de race naar de titel de drie punten heeft gepakt. Al die poespas er om heen, het hoort er nou eenmaal bij, maar ze mogen het van hem achterwege laten. Dat Boschker wordt uitverkozen tot man of the match heeft overigens niet alleen een symbolisch waarde, die titel komt hem in een merkwaardige wedstrijd ook gewoon toe. Een wedstrijd, waarin hij het slor dig spelende Twente voor rust er verschillende malen door heeft moeten slepen. „Ik heb het druk ker gehad dan de bedoeling was. Maar als het moet, dan moet het. Ik ben blij dat ik in de eerste helft een stempel op deze wedstrijd heb kunnen drukken en dat de rest van de ploeg dat na rust heeft op gepikt." Hoe anders staat Boschker er op deze zondagmiddag bij in vergelij king met een week geleden.toen hij in Groningen de inzet van een aantal medespelers openlijk laakte. Het waren woorden die in de voor bije week een enorme echo veroor zaakten. Opeens leek de boel in de fik te staan bij het altijd zo stabiel ogende Twente. Terugkijkend op alles zegt Boschker niets van die commotie begrepen te hebben. „De pers is altijd op zoek naar ie mand die iets zegt en als dat dan gebeurt, wordt er van een mug een olifant gemaakt. Ik lees geluk kig lang niet alles wat er wordt ge- door Ruud Ramler alkmaar - Met de transfer van Ari voor vier jaar naar Spartak Mos kou heeft AZ een dreigend liquidi teitsprobleem bijna af kunnen wenden. Maar er dreigt nog steeds ontploffingsgevaar bij de lands kampioen. De sportieve wens om volgend jaar Europees voetbal te spelen liep zaterdagavond na de tiende seizoensnederlaag tegen Groningen (o-i) verdere vertra ging op. En de directie heeft de deurknop naar buiten al vastge pakt. De twijfels die op en buiten het veld wekelijks groeien, leiden tot een gelaten sfeer in Alkmaar. Waar de spitsen, topscorer Mounir el Hamdaoui voorop, dit seizoen ze ker het geluk maar ook de kwali teit missen om voor opluchting te zorgen. Zaterdagavond gaven ze te gen Groningen weer eens een fraai staaltje faalkunst ten beste. Al werd de mooiste mogelijkheid ver prutst door middenvelder Stijn Schaars. Met als gevolg dat het vo rig seizoen zo makkelijk scorende AZ voor de vierde keer in vijf wed strijden met de kleinst mogelijke nederlaag het slachtoffer werd van de nu gebrekkige effectiviteit. Niet alleen binnen de lijnen smacht de club naar daadkracht. Erbuiten hebben de curatoren van wie wordt gevraagd zoveel moge lijk geld te verdienen aan de aande len van AZ, hun slag ook nog niet kunnen of willen slaan. En dat voe len de aangestelde beheerders van de failliete boedel van voormalig eigenaar Dirk Scheringa vooral in hun zakelijke relatie met de Alk- maarse directie. Dit weekeinde waren er wederom allerlei vormen van overleg, maar het resultaat is nog steeds niet zichtbaar. De lont in het kruitvat van ongeduld sist ondertussen ver vaarlijk. Met name de directeuren Marcel Brands (voetbalzaken) en Toon Gerbrands (algemene zaken) zijn het wachten beu en zullen bij hun mogelijke vertrek ongetwij feld gezelschap krijgen van Rene Neelissen, de enige nog zittende bestuurder. De vraag of dat drei gende besluit de curatoren wel of niet goed past zal snel een ant woord moeten krijgen. Want met de transfermarkt vanaf vandaag weer even in het slot heeft met name Brands de midde len en mogelijkheden nodig om AZ sportief een perspectief voor de toekomst te kunnen geven. De mogelijke oplossing voor de ge brekkige productie verpietert mo mentaal in Hamburg. AZ sprak in een eerder stadium al eens met Marcus Berg in de hoop hem tot een transfer te verleiden. Maar toen was hij nog in dienst van Gro ningen en ontbrak het in Alkmaar aan overtuigingskracht. Nu zal een nieuwe poging bij voorbaat stran den door een gebrek aan duidelijk heid wie wat nog mag bij AZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60